Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/piena-nepanesamiba/kazas-piens-cik-pirkt-un-ka-pareizi-to-dot/

Kazas piens - cik % pirkt un kā pareizi to dot

Pieļauju, ka daudzas māmiņas to izmanto sava mazuļa ēdienkartē, jo nevar - nedrīkst ēdienkartē izmantot parastā piena produktus. Mēs tik vakar pirmoreiz to brīnumu iegādājām, bet mazliet apmulsu pie veikala plaukta, ieraugot, ka ir 1.5 un 3% kazas piens. Kuru nu pirkt?? Iesākumam, kā pirmai reizītei nopirku 1.5%, bet te uz ārstes (gastroenteroloģes) rakstītās lapiņas ar rekomendācijām skatos, ka rakstīts, ka attiecībām jābūt 1:1, t.i. vēl novāru šo pienu un arī atšķaidu ar vārītu ūdeni. Nu, pagaršoju, man jau liekas, ka ļoti pliekans tas piens. Kā pēc pieredzes - ir jāšķaida tas kazas piens vai nav?

  • Nešķaidīju, jaunietim uz to brīdi bija gadiņš. Kā ar mazākiem - nezinu. Arī pirku liesāko.

Vari pastāstīt kā Tu izmano kazas pienu? Vai dod vienu pašu padzerties, teiksim, piena maisījuma vietā vai arī vāri putras un liec klāt, piemēram, cepot pankūciņas vai kā?

  • Devu dzert vakara pudelē viņu. Un rīta putrai jaucu klāt. Putru vāru ūdenī un pēc tam piemaisu pienu klāt, tā viņam vērtība nezūd. Citādāk neesmu izmantojusi, var jau kā filmā "Ūdensbumba resnajam runcim", zemenes ar kazas pienu iebarot.

Cik daudz to pieniņu pa dienu var dot? Man ārste izrakstījusi, ka 300ml, bet nu mana mazā vismaz reizes 2 pa dienu prasa pieniņu, un vēl pēdējā reizīte ir pirms miega- labsajūtai um labākam miedziņam. Vēl, kas interesanti - piens sūtīts no Francijas...vai tad mums savu kazu par maz, ka nevar veikala plauktos atrast Latvijas kazas pienu? Saprotu jau arī, ka ir "nesezona", bet nu tomēr.

  • Dodu katreiz pa 200 ml, tad jau būs normāli un ne tālu no ārstes teiktā. Rimī Latvijas ražojumu pirkām, bet tel. gan nepateikšu.
  • Ziemā Latvijas kazas uz kādiem pāris mēnešiem praktiski pārtrauc dot pienu, tāpēc RIMI ar nav. Un saimniecībā "Līcīši”, kas to piegādā, ar neko līdzēt nevar. Izslaukums ir tik mazs, ka pietiek tikai pašiem. Pagājušajā gadā biju gatava braukt pat pakaļ, bet nebija kam. Viņi vedot tik dažas pudelītes un Centra universālveikali, bet tās jau izķer momentāli. Tā kā labi vien ir, ka tagad vismaz Francijā un Vācijā ražotais ir nopērkams.
  • Par tauku saturu. "Līcīšu" pienam tas ir 3,8%, tāpēc tas ir jāatšķaida uz pusi ar ūdeni. Pieņemts, ka organismam vieglāk pārstrādājams ir 2%. Šķaidīt to lieso vēl uz pusi ir pilnīgs neprāts. Un vispār, kazas piens ir krietni veselīgāks par govs pienu olbaltumvielu un vitamīnu ziņā. Puika dzer papildus jau no 8 mēnešu vecuma un ir ļoti apmierināts. Nevajag visu pa gramiem mērīt. Lai mazā dzer cik grib pienu, tas taču nav alerģisks. Nevārītu dzert gan nevajag.
  • Šodien iepirkusi divas pudeles tā Francijas piena, bet nu šoreiz paņēmu 3%, lai nu var šķaidīties.
  • Līcīšos vēl teica, ka, ja tiešām ir radusies izdevība nopirkt, lai nebaidās pirkt vairāk un likt saldētavā, jo ja esi atradusi - pērc, kamēr vēl ir.
  • Saldēt var pilnīgi droši un bez problēmām. Esmu saldējusi ļoti daudz. Pirms tam vārīt nevajag, bet tikai sasaldē, kad nepieciešams izņem, ieliek katlā un uz lēnas uguns uzvāra.
  • Kazas pienu var lietot absolūti tāpat kā govs pienu – pankūkas cept, putras vārīt, debesmannā gatavot… Aromāts nedaudz “pēc kūts”, bet tikai nedaudz. Esmu tā pieradusi pie kazas piena, ka govs piens liekas kā ūdens bez jebkādas smaržas un garšas. Ēdienos, kurus pēc tam termiski apstrādā – pienu vārīt pirms tam nevajag.

Komentāri

Inga:
14.01.08 12:11:07

Kur var nopirkt to franču kazas pienu? Kādos veikalos?
Velta:
23.01.09 11:11:23

Kazas piena produktus iegādājos no individuālā piegādātāja.Esmu ļoti apmierināta un arī krietni lētāk kā veikalā. Ja interesē, sūtiet vēstuli, iedošu kontakttālruni
saimniece:
11.03.09 10:15:00

Līcīši Ltd kazas ir atnesušās un mēs atsākam piegādi uz veikaliem. Lai jums veicas to atrast.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS