Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/dzerieni/svaigas-sulas-un-to-kombinacijas/

Svaigas sulas un to kombinācijas

Padalieties, lūdzu, ar svaigu sulu receptēm, ko izspiest sulu spiedē! Domāju - ne tradicionālās burkānu, apelsīnu.

  • Tūlīt sāksies ķirbju laiks. Ir ķirbji, kuru sula ir ļoti, ļoti garda tīrā veidā, ja gadās pliekanāks, tad garšo kopā ar ābolu. Par burkānu sulu - man garšo kopā ar tiem pašiem āboliem.
  • Vairāk dzeru tradicionālas, bez burkānu un apelsīnu sulas vēl spiežu: burkāns un biete; ķirbis, garšīgāk, ja kopā ar apelsīnu; kāpostu sula, labāk, ja jauni, maigi kāposti, tad sula nav sīva; burkāni un spināti; citrusaugus dažādi kombinēju (apelsīni, greipfrūti, mandarīni, laims). Praktiski jebkuru dārzeni, kas mājās, var spiest - burkāns, selerija, kabacis, kāposti, bietes utml. Granātāboli. Vienreiz spiedu ananāsu, bet sanāca drīzāk biezsula.
  • Spiežu tomātu sulu - drusku pielieku sālīti, pipariņus, samaisu, tad ielieku kādu ēdamkaroti skābā krējuma, to es nemaisu, jo krējums pats smuki stabiņveidā notek lejā, tad pa virsu smalki sakapātas dillītes, lociņus, baziliku.
  • Biešu sula ieteicama vakaros - lieliski noņem stresu un spriedzi, labas miegazāles. Kamēr organisms nav pieradis, tīrā veidā biešu sulu nav ieteicams dzert, jo bietes arī attīra organismu, it īpaši smadzenes no visādiem piesārņojumiem, tā kā tas var izraisīt arī galvas reiboņus. Pareizi biešu sula jālieto attiecībā 50/50 ar kādu citu sulu, tad pēc trešās dienas attiecību var samazināt. Svaigi spiesta ābolu sula lieliski attīra plaušas, labi noder smēķētājiem un plaušu slimnkiekiem. Ābolu sula satur daudz pektīnvielu, kas arī izvada no organisma visādus dranķus. Mājās spiežam visādas sulas visādās kombinācijās, kādas tik var ienākt galvā. Ananāsu sula viena pati nav ieteicama, jo var kairināt kuņģi, bet kombinācijā ar jebkuru citu sulu viņa ir lieliska. Ķirbju sula ieteicama novājinātam organismam un slimiem bērniem. Sulas ieteicamas ir katru dienu, tad mazāk slimosiet. Esmu svaigu sulu fanāts un esmu arī šo to izārstējusi saviem ģimenes locekļiem tieši ar sulu terapiju, tāpēc iesaku visiem - dzeriet svaigi spiestas sulas katru dienu.
  • Dažos avotos teikts, ka biešu sulu ieteicams nostādināt vismaz pāris stundas, to gan es ne vienmēr ievēroju. 

Laba organisma attīroša sula

  • Bērzu!!!! Bet jāgaida līdz pavasarim.
  • Organismu attīra svaigi spiesta vīnogu sula. Spiežot sulas, visas ķīmijas paliek sausnā.

Noderīgas adreses:

Komentāri

Sandis:
15.05.07 13:53:32

labais

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS