Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/celiakija/vitamini/

Vitamīni

Ja lietojat katru dienu vitamīnus, tad kādus? Vai bez glutēna?

  • zivju eļļas kapsulas (Futura 500) un Noni sulu. Reizi pusgadā izdzeram Magne B6 (ampulās). Ārsts ieteica lietot kalciju, bet ar to gan ir problēmas, jo nevaru iemānīt puikam - spļauj ārā un viss. Bet no kalcija tabletēm atradusi pagaidām divas, kas ir bez glutēna (Osteonorms un Futuras kalcijs). Garšīgie brīnumbērna robotiņi nav celiakiešiem vēlami (noskaidroju, zvanot ražotājiem).
  • no vitamīniem, kad es atceros: zivju eļļu, osteonorms 500 ar apelsīnu garšu un Echina-Zink C-vit Cherry (tas ir ar dabīgo C vitamīnu). Ferroglobīnu, jo pazemināts hemoglobīna līmenis.
  • manuprāt multivitamīniem vispār nav lielas jēgas, jo tajos ir salikti visi vitamīni no A līdz Z, kaut arī šādā mišungā lielākā daļa no tiem nemaz neuzsūcas. Apmeklējam homeopātu, kurš nosaka, tieši kuri vitamīni un minerālvielas meitai vajadzīgi, tos tad arī lietojam.
  • var jau būt, ka kalcijam nav nekāda vaina. Jāpalasa sastāvs un jāpapilina ar jodu. Homeopātiem ir savas kalcija bumbiņas (bez glutēna). Liekas apbrīnojami, ka no tām dažām mazajām bumbiņām var būt pietiekami. Bet laikam jau tas kalcijs uzsūcas labāk.

Komentāri

inga markina:
21.03.08 20:35:11

mi boleem celiakiej uze 10 let pravda li cto estj v sirax skritij gljuten i podskazite v kakix produktax estj skritij gljuten
inga:
21.03.08 20:38:25

podskazit pozajlusta xorosego gomeopata tak kak u nas iza celiakii gastrit obnaruzili i bronxit rebenok casto boleet a cem lecitj neznaem pediatri antibiotikami pickajut ja sama travami lecu rebenka no visokuju temperaturu odnimi travami nesobjes

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS