Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/piena-nepanesamiba/govs-piena-olbaltuma-nepanesiba-ka-sadzivojat/

Govs piena olbaltuma nepanesība - kā sadzīvojat

Puikam gastroenterologs diagnosticēja govs piena nepanesību, bet nekādas analīzes nenozīmēja un neesam arī tās taisījuši. Tagad bez piena dzīvojam jau gandrīz 2 gadus. Kā jūs ar to sadzīvojat?

  • Puikam konstatēja 11 mēnešu vecumā. Tad pārgājām uz sojas maisījumu, bet ap 1 gadu un 6 mēnešiem palēnām sāku dot biezpienu un skābpiena produktus. Tagad ir jau 2,5 gadi un izskatās, ka nekādas nepanesamības vairs nav. Tiesa, puika labprāt dzer kefīru, ēd jogurtu un biezpienu, bet no tīra piena kategoriski atsakās. Vēl kādreiz putru pienā izvāru, bet arī putras tā īpaši neēd. Tā piena nepanesamība esot kaite, ko dziedē laiks.
  • Puika maisījumus nav saņēmis vispār, jo pēc pirmās reizes (uz govs piena bāzes) ļoti stipri vēma, tad nu nācās sasparoties un barot tikai ar krūti. Daktere teica, lai pamazām sākot pievienot skābpiena produktus, bet lieta tāda, ka puika nemaz tos neēd, viņam negaršo. Laikam jau organisms pats zina, kas viņam labs un kas nē.
  • Dēlam ir govs piena nepanesību. Pie pārslām dodu Aptamil Pepti, bet vairāk arī nekur piena produktus nelietojam - drīz 2gadi.

Kas ir Aptamil Pepti? Kas ir tā sastāvā? Varbūt tajā var kādu putriņu uzvārīt?

  • Sastāvu tā īsti nevaru pateikt, bet tur ir kautkādā veidā tie olbaltumi šķelti, lai alerģiskie bērņuki viņu varētu pārstrādāt un gastroentrologs ieteica, lai putrām pievieno Aptamil Pepti vai Pregominu, tie ir domāti bērniem ar piena un sojas nepanesību un skaitās hipoalerģisku bērnu ēdināšanai. Tik pēc garšas tāds ne visai, bet Mārcis ēd un nesūdzas
  • Nē vairs krējumu neliekam nevienai mērcei un viss ok. Pie visa pierod un nav pēc tam tik traki, tā ka turies un būs labi.

Vai kazas pienu arī nepanesat?

  • Mēs arī uz Pregominu un Aptamil Pepti dzīvojam, bet tad konstatēju, ka uz kazas pienu  nekādi nereaģē, un tas atrisināja daudzas problēmas.

Komentāri

Iveta:
09.05.08 09:43:31

Manam puistim ir 4 menesi,bet es vinam nu nekadi nevaru iedabut Pregominu vins xisteriski blauj,ieprieks lietojam aptamil.Ko man darit?
Kaprīze:
06.10.08 16:51:55

Puikas "vēsture" sākās apm. 6 ned. vecumā, kad nonācām slimnīcā un tur uzstādīja diagnozi govs piena olbaltuma nepanesamība. Mēģināju pati barot, taču, lai ko ēdu - puikam nebija labi. Pārgāju uz maisījumu (2003.g. Nutrilon Pepti). Kad sāku piebarot - sākās atkal visādi pleķi uz sejas, kājas - daktere līdz atļautajai analīzei 1 g. vecumā puiku nolika uz stingras diētas. Gada vecumā arī parādīja trakus ciparus alerģijas analīzes. Atklāju, ka puika var sojas pienu, taču arī kazas pienu nevar, liellopa gaļu tikai tagad - 5 g. vecumā var. Tagad varam sākt mēģināt dot skābpiena produktus, lai gan analīzē parādās alerģija uz govs pienu, par pārējiem produktiem, putekļiem, augiem, suņiem nerunājot. Sākumā solīja - ap 2-3 g. pāries, tagad vēl ceru, ka ap pusaudža gadiem puika vairs nebūs tik alerģisks. Viņam ir arī bronhiālā astma vieglā formā. Sadzīvošana nav viegla, bet nākas. Dažādo alerģiju dēļ problēmas dārziņā ar ēšanu - jādod līdz ēdamais, visiem produktiem, ko pērkam jālasa sastāvs.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS