Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/arste-daba/zelta-dziras-recepte/

Zelta dziras recepte

Kāda proporcijas sulu kokteilim, kas domāts veselības uzlabošanai / saglabāšanai. Likās, ka daudz kur esmu lasījusi (slavenā dvieļu Ziņģīte ar bija ieteikusi), bet kad vajag nav. Aptuveni atceros, ka tur vajadzēja spiest 1 kg bietes, 1 kg kāpostus, 1 kg burkānus , rutku (?), medu (cik?) laikam vajadzēja klāt?

  • Taisu vienādās proporcijās biešu sulu, burkānu sulu, dzērveņu sulu un medu. Lai atstāvas 1 diennakti ledusskapī. Dodu bērniem pa kādiem 30 ml atšķaidītu ar ūdeni. Vakarā ķiploka daiviņu uz pusēm katram, uzdzerot ūdeni. Slimojuši abi šajā sezonā 5 dienas katrs ar kakla vīrusu.
  • Rītiem jau daudzu gadu garumā lieto sakņu sulu kokteili. No kilograma biešu, burkānu, kāpostu un puskilograma melno rutku izspiež sulu. Klāt pievieno medu, sajauc un pilda burkās, kuras uzglabā ledusskapī. Šo miksli lieto pa trīs ēdamkarotēm ik rītu. Tas atbaidot visas infekcijas, iztīrot asinsvadus un atjaunojot asinsriti.
  • Vienādās devās biešu sula, dzērvenes, medus. Sāku, kad grūtniecības laikā netiku galā ar dzelzi, jo ķīmiskie preparāti nelīdzēja. Dzeru pa 2 ĒK ik dienas. Vienīgi no dzērvenēm nespiežu sulu, bet tīras ogas sablenderēju, paliek visi labumi iekšā, arī tie, kas sulas spiešanas procesā pazustu (miziņās, sēkliņās).

Komentāri

linda.:
27.10.07 10:57:26

vai tā ir taisnība
ilze:
25.08.08 18:33:24

pati dzeru,un nezinu kas ir aptieka un zales...
Ome:
09.04.09 11:50:13

Veselības eliksīrs

Melnie rutki 0,5kg
Kāposti 1,0kg
Burkāni 1,0kg
Galda bietes 1,0kg

Izspiež sulu /sulu spiedē vai samaļ gaļas mašīnā /.
3 litru burkā sajauc sulu ar 0,5kg medus.
Salej mazākos traukos. Glabā ledusskapī.

Lieto pa 3 ēdamkarotēm no rīta pēc brokastīm./bērniem 1 tējk.,
no 15g.v.-2 ēdamkarotes/ no augusta līdz maijam

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS