Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/dzerieni/gardaka-kafija/

Gardākā kafija

Vēlos uzdāvināt sava drauga mammai dzimšanas dienā labu kafiju, bet pati nedzeru, tāpēc gribēju zināt, kura būtu tā garšīgākā, labākā? Ko varat ieteikt

 • Pati personīgi dzeru Jacobs, bet drauga mammai dāvini varbūt kādu kafiju ar smaržu, zinu, ka ir ruma kafijas, utt.
 • Vislabāk aizej uz kādu kafijas veikalu un paprasi, lai samaļ. Ja drauga mammai ir dzirnaviņas, tad labāk pērc pupiņas. Pupiņas man garšo arī tās, kas Rimi nāk pa trubu (16.90 kg), tur ir arī safasētas, taču safasētās visbiežāk ir ar tām smaržām/piegaršām, kas nebūt visiem tā nepatīk. Ja ņem gatavu iepakojumu no kafijas plaukta, tad no dārgā gala. Tad vēl kafija var būt tumšāka, gaišāka, rūgtāka, skābāka vai "saldāka", man patīk maigāka garša, bet tas ir gaumes jautājums.
 • Varu ieteikt zviedru kafiju Lofbergs Lila.
 • Ļoti garšo Lavazza, visi veidi garšīgi, nav lēta, ja salīdzina ar Merild, Paulig, Jacobs, bet nav arī nekāda baigi dārgā, 250 g maksā ap 2.60 Ls.
 • Manuprāt ar kafiju ir apmēram tas pats, kas ar smaržām - labi jāzina, kas kuram patīk.Es ikdienā dzeru Paulig brūnā iepakojumā. Lofbergs vispār negaršo. Lavazza - kā kura. Merild - dzert var, bet nekas īpašs. Jacobs - tikai pārmaiņas pēc, vispār ne visai. Iesmaržotās - brrrrr, nekas nevar būt briesmīgāks, saķēzīta kafija (manuprāt!). Tas pats ar pupiņām. Parasti nepērku, tādēļ īsti viņas nepārzinu. Nopērku tajā dārgajā bodē 200 g no kādām 3 šķirnēm, lai nogaršotu, pati samaļu - galīgie salmi! Sliktāka par Maximas plauktā fasētajām.
 • Ar kafiju ir tā, ja vīrenei ir kafijas dzirnaviņas, tad labāk pirkt pupiņas. Vēl jāzina kādu kafiju dzer vīrene... ieskābu, dedzinātu, rūgtu, ar putiņu utt....aplietu krūzē, espresso, turku vai vārītu...  no tā atšķirsies ne tikai maluma pakāpe (ja malsi kafijas veikalā), bet arī šķirne, ko piedāvās.
 • Pati samaļu - galīgie salmi! Sliktāka par Maximas plauktā fasētajām!Man šitā bija ar Havaja cona kafiju, pirms ar kafijām sāku nodarboties. Iedzēru mazo krūzīti aplietu, ne pārāk stipru - nu salmi, kas salmi, kad iedzēru otro - likās, ka sirds pa muti izlēks.
 • Julius Meinl, Lavazza. Nesen nopirku vienu interesantu kafiju. Dabūjama lielajos Rimi, tumši violeta paciņa 3.99 Ls. Meksikas kafija, organic, fair trade. Mazliet tāda citrusaina, paskāba garša, bet man ļoti patika. Tik nosaukumu nekādi nevaru atcerēties. Pilnīgi noteikti iesaku nepirkt aromatizētās kafijas, jo ļoti daudziem cilvēkiem tās nepatīk.
 • Patīk Paulig President.
 • Ļoooti garšo kafija, kas nopērkama melnā bundžā (250 g, apmēram 10 Ls), ir kādi 4 veidi (Brazīļu, Kolumbijas, Kenijas un vēl tur kaut kāds). Ne visos lielveikalos ir, bet Barona Centra Rimītī ir, arī Bērnu pasaulē, bet stāv skapī, kur dārgais alkohols.
 • Ļoti garšoja minētā Rombouts kafija, ko saņēmu dāvanā (pati jau neatļāvos tik dārgu pirkt ).  Ir redzēta daudzos Rimi kafijas plauktā un arī Stockmann (tur dažreiz ir arī ielikta dekoratīvā papes kārbā, tieši kā dāvanai!).
 • Tiešām ir jāzina kādu kafiju dzer konkrēts cilvēks, piem. man mājās vislabāk patīk dzert šķīstošo Nescafe gold (jā man tā garšo vislabāk, bet tikai mājās) darbā dzeru tikai īsto kafiju Pauling, Lavazza, Jakobs. Tā, ka man liekas, ka vieglāk ir uzdāvināt labu tēju nekā kafiju, jo tas ir pārāk individuāli.
 • Ja vīramāte tiešām mīl kafiju (ar tādu domu jau laikam gribi dāvināt), tad ir reāls iespējas aizšaut garām.
 • No Latvijā esošajām pērku Illy. It kā nav tā glaunākā, bet man tiešām patīk.
 • Cik cilvēku, tik kafijas izvēles! Paskaties varbūt kādu smuku komplektiņu, kur nāk līdzi krūzīte. Pati dzeru Jakobs, esmu ļoti pieradusi un ļoti garšo. Dažreiz dzeru aromatizēto, nav ne vainas!
 • Nevar tā pateikt, kura ir visgaršīgākā, jo kafijas gaumes ļoti atšķiras. Labāk pajautā draugam, kādu kafiju mamma dzer un tad atbilstoši piemeklē.
 • Malt jau ar nevar uz dullo, jo katram kafijas veidam savs malums.                           
 • Manas 2 kapeikas: meklējot dāvināmo kafiju, lielveikalu plauktiem labāk stūrēt garām un darīt to raiti. Es ieteiktu iegriezties vai nu Monte kristo, vai nu arī kafijas veikalā uz Bruņinieku ielas, starp Tērbatas un Brīvības, blakām Kolonnai, neatceros, kā to veikalu sauc. Tur varēs pakonsultēties, paošņāt, palūgt, lai uzgriež pareizo maluma smalkumu, un būs laime. Ja cilvēkam kafija diktam garšo un apdāvināmais ir feinshmekers, tad vajadzētu uzzināt, kuras no kafijām: rūgtās, skābās vai aromatizētās, ir iecienītas. Teiksim, man skābās kafijas negaršo. Nu tā, ka čerez ņemogu, lai tā kaut 200 Ls/kg maksā (tādu gan neesmu dzēris, varbūt iepatiktos). No rūgtajām nebūs garām aizšauts ar Kilimanjaro, Sumatru un līdzīgām. Iespējams, riktīgs kafijas frīks to netaupīs Īpašiem Svētkiem, bet tās būs ļoti labas izvēles. Cenā, es lēšu - ap 16-20 Ls/kg. Kādu brīdi neesmu skatījies (tempju darbā lavazzu). Derīgi būtu zināt, vai drauga mammai ir kafijas dzirnaviņas. Ja ir, tad labāk dāvināt pupiņas, lai nu čakarēšanās lielāka, tomēr svaigi no rīta uzmalt kafiju... eeeh, tas ir varen jauki.
 • Kafijas baudītājam uzdāvināt aromatizēto kafiju ir apmēram tas pats, kas māksliniekam uzdāvināt vislētākās Maximas otas un krāsas.
 • Labs cilvēks būs priecīgs par jebkuru dāvanu, bet dāvināt Jacobs ir apmēram tas pats, kas dāvināt cukura kilogramu, cīsiņu paciņu vai litru piena. Dāvanai tomēr vajadzētu būt kaut mazu, mazu pakāpīti virs ikdienišķā.
 • Neesmu kafijas dzērāja, bet reiz biju dāvinājusi to cilvēkam, kas ir kafijas baudītājs un teica, ka esot ļoti garšīga: Monte Kristo Mocarts, pupiņas iepakojumā. Maksāja ap 3 Ls, bija dabūjams Stockmanā un Beta veikalos.
 • Ja man uzdāvinātu Jacobs, tad es jau neko neteiktu, gan jau arī izdzertu, bet padomātu, ka cilvēkam laikam bijis nu GALĪGI VIENALGA, ko man dāvināt. No lielveikalos nopērkamajām kafijām priecātos, ja man uzdāvinātu Julius Mainl kafiju. Priecātos par svaigi maltu beramo kafiju ar kādu aromātu. Paciņas ir ikdienišķas/parastas/neinteresantas.

Cāļa Virtuves forums 2008

Līdzīgi raksti:

Komentāri

Nav komentāru

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS