Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/bernu-edinasana/berns-need-auglus-un-darzenus/

Bērns neēd augļus un dārzeņus

Mana mazā (1,6 ) kategoriski atsakās ēst augļus un dārzeņus, vienīgo ko vēl dažreiz ēd ir apelsīns! Nu un pēdējā laikā mokas ar aizcietējumiem. Kā var palīdzēt? Škiet, ja ēstu normāli tos dārzeņus vai augļus, kuros ir tā škiedrvielas, tad tā nebūtu.

 

*** trīsgadnieks ar neēd dārzeņus un augļus, jau esmu samierinājusies ar šo faktu.

 

*** nedod neko no baltajiem miltiem, dod kefīru, lakto. Kad pienākusi ēdienreize un bērns izsalcis - piedāvā vispirms svaigu dārzeņu salātus (ļoti labi vēderam ir kāpostu salāti ar eļļu), mož aiz izsalkuma kādu kriksi apēdīs un iegaršosies.

 

*** sajauc to ko ēd - putru, biezpienu ar plūmju vai aprikozu biezeni. Vajadzētu ēst.

 

*** ar neēd, bet, kad uztaisa piemēram, dārzeņu biezzupu (puķkāposti, brokoļi, burkāni, kartupeļi - visu ko vien iedomājies), kur beigās viss ir sablenderēts, ēd kāru muti. Galvenais jau ir neteikt, kas tajā ēdienā ir.

 

*** īpaši nespiedu ēst augļus un dārzeņus, bet parasti galdā ir kādi salāti un viņa redz, ka visi ēd, un viņa arī paņem. Šad tad vienkārši sagriežu papriku vai tomātu, vai gurķi - redz, ka visiem garšīgi, viņa pieskrien un paķer.

 

*** pret aizcietējumiem jau minētās plūmes ļoti labi palīdz. Ja neēd biezeņveidīgā veidā, tad uzvāri kā padzērienu. Tāpat tagad ir rabarberi, kurus ar var dzēriena veidā pasniegt. Garšas veicināšanai var pielikt mazliet vaniļas cukuru, kanēli vai piparmētru lapiņu.
Dārzeņus gatavojot arī var pievienot dilles, pētersili, citronmētras vai piparmētras lapiņu, rozmarīnu u.c. tamlīdzīgās garšvielas. Uzreiz būs cita garša. Svaiga gurķa gabaliņu tādu lielāku (bez mizas protams), lai pats var rokās paņemt un grauzt. Bet varbūt tavs bērns arī izvēlīgs un vienkārši to ziemas saķīmiķoto pārtiku neēd. Tagad jau mūsu pašu produkciju jau pamazām var atrast un varbūt tad jums aizies to dārzeņu/augļu ēšana. Katrā ziņā te ir jāeksperimentē un jāpiedāvā dažādi varianti, gan jau atradīsiet īsto pieeju.

 

*** dēls (1,3 g) ēd tikai dārzeņu sautējumus un pagrauž svaigu burkānu. No augļiem - banāns un apelsīns. Un viss! Tomātus, gurķus, ābolus … - visu ignorē! Ceru, ka vismaz zemenes ēdīs un tad tā lieta aizies.

 

*** nedod ēst starp ēdienreizēm un, kad būs izsalcis pa īstam, vispirms cel galdā dārzeņus vai/un augļus. Lai būtu jautrāk un iekārojamāk, sagriez kaut kā interesanti, saliec leļļu trauciņos pa bišķītim.
Ejiet laukā un ņemiet līdzi augļus/dārzeņus! Laukā, svaigā gaisā garšo labāk kā mājās - gribi eēst? Lūdzu, nekā cita nav, bet ir - āboli, burkāni, kāposts, banāns.
Taisi blenderējumus - vārīts vai nevārīts, bet sablenderē tā, ka pēc augļa/dārzeņa nemaz neizskatās.

 

*** negrib, ja dārzeņi sataisīti salātos. Bet svaigu burkānu labprāt pagrauž. Ņemu arī lielo kāpostgalvu - nošķinu sānus, sīce ēd ka prieks. Neaicini bērnu ēst to kāpostu, bet ņem un ēd pati, sakot, redz, kā zaķis ēd kāpostiņu, burkāniņu. Varu saderēt, ka sīcim roka pastiepsies. Un tad jau iegaršojas! Vēl - pamēģini burkānu sarīvēt uz lielo skaidu rīves - sīkiem patīk tās skaidiņas ēst.

 

*** neēd ne svaigus augļus (izņemot banānu), ne svaigus dārzeņus. Ko tik neesmu izmēģinājusi. Viss bezcerīgi - kā sajūt (un ticat man - sajūt), ka pie ēdiena kāds svaigais dārzenis - tā - čau - neēd un es varu izstiepties. 
Tad nu taisu daudz zupas, dažādus dārzeņu sautējumus, jo vārītā/ceptā veidā ēd. Toties gaļa ir topā un bez tās nevar būt neviena ēdienreize.

 

*** puika tikai tagad (pēc 1,10g.v) beidzot ir pierunājams ieēst kādu ābolu, bumbieri vai salātus, pirms tam devu Daugavas jogurtus (pavisam mazam - augļu, ārzeņu biezeņus), lai vismaz kāda augļu garša mazam tiktu.

 

*** lielajam  tūlīt būs 13 gadi un viņš neēd nevienu augli vai dārzeni nedz svaigā, nedz apstrādātā veidā apmēram kopš gada vecuma. Esam izstaigājuši ārstus u.tml. - visi rausta plecus, gremošanas sistēma kārtībā, galva arī. Nu nevarot viņš ieēst un viss. Mazs bija - spļāva visu ārā, liels ir - vienkārši neēd. Tikai kartupeļus vārītus vai ceptus. Protams, ziemā saņem sintētisko vitamīnu devas, jo citādi jau, piemēram, dabīgo C vitamīnu viņš nesaņem.
Mazā , kurai drīz būs 3arpus gadu arī ir visai izvēlīga - mazliet ābolu un banānu, zemenes nē, salātus nē, dārzeņus arī neēd. Un mēs lielie varam darīt visu ko - neēd un viss.  Toties mēs ar vīru - tādi salātu un augļu mīļi, bet bērni nekā.

 

*** pēdējā laikā mokas ar aizcietējumiem. Kā var palīdzēt?
Uzvāri ķīseli no žāvētām plūmēm, aprikozēm un zemenēm Nevar būt, ka mazajam negaršos.

 

*** 6 gadi un arī tendēts uz miltu izstrādājumiem un gaļu. Dārzeņus (arī kartupeļus) un augļus pēc paša vēlmes prakstiski neēd. Ogas mazliet ēd. Ziemā dodu vitamīnus un cenšos iebarot kādu banānu un ābolu, vasarā ēd mazliet ogas. un tomēr ir viens dārzenis garšo - zaļie zirņi pakstīs. Pamēģiniet - tie parasti bērniem patīk.

Komentāri

inta:
27.09.07 22:42:56

Manam vīram ir pāri 30 gadiem un ar jau no bērnības neēd nekādus dārzeņus un augļus.Kartupeļus tikai zupās dažās.Un vecākā meita tāda pati.Es nespiežu vairs ēst to kas negaršo viņiem.
ainars:
20.09.08 10:32:35

... esam jau nomociijusies liidz izmisumam, katru reizi, kad pienaak esanas reize .. mees karojam ar esanu, jo meita kategoriski atsakaas no esanas. palidziet ludzu
gaida:
22.08.11 10:25:53

Man jau arī draudzenes meitai 11 gadi un dārzeņus neēd vispār! Augļus arī ar piespiešanu! Pati saka ka ēd bet es un draudzene zinam ka neēd! Un viņa ir bāla, tieva, un ļoti pumpaina! Zinu ka jau gandrīz tīņu vecums, un tā bet nu dārzņi taču ir jāēd!

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS