Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/edieni/ka-gatavo-pukkapostus/

Kā gatavo puķkāpostus

Vai puķkāpostus sautējumā liek pirms vai pēc kartupeļiem- respektīvi- cik ilgi jāvāra? Un pie reizes varbūt kādam ir kādas citas garšīgas receptes no puķkāposta?

 • Pēc kartupeļiem, jo ātri savārās un saiet pļurā.
  Kādas citas garšīgas receptes no puķkāposta
  Novāra sālsūdenī rozītēs sadalītu puķkāpostu. Tikai nevajag pārvārīt, ar nazi iedur kātiņā - lai vēl pa stingrs. Tālāk varianti:
  1) tāpat liek uz šķīvja un karstus apber ar sarīvētu sieru.
  2) tāpat liek uz šķīvja un apber ar sagrauzdētām auzu pārslām ar sāli
  3) apmērcē olā un liek uz pannas apcepties, beigās (karstus) var apbērt ar sarīvētu sieru.
  4) atdzesē un pārlej ar majonēzi.
 • Apmērcē olā un liek uz pannas apcepties - vislabāk sviestā. Novāra sālsūdenī rozītēs sadalītu puķkāpostu. Tikai nevajag pārvārīt, ar nazi iedur kātiņā - lai vēl pastingrs.
 • Novāra sālsūdenī, liek uz šķīvja un karstus apber ar sviestā apbrūninātu rīvmaizi.
 • Arī svaigi garšīgi.
 • Cepamā veidnē - kopā ar burkāniem, sīpoliem un citiem dārzeņiem izkārto puķkāpostus arī - pārlej ar olām un kad pacepies uzber rīvētu sieru virsū. Novāra puķkāpostus + maltā gaļa, kārto uz šķīvja visu atsevišķi un ēd nost. Puķkāposti salātos: puķkāposti, šampinjoni marinēti, tomātiņi, zirnīši, cepti vistas gabaliņi.
  Nu ideju daudz... aaaaaa, nenormāli garšīga puķkāpostu biezzupa ar saldo krējumu vai kādu kausēto sieriņu.
 • Nu jau gadus desmit puķkāpostu nevāru sālsūdenī, bet gan daru šitā: veselu puķkāpostu lieku katlā, ieleju apmēram 1 cm ūdens, pieberu mazliet sāls, uzvāru, tad vāku virsū, samazinu liesmu līdz minimumam un sutinu šo kādas minūtes 10 - atkarībā, cik liels eksemplārs. Feinākais ir tas, ka kāposts nekļūst ūdeņains un ir krietni aromātiskāks. Kad gatavs, tad top apēsts vai nu tāds, kāds ir, vai apcepts sviestā un rīvmaizē, apbārstīts ar sieru vai ar kādu mērci pārliets.
 • Iebaroju bērnam iekš "tikai kartupeļu biezputra" - šinī gadījumā vāra līdz jau sāk jukt ārā, sastampā kopā ar kartupeļiem, pievieno kausēto sieru (es lieku uz 3 cilvēku porciju 2 - 3 mīkstā siera trīsstūrīšus, tas varētu būt apmēram tikpat karotes Dzintara siera), sāli, ja pa biezu, mazliet pienu klāt. Tik to mīksto sieru jāņem nediētisku! Diētiskajam pārāk maiga garša.
 • Gatavoju puķkāpostu omleti - puķkāpostus novāra gandrīz mīkstus, sadala rozetēs vai tāpatiņās sagriež, cep uz pannas sviestā, tad pārlej ar sakultu olu.Vēl pa virsu sarīvētu sieru, var cepeškrāsnī pēc tam iešaut, var arī tāpat vāku virsū. Citreiz sacepu kopā ar papriku un tad olu virsū. Un protams, ja mājā ir - veselu lēveni zaļumu vēl pa virsu sakaisu.
  p.s. -citreiz vēl baltmaizes kubiņus pirms tam apcepu , tad pie puķkāpostiem un tad olu virsū.
 • Vēl vieni salāti: vārīti puķkāposti, siers, vārīta ola, tomāts, krējums un majonēze.
  Vēl lieku nevārītu pie dārzeņu salātiem: salātlapas, tomāti, paprika, gurķis, tumšais sīpols,  kukurūza un salātu mērce.
  Krēmzupās ar kartupeļiem, burkāniem un kausētu sieru.

Komentāri

ib:
28.06.07 08:49:16

novāra puķukāpostus sālsūdenī vēl pastingrus, tad pannā izkausē sviestu un liek uz caurduri notecinātos puķukāpostus, uzkaiša mannu un no abām pusēm apbrūnina- iznāk dievīgi
ince:
29.06.07 18:46:24

gatavoju sacepumu- puķukāpostu sadalu rozetēs, novāru. lieku uz plāts kopā ar sagrieztiem tomātiem, pārkaisu rīvētu sieru pārleju ar olu un piena maisījumu. secep cepeškrāsnī.
sandra:
18.07.08 16:43:07

svaigus puķukāpostus taisa salātos kopā ar vārītām olām undillēm.samaisa ar majonēzi.
iznāk svaigi,garšīgi salāti.
margarita:
17.05.09 17:11:42

Taisīju salātiņus ar vārītiem puķkāpostiem, sieru, vārītām oliņām un tomāti, beigās iemaisa krējumu, majonēzi.... sanāca ļoti garšīgi ... :)
Feja:
02.07.09 12:22:43

Nogriežu puķkāpostu,noskaloju,sadalu pa galviņām,pannā iekšā,klāt sāls,labi daudz zaļumi,lja garšo.Cepu sviestā dzelteni brūnus.Ņm,ņam..

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS