Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/bernu-edinasana/atteikties-no-maisijuma/

Atteikties no maisījuma

Meitai palika 1 gads un lēnām esot jāatsakās no maisījuma. Ar ko sākt? Maisījumu ēd 4x dienā. Pašlaik brokastis sastāv tikai no maisījuma, parējās reizēs pēc katras ēdienreizes ir maisījums. Kādi ir labākie produkti uz kuriem mēģināt pāriet?

 

*** puisim ir 1,4 un tikai tagad maisījuma pļumpēšana uzņem apgriezienus. Nemaz nedomāju ņemt nost.

 

*** ieteiktu sākt ar to, ka pēc ēdienreizes (kad maisījums ir uzdzeramais tikai, ne pamatēdiens) maisījumu aizstāt ar kaut ko citu - sulu, kompotu, ūdeni, tēju. Maisījums brokastīs (nu ne jau 10 s, bet 6-7-8) ir labs un vakarā tam arī nav ne vaina, jo gada vecumā nav tā, ka obligāti piena maisījums jāmet ārā un tā vietā jāliek kaut kas cits. Pamazā rīta maisījumu aizstāj ar brokastīm.
Jāskatās arī, cik pilnvērtīga ir ēdienkarte. Vai tajā ir pietiekoši liela daudzveidība un arī vai ir piena produkti (piens, kefīrs, jogurts, biezpiens siers - jebkas no tā pilnvērtīgas dienas piena devas apmērā).
Problēma var būt gan pieradumā pie maisījuma un pudeles, gan arī tajā apstāklī, ka ir karsts un gribas padzerties, ne ēst (lai vislaik pa tvērienam ir krūzīte/pudele/snīpjakrūze/sporta pudele/salmiņglāze ar ūdeni slāpju remndēšanai), gan arī tam, ka maisījums sātīgs, ātri piesit pilnu kunģīti un pēc tam ēst negribās.
Bērns maisījuma vietā dzēra jogurtu/lakto/augļu kefīru, bet līdzīgi kā tavējais. Un bija tā, ka pati pamazām piemirsa sākumā no rīta, tad vakaros pieprasīt savu jogurta pudeli un tad es vienu nedēļu konstatēju, ka iepirktie Lakto/kefīra krājumi ledusskapī vairs neplok un vairs arī nepeidāvāju. Būtu izsalkusi, būtu prasījusi  jo runāt un pieprasīt tad jau mācēja. No rīta tad sagaidīja mierīgi brokastlaiku (putriņu vai ko citu) un vakaros pietika ar vakariņām, pēc kurām tikai padzerties gribēja ūdeni.

 

*** pārstāj dot pa dienu. Manai ir 1g3m - tagad ēd maisījumu vakarā un no rīta. Nemāku pat prognozēt, kura reize nākamā atcelsies.

 

*** pēc gada sāku maisījumam jaukt klāt parasto paku pienu taisot proporcijas aizvien vairāk paku piena labā, līdz 1,6 g tikām līdz stadijai, kad dzer pliku pienu bez maisījuma. bet tad arī sīcis atteicās to darīt un līdz 2g pienu nedzēra vispār.

 

*** septembrī 2 gadi, bet joprojām 2x dienā (no rīta un vakarā) ēd maisījumu. Šobrīd viņam uznācis tāds diezgan liels izvēlības periods, ka reti ko ēd, līdz ar to pat zināmā mērā priecājos, ka šim joprojām garšo tas maisījums, jo tur tak visa kā gana un nekā slikta šajā apstāklī neredzu. atradināt domāju uz rudens pusi, kad sāksim iet valsts dārziņā!

 

*** ja nav govs piena alerģija (gan jau, ka putras vāri pienā - jā tās ir labas, tad piens arī labs). Darīju tā - 3 dienas devu 2/3 maisījumu 1/3 pienu, tad 3 dienas 1/2:1/2, tad 3 dienas 1/3 maisījumu un 2/3 piena un lieta aizgāja. Tagad gan mums iet 1.5l piena paka dienā. Puikam 1g5m

 

*** maisījumu ēda 3x dienā. Biju domājusi neiebilst, lai ēd. Bet drusku pirms 2 gadu vecuma viņai sākās aizcietējumi. Turējām aizdomās diētu - neēd dārzeņus, graudu maizi. Nolēmām, ka sāks pāriet uz nopietno ēdienu. Sarunājām, ka dzers parasto lāsi ar garšām vai šķidros jogurtus un tikai no krūzes. Piekrita. Un patiešām vēders noregulējās.
no kā secinu, ka bērna organisms pats parāda, vai diēta viņam der, vai jau jāmaina.

 

*** dodu maisījumu tik, cik pats vēlas. Domāju, ka vēl līdz 3 gadiem ēdīs, tikai jāsāk dot būs no krūzes (šobrīd zelē vēl pudeli). Pret pienu tīrā veidā - man liekas, ka tas nav piemērots bērniem vispār. Ja nu kādu reizi putrā, bet arī ne katru dienu.
 

*** meitai 3,5 gadi un vēl joprojām ēd maisījumu. No rīta un vakarā, kad apslimusi tad uzprasa arī pa dienu. Nesaskatu tajā neko briesmīgu, jo viņa ēd arī cita veida pārtiku. Mājās pirms dārziņa gan tikai maisījumu, bet dārziņā ēd arī brokastis, audzinātaja saka ka manējā ēd visu kas kust un nekust.
Viena gudra daktere teica- bērniņš pats labāk jūt kas viņam vajadzīgs. Un ja cilvēciņam gribas to maisījumu, kāpēc tagad štukot kā ar varu tagad noņemt. Maisījums taču nav tortes kas varētu kaitēt bērnam, ja gribas lai dzer. Es pat priecājos ka dzer maisījumu nevis parasto veikala pienu kurā jau nu toč nekā laba nav, ja nu vienīgi viņam cena labāka kā maisījumam.

 

*** puika atvadījās no maisījuma 12 mēnešu vecumā. Vienā dienā. Maisījuma vietā kā dzērieniņu brokastīs, launagā un vakariņās dzer parasto pienu (0.7%, ar vitamīniem), pusdienās un sarp ēdienreizēm ūdeni. Retu reizi (parasti tad, ja tāli braucieni ar auto) parastā piena vietā ir gatavie maisījumi (tetrapaciņā jau gatavs).
Maisījums/piens kā pilna ēdienreize laikam nav no kādiem 9 mēnešiem. Tikai kā papildinājums/dzēriens. Izņēmums ir tad, ja naktī kautkāds kreņķis uznācis un pēc tam nevar iemigt. Tad putru nevāru. Iedodu kādus 200ml silta pieniņa un atpakaļ gultā.
Ciemojoties LV pāris reizes iedevu lāsēnu, jo vajadzēja, kas karstumā pa dienu nesamaitāsies, bet maisījumu tetrapaciņā neatradu. Sīkam garšoja, problēmu nekādu...tikai man tas lāsēns nekādu sajūsmu neizraisa.  Tai pat laikā pusdienās joprojām ēdam burku dārzeņus/pastas/rīsus. Pašai jau liekas jocīgi, bet tā sanāk. Ar vīru mājās "normālu" pārtiku neēdam, vai, ja nu gadījumā sanāk gatavot, tas notiek tad, kad sīks jau guļ. Tā nu neesmu iesākusi normāli gatavot vienam pašam mazajam cilvēkam. Pāris reizes ir gadījies, bet tas izņēmuma kārtā (un neteikšu, ka viņam garšoja labāk, kā burkas. Man domāt tieši otrādi).

Komentāri

Maira:
13.09.07 15:49:34

Pirmajam bērniņam devu maisījumu līdz 1 gadam, pēc tam kādu īsu brītiņu sildīju parasto pienu.Bet tikai no rīta un vakarā.
šobrīd otrajam bērniņam drīz jau būs gadiņš, un maisījumu ēdam tikai no rīta un šad tad vakarā.Bet tā pa dienu ēdam putras, dārzeņus, graudaugus, jogurtus, gaļu, retāk saldumus utt. Un dzeram tēju.No rīta izēdot pudeli bērniņš guļ tālāk, bet tiklīdz sāks mosties laicīgi - vairs nedošu maisījumu vispār!
Kaprīze:
11.10.08 18:19:41

Un es te vēl esmu šausmās, ka man drusku savam pienam jādod klāt tie sintētiskie maisījumi. Bērnam tūlīt būs 7 mēn. Mjā. Man liekas, ka ar maisījumiem tomēr nevajag pārāk ilgi aizrauties.
Anna:
09.07.09 21:58:47

Kaprīze,maisījums ir tikpat sintētisks,kā paku piens un pavisam noteikti vairāk piemērots bērna kunģim.Tu gribi teikt,ka zīdainis drīkst to ēst,bet liels bērns ne?Absudrs!nekādas loģikas.
Ilze:
17.09.09 11:04:19

Sveikas:) Domāju, ka īpaši ilgi dot maisījumu ar tā jokani..bet..manai ir jau gads, un ēdam maisījumu 2x dienā...rītā, vakarā...taču viņa nemaz pati visu neapēd, jau sāk viņai pašai apnikt...nu katrā ziņā, 2 gadu vecumā jau nu būtu jābeidz dot piens(maisījums) bērnam. Kas par daudz, tas par skādi..sintētika vai nesintētika produktos, bet pats fakts, ka bērns jau nav vairs zīdainis, kurš tikai zīž..bet mazais jau runā, darbojās, un viss notiek..:)) 3,5 gadi, manā skatījumā, un tik daudz reiz dienā maisījums...bērns neuzņem bvajadzīgās lietas, lai arī šķiet, ka tur tik daudz, tas un tas...kuņģis nemācēs pats sagremot pārtiku, pēc smagiem (gaļas) ēdieniem, kā šašliks(kad jau sāks ēst), mazajai sāpēs nenormāli vēders, būs viemēr gastrīti...ticiet man..iz dzīves...tā kā, labāk, ka mazias sāk pēc 2 gadu vecuma ēst tikai nopietnu barību, bez šiem maisījumiem!! paldies:) Lai veicās:))
mammux:
12.04.11 18:54:52

Mana meita (drīz būs divi gadi) arī vēljoprojām ļoti daudz ēd maisījumu, tikai uz sojas bāzes un papildus kārtīgu ēdienu (sākot no putrām līdz pat kotletēm, utt.). Uzskatu, ka šis maisījums nodrošina mana bērna organismu ar visām nepieciešamajām vielām (tāpat kā pieaugušajiem uztura bagātinātāji)un došu vēl kamēr prasīs.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS