Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/edieni/katram-temperamentam-sava-dieta/

Katram temperamentam - sava diēta

Kā zināms pastāv četri temperamentu tipi:

  • sangviniķis;
  • flegmatiķis;
  • melanholiķis;
  • holēriķis.

Ļoti reti, kad cilvēkam piemīt viens tips, parasti vienā cilvēkā savienojas vairāki tipi, bet tikai viens no tiem ņem priekšroku jeb dominē. Dietologi izpētījuši, ka pēc dominējošā temperamenta tipa var noteikt diētu pie kuras ieteicams pieturēties, lai saglabātu formu.

1. Sangviniķis

Sangviniķi ir mierīgi, tāpēc viegli tiek galā ar dažādiem satricinājumiem un dzīves grūtībām. Ēdiena ziņā viņi ir kārumnieki un dod priekšroku neparastiem ēdieniem. Ļoti bieži lietojot dažās mērces un piedevas - uzņem daudz lieku kaloriju.

Sangviniķim ieteicams pievērst uzmanību eksotisko ēdienu gatavošanā un ierobežot ar kalorijām bagāto sastāvdaļu pievienošanu. Ieteicams izvēlēties tādas diētas, kur ēdienus nepieciešams gatavot vairākas stundas un, kas satur dārzeņus un pupiņveidīgos.

2. Flegmatiķis

Flegmātiķi ir gausi un lēnīgi, kuri nemīl skaļumu un steigu. Dod priekšroku apēst gabaliņu maizes, nekā gatavot ēst. Flegmatiķu lamatas ir nebeidzamās uzkodas un dažādi nieciņi - te sviestmaize, pēc stundas čipsu paciņa un vēl pēc pusstundas šokolādīte, tad atkal sviestmaize un tā divdesmit reizes dienā – izbrīnu nerada fakts, ka liekais svars kur bijis, kur nebijis – klāt.

Flegmatiķim ieteicams pielikt pūles un piespiest sevi ēst stingri pa noteiktiem laikiem, kaut 3-5 reizes dienā, bet pilnvērtīgi un vienā no ēdienreizēm ir jāēd kaut kas karsts. Kā arī flegmatiķim ir jāatceras, ka uz pasaules pastāv arī tāds ēdiens kā zupa. Vislabāk šim tipam piederētu diēta, kas sastāv no zupām un putrām.

3. Melanholiķis

Pastiprināt dabisko melanholiķa pesimismu ar stingrām un ilgstošām diētām būtu pārāk cietsirdīgi. Tāpēc labāk izvēlēties īslaicīgas diētas vai pat atslodzes dienas un ikdienas ēdienreizēs palielināt augļu, medus un saldumu daudzumu.

No maza šokolādes gabaliņa vai dažiem cepumiem melanholiķa dvēselei taps daudz vieglāk un radīsies vēlme pēc aktīva dzīvesveida varbūt pat nolems sportot un tas palīdzēs tikt vaļā no liekā svara.

4. Holēriķis

Holēriķim raksturīgs ir straujums un ātra garastāvokļa maiņa. Pacietības ir maz, tāpēc holēriķi bieži iekrīt fast-food un pusfabrikātu lamatās, jo tos nevajag ilgi gatavot, var vienkārši nopirkt un uzsildīt.

Lai saglabātu slaidumu, holēriķim ieteicams rokas tvērienā turēt dārzeņus un augļus, tā vietā, lai ēstu čipsus un saldumus. Kā arī ieteicams ziedot vienu dienu nedēļā, lai pagatavotu kaut ko karstu, ko var uzsildīt arī nākamajā dienā vai arī pasūtīt, jau gatavas pusdienas, bet kuras nav treknas un barojošas.

Holēriķim der jebkura diēta, tikai ar nosacījumu, ka tā nevar būt pārāk stingra un kurā nav precīzi jāskaita kalorijas.

Komentāri

Lolī:
25.11.09 16:57:58

Manuprāt, pilnīgas blēņas. :) Visizteiktāk esmu holeriķis, bet neciešu fastfood. Esmu ar mieru ilgi un dikti gatavot, burtiski katru dienu ēdu siltas pusdienas. Pārāk stereotipiski un virspusēji te noraksturots...

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS