Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/celiakija/bezglutena-produkti/

Bezglutēna produkti

Bērnam uzstādīta diagnoze - celiakija. Pagaidām vēl esmu diezgan apjukusi. Varbūt kāds var padalīties, kur tad īsti te to maizīti var nopirkt? Kur var pasūtīt?

 • milti - Rimi (Olimpija), Stockman, Ventspilī  aptiekā "Elīza", Schaer veikalā Biotēka (Cēsu ielā 12)
 • sausās brokastis: Rimi (Olimpija)
 • makaroni: it kā tikai aptiekās, veikalā Biotēka (Cēsu ielā 12)
 • galetes: Mego veikalos – četrkantainas pakas: rīsu, rīsu + sojas, rīsu + kukurūzas, rīsu + griķu, kā arī mini galetītes tādos iepakojumos kā čipsi ar ābolu-kanēļa un karameļu garšu. Maxima Galintas kukurūzas galetes
 • vitamīni: Livol multi total bērniem, uz tiem ir rakstīts, ka bez glutēna
 • desa: Rimi bez glutēna desa un šķiņķis firmas Maks&Moortis, Igaunija. Stockman veikalos ar atzīmi gluten free
 • pastēte: Stockman veikalos ar atzīmi gluten free
 • saldumi: Džungļu pops /Jungle pop – saldēta sula/, sepumi Ogre ,,Jumī”, Ventspilī aptiekā "Elīza" Talsu ielā 39 firmas "Schaer" produkti
 • kečups: Maximā "Heinz" bez glutēna vairāki varianti
 • maize: Jelgavas Maiznieka maize
 • sulas: atzīme gluten free.
 • aptiekās var pasūtīt bezglutēna produktus, tikai jāprasa aptiekāram un jāzin, ko grib.
 • Schar produktus (www.schar.it) izplata Sia Magnum medical.
 • Glutano produktus (www.glutano.de) izplata Oriola, tos parasti var nopirkt aptiekās, visbiežāk tās ir Mēness vai Saules aptiekas.
 • Talsu krējums, jo tas vienīgais nesatur nekādus piemaisījumus. (visi pārējie pārbaudot ar jodu tika izbrāķēti). Vēl var pirkt arī lietuviešu 2 paši dārgākie, bet tiem ir citas piedevas (eļla utt) un garša nav tik laba kā mūsējiem.
 • kefīrs: Talsu un Rīgas piensaimnieka Mājas sērijas kefīrs.
 • biezpiens: visi fasētie latviešu un lietuviešu.
 • desu izstrādājumi: cieti nesatur (lasīt uz etiķetēm) un ar jodu neiekrāsojas
 • Saldus pārtikas kombināta ražotais konfekšu krēms "Gotiņa" satur cieti, taču tā esot kukurūzas ciete. (Tā apgalvoja pārtikas tehnoloģe, kuru sazvanīju. Viņa arī laipni uzklausīja manu ieteikumu turpmāk skaidri rakstīt uz iepakojuma, kas tā par cieti, lai visi, kuriem tas svarīgi varētu zināt. Tad jau redzēs, vai ņems vērā).
 • vakar ar jodu pārbaudīju RUKA doktora desu. Izrādījās OK - varam ēst. Arī sastāvā nav rakstīts par cieti, bet mums ir arī skumja pieredze, kad ciete nav norādīta, bet pārbaudot ar jodu iekrāsojas zili melns (piemēram Rēzeknes vistas rulete). 

Bet kā ir ar sieru, jogurtiem. Cik saprotu tad nevar ne šokolādes sieriņus ne sulas?

 • par jogurtiem - ja virsū rakstīts, ka satur cieti, tad nevar, ja norādīts, ka tieši kartupeļu/kukurūzas cieti, tad var.
  Bio lakto nesatur cieti. Citreiz pērku parasto biolakto bez piedevām un piejaucu kādu ievārījumu vai želeju, bet mana meita uz jogurtiem vispār nav kāra.
  Šokolādes sieriņi tiek gatavoti no piena pulvera, kas arī ir riska produkts. Man liekas, ka kāda mamma vienreiz bija pārbaudījusi ar jodu un uzrādījās, ka satur cieti.
 • bet tad jau sanāk ka piens un krējums arī ir riska produkts. To tak taisa no pulvera, jo nesen bija radio pārraide, kurā stāstīja, ka šobrīd pienu pagatavo sekojoši. No reālā piena taisa pulveri, tad no tā tālāk taisa atkal pienu. Tas, cik sapratu, dod iespēju uzņēmējiem mazināt zaudējumus un sabalansēt pieprasījumu un piedāvājumu.
 • par to pienu - nu ļoti iespējams, ja jau ari saldējumu lētāk ir ražot no piena pulvera. Visvieglāk pienu, krējumu, biezpienu, sieru ir pārbaudīt ar jodu, jo tie ir produkti, kuriem cieti nevajadzētu saturēt.

Vai Spilvas "Rasola" majonēzi  vai vispār jebkuru citu majonēzi , ar celiakiju sirgstošie drīkst?

 • nezinu par to "Rasola" majonēzi, bet Spilvas parastā provansas pirms kāda laika vēl bija "tīra".
 • par majonēzēm  - kaitīgais faktors ir etiķa esences lietošana (kas ar kaitīga bojātajam zarnu traktam, kā arī, tas, ka etiķi var taisīt arī no graudiem. Tā jau it kā pārbaudot ar jodu neviena neiekrāsojas. Un kviešu dīkstu ekstraktu satur viena majonēze, kas pārdodas spainītī (neatceros nosaukumu).
  No latviešu viskvalitatīvākā ir FRANČA (laikam Provansas) majonēze -  tā kura ir visdārgākā, ar vismazāk piedevām un medaļas virsū uz paciņas nopublicētas.
  Par vislabāko uzskata Helmans majonēzi (klasisko), jo etiķa esences vietā satur vīna etiķi. Taču pēdējā laikā veikalos parādījušās jauni Helmans majonēzes paveidi, kas vīna etiķa vietā satur etiķa esenci.

Apkopojums no foruma 2006

Komentāri

Laura:
26.11.07 21:16:34

Daudz produktu, ka maize ta ari makaroni un saldumi tiesi celiakijas slimniekiem ir noperkami Meenes aprieku filiaales. Nezinu gan vai Jelgavaa, bet riiga ljoti daudzas!
mazaisansis:
23.12.07 15:18:35

lielākā daļa krējumu reagē ar jodu it īpaši izlejamie.. esiet uzmanīgi!
Peksis:
04.04.08 12:18:14

Es atmetu jonjoshanu pa lielveikalu stendiem,jo tur reizeem ir,reizeem nav :( un iepeerkos vienaa vietaa,specializeetajaa bezgluteena paartikas veikalaa,Riiga Maskavas 108/110 tel.7222248 Var nopirkt,gan SHAR,gan GLUTANO,gan ORGRAN produkciju,gan tortes,gan saldeetos produktus,kaa zivju pirkstinjus paneejumaa,gan chipshus,gan picu miiklu utt.
Ja nav slinkums uz Riigu atskriet ,tad domaaju , ka var sapirkt uz priekshu.Ak jaa,Jelgavas maiznieks cep 3 veidu maizes...
Tachu pamataa paareejie produkti tiek importeeti.
liepa:
08.12.08 14:38:41

Tagad arī Rimi maizes nodaļā redzēju shar maizi,šķiet kādi 3 vai 4 veidi
radziņš:
17.03.09 11:42:29

maizi izdevīgāk cept pašai - ja pamēģināsi maizes krāsniņā cepto - pirktā vairs negaršos ,,,, mēs esam ģimenē četri -kam jālieto bezglutēna produkti - dzīvojam Balvos un produktus no veikala MASKAVAS IELĀ pēc pasūtījuma man piegādā ar kurjerpastu ,,,, maijā - kad braukšu ar bērniem pie dakteres uz konsultāciju iegriezīšos tai veikalā - mani interesē saldētie produkti - tikai nezinu kā būs līdz Balviem atvest ,,,
lonis:
16.04.09 16:40:10

Jelgavā tagad izveidots stends celiakijas slimniekiem - BALTAJĀ PILS aptiekā, ir arī saldumi, brangi gan maksā, bet ir, arī sausās brokastis un maize.
Ieva:
05.05.09 15:05:00

Kopš maniem abiem bērniem ir celiakija nācies daudz ko pārdomāt... lētāk ,maizi un visu ko citu cept mājās, ļoti elementāri 0.5 kg miltu, 1 pac. sausais raugs, kādas 2 ēd.k. eļla, sāls, cukurs un ūdens (nedaudz) lai konsistence kā krējumam, ieleju formā, uzrūgst un tad cepu. Biskvītu cepu liekot bezglutēna miltus tā pat kā parasto biskvītu. Kartupeļus ēdam ar tīru gaļu un daudz ēdam dārzeņus ar krējumu (Talsu, Valmieras, Eksporta) Visu jauno gan pārbaudu ar jodu. Končas - problēma, atļauju reizēm šokolādi, bet laikam jau nevar.
Inga:
30.08.09 12:31:26

eh, es arī šo māmiņu sarakstā, kuras izmisīgi domā, kā bērnu pabarot, sevišķi ko ņemt līdzi, dodoties ciemos. Iepērkamies arī Maskavas ielā. Domāju par iespēju cept maizi pašai. Esmu sapirkusi miltus, bet tie stāv un gaida cepēju. Vienreiz pamēģināju, tāda dīvaina sanāca. Rokas nolaidušās jau. Ieva, vai kāda cita māmiņa, cik grādos jūs cepat maizi? no kādiem miltiem? vai maizes cepamajā krāsnī vai gāzes plīts cepeškrāsnī? PRiecāšos par padomiem.
radziņš:
09.09.09 00:05:50

Viennozīmīgi jāpērk maizes cepamā krāsniņa - es cepu no Finax miltiem - esmu ļoti apmierināta - mēs ģimenē esam četri cilvēki kam jāēd bezglutēna produkti .Oktobrī būs gads kā maizi cepu pati krāsniņā - un ne mirkli neesmu nožēlojusi pirkumu - maize ir gluži no veikala plaukta - ļoti garda ! Bērni garšīgu maizi ēsdami apēd mazāk cepumu .
gita>>ingai:
14.11.09 10:19:21

Cepu maizīti maizes cepamajā krāsnī, KENWOOD. Iznāk ļoti labi, tikai jāpiemērojas ar pareizo miltu daudzuma izvēli. Krāsniņas rokasgrāmatas receptei neuzticos. Veicu aprēķinus pēc receptes, kas bija rakstīta uz SHAR maizes cepamajiem miltiem. Cepu, izmantojot to programmu, kas paredzēta kviešu maizes cepšanai ar pašas sastādīto recepti, jo tā, kas rakstīta it kā bezglutēna miazes cepšanai, izskatījās tāda dīvaina. Ja ir interese, varu atsūtīt savas receptes 0,5 0,7 vai 1kg maizei.
Ir nācies cept arī elektriskajā krāsniņā, bet tai nebija temperatūras rādītāja. Lietoju kautkādu vidējo temperatūru. Recepte gan tā, kas norā'dita uz Shar paciņas vai tai ļoti līdzīga.
Kam ir interese, norādiet e-pastu, aizsūtīšu
Andis:
11.03.12 19:25:32

Ginta būtu ļoti jauki ja varētu atsūtīt bezglutēna maizes cepšanas receptes, mans epasts andis@ajmebeles.lv
Paldies!
Ine75:
01.04.12 12:22:49

Labdien!
Griežos lūgumā pie Gintas.
Arī manam dēlam šogad konstatēja celiakiju. Nopirkām KENWOOD maizes krāsniņu un saskārāmies ar tādu pašu problēmu, vai nu maize nav uzrūgusi kā nākas vai pēc konstatences it kā viss būtu, bet mitra un pēc garšas ne līdz galam izcepusies.Jā Jūs ,Ginta, vēl sekojat līdz šim forumam, būtu lūgums atsūtīt uz manu e-pastu receptītes maizes cepšanai:vikstrema75@inbox.lv
sicha:
28.05.12 19:39:02

Sveikas ,manam bērnam arī konstatēja celiakiju ,man arī receptīti dacevilcina71@inbox.lv
Irina:
19.07.12 17:48:05

Labdien,

padalījaties, lūdzu, ar receoti: meitai konstatēja celijakiju...
email: irina.caramisheva@gmail.com

paldies
aguce6:
15.10.12 21:36:47

Biezpiena sieriņš “Kārums” vanilla 45 g
Biezpiena sieriņš “Kārums” kokoss, 45 g
Biezpiena sieriņš “Kārums” ar šokolādes gabaliņiem, 45 g
Biezpiena sieriņš “Kārums” ar riekstiem, 45g
Biezpiena sieriņš “Kārums” ar sukādēm, 45g
Biezpiena sieriņš “Kārums” ar mellenēm, 45g
Biezpiena sieriņš “Kārums” karameļu,45 g
Biezpiena sieriņš “Kārums Activ” ar papaiju,45 g
Biezpiena sieriņš “Kārums Activ” ar riekstiem,45 g
Biezpiena sieriņi “Labrīt “vanilla 35g
Biezpiena sieriņi “Labrīt “ zemeņu 35g
cik saprotu ka var lietot,,ieejat majas lapa celiakijas biedriba tur ir no Rigas piensaimnieka vesels sarakst,,,

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS