Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/dzerieni/6-dzerieni-kas-paildzina-jaunibu/

6 dzērieni, kas paildzina jaunību

 Amerikāņu zinātnieki ir noskaidrojuši, ka uzturā nepieciešams lietot dzērienus (t.sk. ūdeni), lai ilgāk saglabāt jaunības izskatu. Zinātnieku komanda no Kalifornijas universitātes ir izveidojuši dzērienu sarakstu. Sarakstā ir iekļauti dzērieni, kas satur visvairāk antioksidantus, kuri palēnina novecošanās procesu. Un tā dzērienu TOP 6 - dilstošā secībā:

  1. Granātābolu sula. Granātābolu sulā ir ne tikai daudz antioksidantu. Sula satur lielu daudzumu C un B vitamīnu, organiskās skābes, minerālvielas un fermentus, kāliju un kumarīnu. Pateicoties tik bagātam sastāvam granātābolu sula ir ieteicama visām mūsu organisma sistēmām, t.sk. sirds asinsvadu sistēmai, nervu sistēmai un asinsritei. Tā uzlabo ādas, matu, nagu un asinsvadu stāvokli. Paaugstina hemoglobīnu, atjauno organismu pēc operācijas, palīdz mazasinības un nieru slimību gadījumā, gastrītam, kolītam, atjauno spēku, saaukstēšanās gadījumā, angīna, attīra asinsvadus, regulē apetīti un uzlabo vielmaiņu.
  2. Sarkanais, sausais vīns. Daži neatkarīgi pētījumi pierādījuši, ka 30 ml vīna dienā ir lieliska profilakse visām (bez izņēmuma) onkoloģiskām slimībām. Šis dzēriens ir līderis pēc tā, cik daudz satur augu antioksidantus. Un starp augu antioksidantiem pirmo vietu ieņem resveratrols, kuram piemīt spēja savienot brīvos radikāļus, samazinot organisma sairšanu stresa, sliktas ekoloģijas un slimību rezultātā. Sarkanais vīns labdabīgi iedarbojas uz sirds asinsvadu sistēmu un asinsvadiem. Sarkanais vīns varētu būt arī šī reitinga pašā augšā, ja vien nebūtu viens „bet”, sarkanais vīns satur alkoholu. Atliek vien pārsniegt normu: 1 glāze (vīriešiem) vai ½ glāze (sievietēm) dienā un visi plusi tiek pārsvītroti un pārtop par vienu lielu mīnusu.
  3. Vīnogu sula. Svaigi spiesta vīnogu sula satur A, C un B grupas vitamīnus, kā arī kalciju, fosforu, kāliju, varu, dzelzi, magniju un sēru. Tā regulē vielmaiņu un gremošanas traktu, izvada šlakas un palīdz tievēšanas procesā. Vīnogu sula uztur ādas, matu un nagu nenovecošanu, palīdz cīnīties ar infekcijām un sirds asinsvadu slimībām. Tā attīra asinis, aknas, palīdz uzturēt atmiņu un cīnās ar krūts vēzi.
  4. Melleņu sula. Piemīt baktericīda īpašības, sniedz labvēlīgu ietekmi slimībām, kas izraisa iekaisumu urīnceļu, plaušu slimību un zarnu trakta infekciju gadījumos. Ārstē smaganu, kuņģa (īpaši gastrītu ar pazeminātu skābes daudzumu) slimības, uzlabo zarnu trakta mikrofloru. Melleņu sula ir pazīstama, kā līdzeklis pretcērmju gadījumos. Sula palīdz cīņā ar cukura diabētu un alerģiju. Mangāns, kurš ir sulas sastāvā palīdz nostiprināt redzi. Melleņu sula labdabīgi ietekmē asinsvadus un novērš grumbu priekšlaicīgu rašanos.
  5. Ķiršu sula. Palīdz acu gaišumam un zobu stiprumam. Saglabā labu atmiņu un gaišu galvu. Pateicoties dzelzs un magnija klātbūtnei palīdz uzturēt hemoglobīna līmeni normā un pasargā no muskuļu sāpēm. Ķiršu sulu ieteicams lietot urīnceļu infekciju gadījumā. Sula stimulē apetīti un palīdz atkrēpoties, kā arī atklāts, ka ķiršu sula iedarbojas kā antikancerogēns, kas pazemina vēža rašanās risku.
  6. Ābolu sula. Kavē aterosklerozes attīstību, aknu slimības, urīnpūšļa slimības un akmeņu veidošanos nierēs. Ābolu sulā esošās pektīna vielas regulē zarnu trakta darbību un izvada no organisma šlakas, brīvos radikāļus un toksīnus. Ābolu sulai ir zems kaloriju daudzums un satur daudz dzelzi. Tā sekmē ātru spēka atgūšanu noguruma brīdī un pēc fiziskām aktivitātēm, kā arī paaugstina organisma pretošanās spēju saaukstēšanās un infekciju slimību gadījumā. Labvēlīgi ietekmē sirds asinsvadu un plaušu slimības. Protams, tas viss attiecas uz dabīgu sulu, kurai nav pievienots cukurs.

Komentāri

Mjauka:
13.11.09 08:33:00

Vispār jau man garšo sarkanvīns. Tikai nekad neesmu sapratusi, ko nozīmē - 1 glāze. Sarkanvīna glāzes vispār mēdz būt diezgan lielas... Te vēl ir pieminēti kaut kādi mistiski 30 ml - tad tā ir tā glāze? Vai pusglāze?
beta:
16.01.10 12:50:31

man garso vinogu sula
Aukstais:
27.03.10 13:51:04

Man garšo visas šīs sulas, bet kāpēc nav uzrakstīts sīkāk kātieši tās ir jālieto! Glāzi dienā no katras sulas vai manīt pa nedēļai, vai katru dienu savu? ja liekat šādu informācīju, gribētos, lai to tomēr uzraksta sīkāk. Piemēram, granātābolu sula vai pats auglis kā tāds ir labs lietot tiem, kuriem ir paaugstināts asinsspiediens.
ar mēru:
26.02.13 09:22:48

Visu ar mēru, bet sarkanais vīns arī tāpat kā alkohols iznīcina galvas smadzeņu neironus. Pierādīt! Tikai tiem ,kas ražo šo dziru un nodzirdina cilvēci tas nav izdevīgi! Ha!

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS