Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/edieni/fondi-gatavosanas-pamatprincipi/

Fondī gatavošanas pamatprincipi

Fondī trauku labāk novietot galda vidū, tā, lai visiem viesiem būtu ērti līdz tam aizsniegties.

Katram viesim priekšā pasniedz šķīvi un 2 dakšiņas. Dakšiņas vēlams dažādās krāsās, tā piešķirot katram viesim savu krāsu, lai fondī traukā bez grūtībām atrod savu. Viena dakšiņa-iemērkšanai, otra-ēšanai. Tas ir ne tikai higiēnisku apsvērumu dēļ, bet gan tāpēc, ka ar karstu dakšiņu var apdedzināties.

Siera fondī laikā galda centrā pasniedz arī maizi, kas ir sagriezta kubiņos un katrs viesis uz sava šķīvja uzliek kaudzīti ar maizes kubiņiem, vai katram viesim blakus šķīvim servē seklas bļodiņas ar maizes kubiņiem.

Maizes kubiņus viesi dur uz dakšiņas, iemērc karstajā fondī, tad dakšiņu griež uz apli, līdz no maizes nekas vairs nepil, liek uz šķīvja un ar otru dakšiņu dur un liek mutē.

Gaļas, zivju vai/un dārzeņu fondī pasniegšanas laikā, fondī ar karstu eļļu vai buljonu liek galda vidū. Blakus katram viesim liek šķīvi uz kura ir sagriezta svaiga gaļa, zivs un/vai dārzeņi. Ja produkti teik panēti, tad blakus vēl pasniedz trauciņu ar mīklu, kurā panēt.

Katrs viesis uz dakšinas dur produkta gabaliņu, iemērc mīklā (ja vēlas), un liek karstajā eļļā un gatavo pēc savas gaumes. Pēc tam produktu liek uz sava šķīvja un gatavo nākošo kumosu.

Uz galda liek mērces un garšvielas. Katrs viesim ar mazām karotītēm to liek sev uz šķīvja.

Uz galda parasti pasniedz parastu, ķiploku un zaļumu maizi. Var pasniegt arī salātus, kas labi pieder pie fondī gatavotajiem kumosiņiem.

Saldie fondī parasti ir tikai jāuzsilda. Tos parasti pasniedz uzreiz pēc sāļajiem ēdieniem.

Katram viesim pasniedz vai nu atsevišķu šķīvīti ar sagrieztu augļu asorti, biskvītiem, cepumiem, kēksiem un citiem saldumiem, vai nu galda vidū liek vienu, lielu trauku un katrs viesis gatavo fondī pats un izvēlas pats ko vēlas.

Fondī Receptēs

Komentāri

Nav komentāru

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS