Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/celiakija/makaroni-bez-baltajiem-miltiem/

Makaroni bez baltajiem miltiem

Vai ir un kur nopērkami makaroni bez kviešu (baltajiem) miltiem?

  • aptiekās, kur pārdod produktus celiakiešiem - Glutano, Shar un pēc garšas stipri nemaz neatšķiras - pēc cenas gan. Glutano 300 gr paciņa pie 2 Ls, Schar 500 gr 2 Ls apmēram. Zinu, ka Rīgā ir Spices jaunajā aptiekā, tad veikalā maize uz Gogoļa ielas pretī zinātņu akadēmijai, kaut kas ir arī Stokmanī un vēl laikam bija arī Mēnes aptiekās, bet tā konkrēti nemāku vairāk par Rīgu pateikt, jo esmu no laukiem un mums ir pavisam vienkārši - viena privātā aptieka tikai iegādā šos produktus un kad man kautko vajag, tad piezvanu pirmdienā uz aptieku pasūtu un nākamā dienā eju pakaļ.
  • Shar produktus var nopirkt Jaunā Ķengara aptieka (Višķu 14), Jaunā Spices aptieka, Vācu aptieka (Vīlandes iela), Ramtas aptieka (Rītupes 2), aptieka Cassia 1 (Dammes 6a) - šajās aptiekās iegādājoties schar produktus tiek iedota atlaižu grāmatiņa. Jāsaka, ka cenas ir ļoti dažādas, teiksim Vīlandes aptiekā ar visu 10% atlaidi sanāk dārgāki produkti kā Mēness aptiekā, kas ir pie Rimi uz Valdemāra ielas (tur ir nopērkami gan Schar, gan Glutano). Vēl šie produkti ir nopērkami Alfā aptiekā, kas ir jaunajā daļā. Personīgi man labāk patīk Schar makaroni - labāka garša, neizjūk, bet tas tiešām laikam ir jāmēģina un jāskatās, kas labāk patīk
  • padārgi, bet ļoti garšīgi ir makaroni no pupiņām - saucās "glass noodles" vai "bean thread noodles". Viņi ir visos lielveikalos. Trakākais ir tas, ka Maxima tulkojumā to nūdeļu sastāvā norādītas kaut kādas mistiskās "zaļās sojas pupiņas" - kaut gan citās valodās tās ir "mung beans" kurām nav nekāda sakara ar soju. Tomēr jāatzīst, ka es neesmu skatījusies, vai tur ir kviešu milti vai ne - man liekas, ka ne, bet tas protams ir jāpārbauda.

Varbūt vēl ir kādi bezkviešu produkti - milti pankūkām, sausiņi un tā? Droši vien ka ir, tikai veikalos neko neesmu atradusi, jo nezinu, kur īsti skatīties.

  • milti labi arī no Shar. Pankūkām un mērcēm C mix, maizei B mix.
  • atceros, kaut kur bija rakstīts, ka Shar produktu sastāvā var būt piena pulveris. Tiesa?
  • jā ir produkti, kuru sastāvā ir piena pulveris un ir arī kur olas, bet ne visos. Ja gribi būt droša, tad Glutano produkcija ir bez šīm opcijām.
  • tie produkti jāmeklē jau norādītajās aptiekās. Vēl kaut kas ir Stockmanā un kaut kāda saldēta kūka esot Maximā un Sky. Ļoti labas receptes var atrast iekš www.schar.it - es tur meklēju pēc mix A (tortēm kūkām), mix B (maizei, picām), mix C (cepumiem, kūkām, pankūkām). Tur ir arī norādīta sarežģītības pakāpe, ņemu visvieglāk pagatavojamos un sanāk ļoti labi.
  • pankūkām izmantoju kafijas dzirnaviņās samaltus un izsijātus griķus no "Zelta kliņģeris" (Centrāltirgus maizes paviljonā stends). Šādiem griķu miltiem nav raksturīgās griķu piegaršas un ir it visur izmantojami kā parastie milti. Turklāt cena sanāk pieņemama un atšķirībā no miltu maisījumiem ir veselīgi.

Komentāri

Nav komentāru

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS