Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/dzerieni/sirups-dzerienam-bernu-balitei/

Sīrups dzērienam - bērnu balītei

Mājās gaidāma bērnu ballīte - tātad vajadzēs daudz dzeramā. Negribas pirkt un stiept tādus kvantumus ar sulu pakām. Varbūt variet ieteikt kādu nopērkamu sīrupu vai ko tamlīdzīgu - tā lai garšīgs dzēriens sanāk, bet, lai mēle arī gluži ķīmiski sarkana dzerot nenokrāsojas.

 • Spilvai diezgan labi sīrupi.  Vislabāk garšo meža zemeņu, dzērveņu un brūkleņu sīrups.
 • var izvārīt mājās stipru koncentrātu no dzērvenēm, piejaukt ūdeni, cukuru, būs daudz un tik stiprs, cik vēlēsies.
 • elementārs padzēriens, ko bērna jubilejā dzēra iekšā pat vislielākie ne-limonādes dzērienu nīdēji. Svaigi citroni(to sula), cukurs,  vārīts/nevārīts (ja ir Venden) ūdens. Gāja iekšā uz urrā un taisīju lielajā 5 l veikala ūdens pudelē. Taisāms ātri un bez vārīšanas, kas nepieciešams morsam vai kompotam.  Taisot mazākos apjomos parasti proporcijas ir šādas 2 l ūdens : 3 citronu sula : cukurs (cik nu gribas, bet aiziet padaudz).  Pūres ābolu sula kartona kastē arī ir ļoti laba, to var pat atšķaidīt mazliet.
 • Pūres ābolu sula tiešam super, es ar atšķaidu drusku ar ūdeni un klāt vēl pielieku pāris šķēlīšu citrona - tad nevar pateikt, ka ūdens pieliets. Un ja citreiz par skābu, es vai nu ar medu vai cukuru pasaldinu. Un ābolu sula, pēc maniem novērojumiem, bērniem vislabāk garšo. Var arī pats savārīt dzērveņu vai ķiršu limonādi un ja klāt pieliek mazu šķipsniņu vanilīna - pa pirmo.
 • Spilvai savulaik bija tikai divi normāli sīrupi - cidoniju un aroniju. Bet, manuprāt, tos vairs neražo.
 • Parasti šādos pasākumos dzirdu viesus ar iepriekš savārītu un atdzesētu karkadē tēju, kam pēc garšas pieliek cukuru, bik vaniļas cukuru, piespiežu kāda apelsīna sulu un/vai tamlīdzīgi.
 • Savārītu dzērveņu morsiņu vai arī to citronūdeni.  Jo lai vai kādi tie sīrupi nebūtu pirkti, vienmēr mutes ir palikušas krāsainas.
 • Atdzesēta upeņu tēja ar ir laba gana.  Var sataisīt kaut vai spaini ar padzērienu.

Cik litrus dzēriena vajadzētu ~ 25 cilvēkiem, ja drusku vairāk kā puse no tiem ir bērni?

 • Kādas divas 5 l pudeles vismaz.
 • Daudzums atkarīgs no tusiņa ilguma. Visvieglāk aprēķināt tā - padomā, cik Tu pati tai pasākuma laikā izdzersi, nu, piemēram 2 glāzes pa 250 ml = 1/2 l. Šito pareizini ar pieaugušo cilvēku skaitu. Tad līdzīgu aprēķinu veic ar bērniem.
 • Starp citu, arī ēdienu daudzumu tā var veikli rēķināt - cik es apēdīšu pasākuma laikā x cilvēku skaits.

Virtuves forums 2007

Noderīgas adreses:

Komentāri

frukc:
28.03.10 14:04:13

par spilvas sīrupiem runājot... viņos nav absolūti nekā laba, E piedevas visam sākot no krāsas un garšas, beidzot ar smaržu, un garšo atbilstoši - tīra ķīmija. bērniem ko tādu barot iekšā būtu noziegums, savukārt pūrei ir ļoti labs dzērveņu sīrups, tas gan ir pazudis no veikalu plauktiem pēdējā laikā, cerams, ne uz ilgu.
Prieks:
16.07.10 12:20:59

Es izvēlos sīrupus MONIN, tiem ir daudzveidīga garšu buķete un nesen atklāju arī MONIN ledus tējas!!!
selva:
20.04.12 13:03:17

Vieni no garšīgākajiem sīrupiem no kuriem esmu gatavojusi dzērienus ir VERY BERRY sīrupi. Lai arī piedāvāto garšu klāsts nav liels, ja nemaldos, kādi 3-4, bet toties ļoti garšīgi un bez konservantiem un E. Garša arī ļoti dabīga. Mans iecienītākais ir cidoniju sīrups!

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS