Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/dzerieni/ka-kopjama-tejas-sene/

Kā kopjama tējas sēne

Vakar dabūju tējas sēni. Sataisīju tēju visu kā nākas, bet nezinu kā viņa jākopj, kad var sākt lietot un, kad atkal jāaplej ar tēju? Mīļie zinātāji apstāstiet man nezinātājai, kā tas darāms Piemirsu, kā var zināt, kā viņa ir dalāma?

  • Uz 3 l vārīta atdzesēta ūdens lieku 1 ēdamkaroti melnas tējas un 6 ēdamkarotes cukura (to uztaisu kā stiprumu un tad atdzesēju). Sēni mazgāju arī ar atdzesētu vārītu ūdeni. Pēc ~ 2 dienām sēne ir dzerama, tad ar katru dienu paliek arvien skābāka. Dalu, kad vizuāli redzu, ka šī jau dalās. Taisu jaunu, kad iepriekšējā izdzerta. Uz burkas turu marlīti. Vispār jau būtu vislabākais ieviest 2 traukus ar dzērienu, jo parasti 2 dienas paliekam bez dzēriena, kamēr jaunais "gatavojās".
  • Uztaisu stiprumu uz 3l burku ņemu 3 TK melno tēju. Nedaudz karstā ūdenī izšķīdinu cukuru. No katras iepriekšējās burkas atstāju ~200 ml iepriekšējā raudzējums (tas palīdz ātrāk dabūt gatavu jauno dzērienu). Visu saleju kopā, atšķaidu ar atdzesētu vārītu ūdeni, līdz vietai kur burka kļūst šaurāka. Burkas saturs nedrīkst būt karstāks par 20 grādiem. Lieku iekšā sēni vienmēr uz augšu ar vienu un to pašu pusi. Pirms ielikšanas, paskatos vai apakšā nav sakrājušies netīrumi, nogulsnes utt. Ja ir, vārītā ūdenī sēni vajadzētu nomazgāt. Bieši ar mazgāšanu neaizraujos. Parasti tikai nosloju netīrumus kas ir gar malāmun apakšā. Grāmatā teikts, ka riktīgi sēni nomazgāt vajadzētu reizi 2 -3 nedēļās. Nedrīkst rupji apieties ar sēni, jācenšas to iespējami mazāk traumēt. Nedrīkst no tās atplēst gabalus ar varu. Ar marlīti jāapsedz, lai klāt netiek mušas, jo tām ļoti patīkot tur sadēt oliņas, kā rezultātā sēne aiziet bojā. Vispār par to kā pagatavot šķīdumu ir 101 variants un katrā vietā rakstīts savādāk. Cukura daudzums no 1 ĒK līdz 100 g uz litru ūdens. Skaties kā garšo pašai un izvēlies sev labāko.

Līdzīgi raksti:

 

Komentāri

sarmite:
10.02.09 12:19:03

es ari dabuju tejas seni bet jau ceturto dienu vina gul burkas apaksa
un necelas auksa ko man darit?
Isa:
18.03.09 19:10:08

man tā pati problēma, kas sarmitei-neceļas augšā un kad paceļas,tad jau ir pārskābis viss un atkal kā samainu tēju,tā guļ dibenā un atkal nedeļās kād nedēļu augšā,ko daru nepareizi??? vienmēr nedaudz atstāju tējas ar iepriekšējo raudzējumu,bet šī kā neceļas,tā neceļas...nosprāgusi būs,vai???
jolanta:
02.04.09 19:33:08

Seene ta man ir gribeetu zinaat kaa pareizi jakopj?!
Esiet tik laipni,ja kaads vareetu atrakstiet man luudzu uz e-pastu,buusu loti pateiciiga!
Nesen dabuuju teejas seeni no pazinaam,uzleeju teeju pirmaas divas dienas guleeja burkas apaksaa,peec tam paceelas!
Uzleeju otro reiz triis dienas atkal noguleeja apaksaa,kad pagarsoju ,taada taa kaa saruugusi jau.
Arakstiet luudzu kaa ir ar to mazgaasanu un un klaat pieliesanu!
sanita:
01.07.09 18:54:15

paklau kaa vareetu izskatiities mirusi seene,peec kaa to var konstateet????
valdis165:
15.07.09 23:42:00

kur var nopirkt tējas sēni?
maikls:
18.08.09 02:29:52

Kur var nopirkt tējas sēni ?
Korinte5:
19.03.10 21:03:03

Labdien.
Varbūt kāds var padalīties ar tējas sēni.
Mārtiņš:
29.09.10 22:47:08

Tējas sēni dzeru cik sevi atceros (pašlaik man ir 40. Es daru tā - uzvāru 3L ūdens, izšķīdinu tur 4 karotes ar cukuru, iemetu vienu maisiņu ar melno tēju. Pagaidu kad krāsa paliek pietiekami brūna, bet ne par melnu, jo tad dzēriens būs tāds sīvs, tad izmaisu cukuru un atstāju lai dzesējas. Kad ir atdzisis vienkārši pieleju klāt pustukšajai burkai ar sēni. Jālej tā lai sēnei paliek brīva vieta kur izplesties, jo kad tā sāk raudzēt tad tā paceļas uz augšu un ja ieliets par daudz, tad iestrēgst virs šķidruma, burkas šaurajā vietā. Visgaršīgāk ir tad, kad sēne rūgst 2-3 dienas, tad sanāk riktīgi veldzējošs, gāzēts dzēriens. Kad sēne sadalās, vienkārši noplēšu no apakšas veco daļu, jauno apskaloju zem vēsa krāna ūdens un lieku atpakaļ burkā. Ja sēne pēc maiņas neuzpeld uzreiz augšā, nav liela bēda, pēc tam tā uzpeldēs, tai tikai drusku jāaprod ar jauno vidi pēc tējas nomaiņas vai sēnes sadalīšanas. Kad tējas sēni dzērām vairāki cilvēki, tad turējām 2 burkas - vienā rūga, bet otru dzērām. Sakritība vai nē, bet savos 40 gads neesmu ne ar ko slimojis, nu ir bijusi gripa vai iesnas, bet tas arī viss, toties sēni dzeru katru dienu un daudz :) Ja ir kādi jautājumi tad rakstiet uz rednex@one.lv
Sanita:
02.04.12 13:28:31

Nu jau būs pagājusi nedēļa kopš man ir tējas sēne.Dabūju to sapēlējušu un nesmuku.Nomazgāju siltā ūdenī,uzlēju tēju,taču sēne negaršo pēc tējas sēnes-garša ir saldeni rūgta.Ko man darīt?
smirdaļa:
11.05.13 13:29:21

Sveicinātas!
Arī man ir sākusi pelēt tējas sēne? Rīkojos kā
parasti. Kaut kas ir mainījies. Varbūt bija kļūda
ka jaunās plēvītes visu laiku ņēmu nost.Tagad
varbūt pamatne ir novecojusi. Pārkāšot tējai
garša ir laba

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS