Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/burku-sagatavosana-konservesanai/

Burku sagatavošana konservēšanai

Tikai tagad esmu ķērusies pie gurķu marinēšanas, un tomātu konservēšanas, bet vēl līdz šim nezinu, kā pareizi jāsagatavo burkas, lai būtu sterilas, agrāk vienkārši izmazgāju, un pēc tam burkās ielēju vārošu ūdeni, nu kādas 2 reizes, it kā gurķi stāvēja, bet ātri apēdās, tāpēc nezinu, vai nostāvētu visu ziemu. Lūdzu padalieties pieredzē kā Jūs daraties ar burkām.

  • Vienkārši izmazgāju - un tikai, bez tam pārsvarā ar aukstu ūdeni, jo mazgāju laukā pie akas. Nekad neko vairāk neesmu darījusi, un mani gurķi stāv pat 2-3 gadus (ja kāda burka pagrabā paslēpusies), saglabājot visas labākās garšas īpašības. 
  • Izmazgāju un cepeškrāsnī izkarsēju. Nekādā gadījumā neliec karstā cepeškrāsnī - sasprāgs. Burkas ieliek cepeškrāsnī, un tad to ieslēdz, pakarsēju kādas 10 minūtes, tad slēdzu laukā krāsni un atstāju burkas iekšā vēl uz kādām 5 minūtēm, ja vajag uzreiz, ja nē, kamēr krāsns atdziest, un tad ņemu laukā.
  • Neko nekarsēju. Ja burkas bēniņos pieputējušas - izmazgāju ar aukstu ziepjūdeni, kārtīgi izskaloju un reizēm apskaloju ar karstu ūdeni (ja tai brīdi ir pa rokai). Ja burkas nav netīras, vienkārši izskaloju ar aukstu ūdeni. Tik vākus apvāru. Viss ieburkotais lieliski glabājas.
  • Izmazgāju un lieku mikroviļņu krāsnī, jāpiebilst tur tik var ielikt 0.5-0.7ml, uz 850 vatiem uz 3 minūtēm neveru durtiņas vaļā līdz tam laikam, kamēr nevajag pildīt iekšā, novāru vāciņus un tad visu daru.
  • Burkas nav nepieciešams sterilizēt vai karsēt, ja konservu paredzēts pasterizēt.
  • Burkas nekarsēju, tikai ar ļoti karstu ūdeni izmazgāju. Nekarsētās burkās stāv arī gurķi bez sterilizēšanas, tikai ar 3x pārliešanu.

Komentāri

liana:
22.04.07 10:30:23

Es burkas izskaloju ar sodas ūdeni un pēc tam ar tīru krāna ūdeni, reti ir bojājušies salāti vai gurķi. Man der. Un laika trūkuma dēļ, vienreiz sterilizēšanai sagatavotos salātus uzvāriju, negāzīšu mantu laukā, saliku burkās, super, tagad jau pāris gadus sterilizēju tikai tomātus želejā. Lai izdodas un paldies par jauko lapu. Uzzināju par jums tīri nejauši.
Ija:
27.07.10 09:17:39

Burkas ļoti rūpīgi mazgāju, pievienojot mazgāšanas līdzekli un sodu ( lai nav tauku palieku un skābuma). Jo manās burkās ikdienā glabājas piens, krējums, salāti, skābējumi utt.Divos ūdeņos izskaloju, apgāžu, lai notek ūdens un burkas sausas. Tas arī viss. gatavoju ar 3x pārliešanu, p[asterizēšana man paņem daudz laika. Glabājas lieliski.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS