Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/dietologija/jogurts-palidz-imunsistemai/

Jogurts palīdz imūnsistēmai

Slapjš rudens un nepastāvīga ziema – abi tumšākie gadalaiki ir pamatīgs slogs mūsu imūnsistēmai. Jogurts ir viens no pārtikas produktiem, kas var palīdzēt to stiprināt.

  • Jogurts kopš seniem laikiem ir iecienīts pārtikas produkts Balkānu valstīs, tur meklējama arī jogurta dzimtene. Latvijā tas pazīstams kopš 20.gadsimta sākuma - ne vienā vien Latvijas pirmās brīvvalsts laika pavārgrāmatā atrodamas ne vien jogurta izmantošanas, bet arī pagatavošanas receptes. Padomju gadi bez jogurta arī beigušies, un mēs atkal varam veikalos kaut stundu stāvēt pie jogurtu plaukta, izvēloties savējo.
  • Pienskābes baktēriju pozitīvā iedarbība uz cilvēka organismu ir pierādīta un zināma ilgus gadus. Nobela prēmijas medicīnā laureāts krievu zinātnieks Mečņikovs pēc ilgu gadu pētījumiem nāca pie slēdziena, ka Balkānu iedzīvotāju augstais vidējais dzīves ilgums ir tieši saistīts ar jogurta un kefīra patēriņu krietni virs vidējā Eiropas līmeņa. Viņš pamatoja, ka pienskābes baktērijas palīdz regulēt nevēlamus rūgšanas procesus cilvēka zarnu traktā.

Raksts sagatavots, izmantojot www.chefkoch.de informāciju. Rakstu sagatavoja Nora

Komentāri

martins_geida:
13.05.09 09:18:51

Jogurta dzimtene jau vairākus tūkstošus gadu ir Indija.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS