Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/piena-nepanesamiba/ar-ko-aizstat-piena-produktus/

Ar ko aizstāt piena produktus?

Izskatās, ka puikam (gads un 10 mēneši) ir parādījusies (agrāk nebija) alerģija uz piena produktiem - uz rociņām metas nejaukas sīkas pumpiņas un pirkstiņi tā kā ar bruģi klāti. Tagad jau dažas dienas nedodu nekādus piena produktus un izskatās, ka paliek labāk. Bet ar ko aizstāt pienu, sieru, jogurtu, biezpienu, krējumu....? Tie taču ir produkti, kas mazam bērnam ir ļoti nepieciešami.

  • Reizēm ir tā, ka skābpiena produktus var lietot, pamēģini pa mazām devām kefīru, bio-lakto, bez piedevām, varbūt tādu var un nebūs alerģija, bet kā teica mūsu homeopāte, var jau kādu laiku arī iztikt bez tiem pieniem, jo tādiem mazuļiem mēdz ātri pāriet tādas alerģijas, kas nav pamatīgi ielaistas, bet ir laicīgi noreaģēts  var padot kādus kalcija vitamīnus, bet labāk jau ar dakterīti pakonsultētie.
  • Bērnam no piena produktiem vispār tādi sausi pleķi pa visu ķermeni, sarkani un niez nedaudz, a pumpiņas varbūt no kaut kā cita, kādas piedevas, varbūt kāds agrāk neēsts jogurts bija vai tamlīdzīgi.
  • Puika piena produktus gandrīz vispār nav redzējis, i nekas.
  • Sīcim arī ir piena alerģija. Pirmajā gadiņā bija sarkani vaidziņi, lietojām speciālo maisījumu Pepti...., tāpat sārtums nenogāja. Taču īpaši uzmanību nepievērsu. Tagad sīcim 1,5gads sāka mesties sarkani sausi pleķi. Vispirms uz kājiņām viens, divi, nu jau visas kājiņas ir ar tādiem pleķiem, nu jau sāk mesties arī uz dubša rociņām. Nu jau pienu nelietojam trīs mēnešus, bet lietojam kefīru, biolakto, gī sviestu(lai putras nebūtu tik pliekanas), jo nezinu ar ko aizstāt? Problēma vēl tā, ka citi arī neņem nopietni, saka, ka bērnam nedod pienācīgi ēst, pa kluso iedod, biezpienu, cepumus, jogurtus. Nu esmu nopietni nobijusies, jo liekas, ka ik pa laikam pleķi paliek bālāki, bet kad atkal ir kas ne tā ieēsts, tad atkal tie paliek sarkani un piemetas klāt jauni.
  • Nu ja tā ir tikai alerģija uz piena produktiem, tad tā pārejot lielākoties līdz 3 gadu vecumam, mēs gājām pie dr Grundmanes - homeopāte - pediatre, palietojām tos homeopātiskos graudiņus un tagad ir labāk, bet pavisam nav pārgājusi, bet vismaz nav tas jēlais dibens un pleķīši arī mazāki, pašu pienu nedodu, bet skābpiena produktus gan pa biškam dodu, toties kā iedodu Milupas pieniņu(to, kas tādās 200gr paciņās ar salmiņu, kad gadās napaspēt mājās, bet ņammu gribās) tad nu nākamā dienā ir kāetīgi sarkani vaigi un atkal pleķi klāt, tad pāris dienas par skābpiena produktus nedodu. Bet pa retam uzvāru kādu biezputru ar pienu, uz pusēm ar ūdeni, vai arī ūdeni nedaudz vairāk, bet pieleju simboliski pieniņu klāt, lai putra baltāka nu pārāk redzams tas nākamajā dienā nav.
  • Kā ar ko aizstāt? Ar KAZAS pienu, sieru, biezpienu. Tagad pārdošanā ir arī kazas skābpiena dzēriens (pēc garšas kaut kas pa vidu starp jogurtu un kefīru).
  • Kazas piens ir glābiņš, citādi vispār uz ūdenī vārītām putrām dzīvotu. Šodien nopirku kaut kādu kazas sieru (eļļā, laikam Labrīt saucas). Tas nu gan man likās par sāļu gadu vecam bērnam. Vai kāda lieto kazas sieru, biezpienu?
  • Ar tiem kazas piena produktiem jābūt uzmanīgiem. Vairākās vietās esmu lasījusi, ka var izsaukt krustveida alerģisko reakciju (pati gan īsti nesaprotu, kas tas tāds par zvēru, bet pēc konteksta spriežot - visai briesmīgs dzīvnieks). No otras puses - nepamēģinot tā arī neuzzināsi, vai var tos lietot, vai nevar.
  • Cik zinu iespējami 2 veidu alerģijas izraisītāji: laktoze jeb piena cukurs (šajā gadījumā var lietot skābpiena produktus, jo rūgšanas procesā tas cukurs sadalās) un no kazeīna jeb piena olbaltuma (šajā gadījumā nedrīkst lietot nekādus piena produktus, arī ne kefīru un ne biezpienu, ne arī kazas pienu. Varot lietot sviestu ar max tauku procentu).

Komentāri

Inga:
23.05.07 10:49:56

Gribēju komentēt iepriekš teikto "puika piena produktus gandriz vispar nav redzejis, i nekas"
Manma zenam (1 g. 5 men.) ir alergija uz pienu. tatad uztura pienu vispar nelietojam, pa retam kadu ogu kefiru un biolakto, biezpiens diemzel negarso. Man ari likas - i nekas, lidz bridim, kad atklajas,ka mazajam ir kalcija trukums kaulos (asins analize to nevar noteikt, jo asisnis kalciju panem no kaulie, cik nepieciesams, bet kaulos tas var trukt). iesaku papildus ari piena produktiem profilaksei berniem dot kadu kalcija preparatu, lai nepiedzivotos tadas sapes, ka gadijas mums. Sekas var but diezgan pabriesmigas, diemzel.
jolanta:
02.06.07 17:40:33

mans puisītis 1g6m. februāri saslima ar laringitu,un tad viss sākās.martā noteica diognozi bronhiālā asma,alerģija pret dzīvniekiem,alerģija pret pienu un olas baltumu.to visu bija izsaucis laringīts.mājās bija suns, to uzreiz atdevām,bērns pārstāja klepot.kaut gan līdz laringītam nekad nebija klepojis.piena vietā lietojam sojas pienu, sojas krējumu,sojas jogurtus,visu ļoti mēreni. olu vietā paipalu olas.bērnam viss ļoti garšo protams gatavoju visu atsevišķi no pārējiem bērniem.
solvita:
27.06.07 20:10:40

Manai meitiņai piena alerģija ir smagā formā, gandrīz beidzās letāli. Sākās jau tad,kad pati vēl baroju. Tagad viņai 2,5 gadi, piena produktus nelieto nekādus, arī ne tos produktus, kur piens kaut drusku klāt - cepumi, maize, desa.... vakaros viņa dzer savu superārstniecisko maisījumu, ēd dārzeņus, gaļu, rīsus, griķus, ogas..... zini, patiesībā pasaulē pastāv viedoklis, ka piens patiesībā ir veselībai kaitīgs. Ir pierādīts, ka, ja cilvēks nelieto uzturā piena produktus, nepieciešamo kalciju organisms var uzņemt no svaigiem kāpostiem, burkāniem, salātiem.manai meitiņai, kura nekad nav lietojusi pienu ir 20 skaisti, balti, veseli zobi!!!! tici, tas nav nekas briesmīgs, ir iespējams sadzīvot!!!! Tikai vajag uzmanīt, ko bērnam dod citi cilvēki, jo reti kurš saprot, cik tas ir nopietni.... lai veicas!
indra:
13.06.08 15:26:14

man meitiņai (1g,2mēn.) arī bija alerģija pret pienu - tie paši sarkanie vaidziņi, sausie pleķi. bet nu jau kādu laiku piena produktus nedodu vispār(no kefīra arī bija alerģija) un visi simptomi ir izzuduši.
vāru graudu putras ūdenī un klāt pielieku saldētās mellenes vai banānu, vai kādu zaptīti. vēl ļoti daudz dodu kartupeļus ar malto gaļu buljonā, svaigas salātu lapiņas, dillītes, skābenes, spinātus. arī banānus, bumbieru biezenīti Milupa, rupjmaizi ar margarīnu, makaronus, rīsus griķus. un dzert daudz melleņu suliņu, tējas. pagaidām nav variantu- stinģra diēta. gaidīsim, kad tā alerģija pāries. un tad sāksim pa lēnām pievienot ēdienkartei citus produktus.
Renāte:
02.09.08 11:30:20

Labdien,Manam puikam driz bus septini gadi,no pirma dzimsanas menesa sakas visadas alergijas(mates piens,dzivnieki,ziedputeksni,putekli,smaržas u.tt.Arstejamies,9.men.sakas astmas lekmes,lidz šim bridim arstejamies,litojam dietisku uzturu.Gribu teikt esam izmeginajusi visu(homeopatiju,tautas dziedniekus un daudz medikamentu)Miļie vecāki tas ir smagi bet mes esam stipri un varam daudz panākt ar savu milestibu un ticibu,turieties.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS