Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/arstnieciskais-uzturs/piena-nepanesamiba/sojas-piens-vai-veseligs/

Sojas piens vai veselīgs?!

Meitai ir govs piena olbaltuma nepanesība. Putrām jaucu klāt sojas piena pulveri (Nestles, Milupas, Tuttelli). Bet par soju, kā tādu ,ir ļoti atšķirīgi viedokļi - vieni to diametrāli noliedz, un it kā pamatoti, jo tā skaitās ģenētiski modificēta pārtika, otri uzskata, ka tas ir vērtīgām uzturvielām bagāts produkts. Vienmēr, kad ņemu sojas piena bundžu, manī mostas pretrunīgas jūtas - nezinu, vai daru labu savam bērnam vai kaitēju  Ko jūs lietojat piena vietā? Kāda ir jūsu attieksme pret sojas produktiem? Un vēl - vai dodat savam bērnam papildus kalcija preparātus? Tie, kas nelieto piena un arī skābpiena produktus, kalciju taču dabīgā veidā saņem maz.

  • Laikam jau neviens precīzu atbildi neuzrakstīs. Būs jāizlemj pašai, vai vēlies dod soju vai nē.
  • Govs piena olbaltuma nepanesība zinam, zinam šito zvēru. Atklāja to puikam, kad bija 11 mēneši (līdz tam tika vadāts pie visvisādiem ārstiem, bet neviens nevarēja precīzi pateikt, kas par vainu). Pārgāju uz Isomil maisījumu, kā arī uz kazas pienu. Visas nebūšanas kā ar roku noņēma. Tagad puikam ir 1g8m un izskatās, ka nepanesamības vairs nav. Dodu i Lakto, i kefīru, parasto biezpienu. Putras vāru parastajā pienā. Starp citu, par šo konsultējos arī ar Spuriņu. Ar viņa metodēm, un patiesībā ne ar kādām, nepanesamība nav ārstējama. Te līdzēt var tikai laiks. Citam pāriet ātrāk, citam vēlāk. Cits pēl brieduma gados ir uz Jūs ar pienu. Noteikt brīdi, kas viss ir beidzies, var tikai eksperimentu ceļā.
  • Jaunkundze arī savulaik nepanesa govs piena olbaltumvielas. Diemžēl, viņai arī no sojas bija maz labuma, tāpēc mums tika kazas piens. Ap 2,5 - 3 gadiem sāka ēst visus piena produktus, nekāda vaina vairs nebija. Tagad jau liela meita.
  • Bērnam izmēģināju vairāku firmas sojas, jo bērnam neviena negaršoja! Biju izmisumā, jo no kaut kā tak vajadzēja pārtikt! Veikalā man iedeva Vācu firmas Humana soju, kas bērnam ritīgi garšo! Es sapratu, ka maz ir informācijas, par nopērkamiem produktiem! Dakteris īsti arī nemāk izstāstīt, kas ir labāk.
  • Par soju, kā tādu ,ir ļoti atšķirīgi viedokļi - vieni to diametrāli noliedz, un it kā pamatoti, jo tā skaitās ģenētiski modificēta pārtika, otri uzskata, ka tas ir vērtīgām uzturvielām bagāts produkts. Lietoju un arī bērniem dodu Alpro soja pienu, kura pakai virsū ir liels uzraksts -gentechnikfrei...neesmu gan pārāk labi informēta par sojas produktu sortimentu Latvijā, bet soja automātiski nenozīmē gēnu inženierijas sasniegumu pielietošanu.
  • Puika nepanes govs pienu, mēģinājām Isomil, bet no tā vēma strūklā, tagad dodu Aptamil Pepti.
  • Daktere mums ieteica NAN HA hipoalerģisko maisījumu, bet no tā mums arī alerģija.
  • Nelietoju sojas piena pulveri, ko dažos specializētos veikalos pārdod uz svara un kam nav zināma izcelsme. Tiesa, tiesa, esmu dzirdējusi un lasījusi, ka daži sojas produktu ražotāji ASV lieto ģenētiski modificētu augu. Es pērku sojas produktus tikai no zināmām un sertificētām firmām (Bjorg, Gerlinea), kas pirmām kārtām nāk no zemēm, kur ģen. mod. produkti ir aizliegti.

Komentāri

odzite2:
18.05.07 14:01:32

Meitiņai [2 mēmeši] ārsti noteica diagnozi- govs piena nepanesība.Izmēģinājām putras PEPPTI,PEPPTI MCT,NUTRI-JUNIOR joprojām turpinam atgrūst un pluss vēl tam visam klāt-normāli neiziet vēders.Nezinu vairs ko dot ēst.
a:
31.08.07 14:48:27

Manai meitiņai arī bija govs piena nepanesība, baroju līdz 2gadiņiem ar krūti un devu kazas pieniņu. Kad uztaisījām asins analīzes par kalcijja līmeni asinīs viņai bija augšējā norma!
Arnis:
17.09.07 21:14:56

Neapšaubāmi, lielākā daļa Latvijas tirgū piedāvāto sojas produktu tiek ražota no modificētu sojas šķirņu pupiņām. Te nu nevienam neko nevarētu pārmest, jo, pirmkārt, sojas pupiņu audzēšanas pamatmērķis ir lopbarības ražošana, otrkārt, Latvijā var pārdot pēdējo draņķi ar visām atļaujām, ja tikai zina, kam un cik jāsamaksā. Šis "otrkārt" attiecās arī uz Latvijas veikalos nopērkamajām vārītajām desām, uz kuru iepakojuma šad tad ir izlasāms, ka produkts satur soju. Bet visbiežāk sojas klātbūtne vārītajos "gaļas" izstrādājumos slēpjās zem burtiņiem "E" un ciparu kombinācijām.
Nemodificētas sojas produkti arī maksā trīs reizes dārgāk (pārvēršot gaļas ekvivalentā), jo arī ražas nemodificētas sojas šķirnēm ir daudzkārt zemākas.
Dzīvnieku izcelsmes pienu un tā produktus nelietoju, jo, acīmredzot, esmu izaudzis no tā vecuma, bez tam - man, kā II asins grupas īpašniekam, sojas piens un pārējie sojas produkti ir lielisks olbaltumvielu, vitamīnu, mikroelementu, neaizvietojamo aminoskābju un enerģijas avots. Starp citu, neviens pieaudzis savvaļas dzīvnieks nelieto uzturā pienu...
Lietot vai nelietot soju uzturā,- to ir jāizlemj pašam. Taču viena praksē pārbaudīta patiesība būtu jāņem vērā,- soja satur proteāzes inhibitoru, kuru sauc arī par "Baumana-Birka inhibitoru". Bet šī viela ir ne tikai nekaitīga II un IV asins grupas īpašniekiem, bet pat veselīga! Var apgalvot, ka liela sojas produktu deva II un IV asins grupas īpašnieku uzturā veicina viņu izturību pret iekaisuma slimībām, alerģijām un infekcijām. Un tas viss pateicoties tam, ka soja satur šo "indi" - proteāzes inhibitoru, kurš, starp citu, tik tiešām ir inde III asins grupas īpašniekiem.
Egita:
04.12.07 16:37:45

Kur Rīgā var nopirkt sojas pienu(jau kā pienu, bet ne pulveri)?
Liga:
23.02.08 01:54:52

Mes ari ilgi mocijamies,kamer sapratam kas notiek ar musu Mazuli.It ka ari aizdomas par govs piena olbaltum nepanesamibu..Kad Tev nav izveles un berninam kaut kas jaed,tad pat nepiedoma cik soja veseliga-cik ne.Mums tiesam palika labak no sojas produktiem.Tacu ari ceram,ka Mazulitei tas neilgs ilgstosi.Mazuliem ta ir,arkartigi jutiga zarnu darbiba un tas sodien pat ir normali.Domaju,ka ari agrak ta ir bijis.Vienkarsi sodien vecaki daudz rupigak pievers uzmanibu,kas notiek ar berniniem.Tas mani loti priece.
ints:
24.04.08 11:09:27

labais
Nat:
15.05.08 12:48:26

bet es lasīju amerikaņu literatūrā, ka piena nepanesamība nekur neaiziet, ar to cilvēks piedzimst un mirst (izņēmot gadījumus, kad ši patalogīja rodas pēc zarnu trakta slimībām). Tā paliek ar laiku tikai slēptāka. Mēs visu mužu nevaram saprast no kurienes mums šīs veselības problēmas un nemitīgi ārstējam citas pataloģijas sekas. Bet īsti neviens no mums nav ņemis biopsiju no tām zarnu trakta daļām, kuras nekad nav izpetītās dēļ tā, ka tas ir ļoti grūti izdarīt tehniski. Man ir 40, bet tikai nesen es uzzināju kāpēc man ir veselības problēmas no 15 gadiem un tas ir govs piena nepanesamība. Tiko es pārtraucu izlietot visus piena produktus, kā atnāca avieglojums.
iveta:
02.07.08 13:28:11

un ko man darīt,ja meita nevar lietot ne piena olbaltumsaturošu,ne olu olbaltumsaturošus produktus,tai skaitā arī kartupeļus,augļus?????????????????
minka:
02.07.08 13:34:23

soja-ir feina lieta
Dodies pie ārsta:
06.07.09 15:12:56

ļoti labs alergologs ir dakteris Spuriņš.Mums visu izsvītroja no ēdiena saraksta,bet Spuriņš palīdzēja.Paldies viņam par to.
Ieva:
18.11.09 01:09:39

Sojas produkti - ideāls piena aizstājēs,taču ar LIELU BET ja runa iet par mīļajiem dārgajiem puisēniem..esmu saskārusies ar informāciju, ka sojas produkti satur estrogēnam(sievišķam hormonam)līdzvērtīgu vielu, kas vīr.dzimumam nav vēlams, jo izjauc esošo hormonu līdzsvaru. Ko jūs par to zināt?
Manam puisītim 1,6 g. viņam ļoti garšo sojas pieniņš, taču dodu tikai retu reizi.
Madara:
23.07.10 22:14:40

Mums ari bija alergija pret govs pienu,mes dzeram NANNY kazas piena maisijumu,draugi mums to ved no Krievijas,sanak ap 11 ls burka 400g.Garsa loti laba,mazais dzer un alergija pariet.Naturals produkts,bez kimikalijam visadam.
Uldis:
06.12.11 10:02:33

Igaunijas sojas biedriba par loti sapratigu cenu, 114 Eiro, iegadajos loti kvalitativu, portugalu konstruktoru izgudrotu un patentetu, piena masinu. Ta manaa gimenee katru ritu tiek pasniegts ists sojas pupinu piens. Bet pasas pupinas man ir iespeja pasutit Igaunijas uznemuma, kuri attista sojas produktu razosanu, un pasi ieperk genetiski nemodificetas, Italija audzetas un sertificetas pupinas,kuras ir ipasi selekcionetas piena, jogurta un tofu pagatavosanai. Sanak loti gards piens,bet piena pasizmaksa, ieskaitot elektribas paterinu, aptuveni 0,25 Ls litra. Fantastiski, vai ne! Pulverisus vairs nevaru iedzert, jo starpiba ir loti liela.Gan garsa tada neista, gan cena augsta. Runajot par lielo BET,estrogenu, man skiet raidijuma Ka labak dzivot dzirdeju kada daktera ironisko komentaru! Ta doma bija apmeram sada!Kiniesi ir tauta, kura uztura lieto visvairak sojas pupinu izstradajumu jau vairakus tukstosus gadu....:)

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS