Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/cik-ediena-jarekina-vienai-personai/

Cik ēdiena jārēķina vienai personai?!

1) gaļas plate - grammus?
2) vai salāti 300 grami katram (trīs veidu) pietiks?
Man tāda saimniece, kas prasa, lai es pasaku, tad nu tagad nesaprotu cik un ko, vakars plānojas apmēram 30 cilvēki, aukstais galds, augļi un kūka. Šampis starterim varētu būt 1 pudele uz 10 cilvēkiem?

 • Uz cilvēku rēķina apmēram 150 - 200 gr kā gaļas plati, tā salātus, it īpaši, ja salāti ir vismaz 3 -ju veidu, tad no katra veida pietiek, ja uz 1 cilvēkam rēķina tos 100 - 150 gr, nu max 200.
  Nu apmēram jārēķina būtu tie 100 gr salātu uz cilvēku, tas sanāk uz 30 cilvēkiem 3 kg viena veida salāti, ja ir vairāki salāti, tad jāņem mazāk, jo savādāk sanāk uz 30 cilvēkiem 9 kg salātu - nu būs par daudz, jo vēl jau kādas gaļas vai zivju plates būs, tāpat arī lasi, jārēķina kādi 50 gr uz cilvēku un lašmaizītes mierīgi var pats uztaisīt.
  Lašmaizēm nopēc laša fileju kādus 500 gr., sāli un cukuru ņem proporcijās 1:1, sataisi to sāls - cukura maisījumu, ņem tās laša filejas un tā kārtīgi apviļā tai maisījumā, tad ietin marlītē, liec ledussskapi un miers, pēc dažām stundām jau ir ēdams.
  Variācijas tak te dažādas - var krabju salātus, var tradicionālos gaļas salātus, var grieķu salātus, tunča salātus, vistas salātus ar šampinjoniem, pupiņu salātus utt. aukstajam galdam vēl var galertiņus mazās formiņās, mazas karbonādītes, mazas pikantas kotletītes, dažādas gaļas ruletītes, viltotais zaķis utt.
 • Ja trīs veidu salāti, tad kopējam daudzumam uz cilvēku tiešām ne vairāk par 300 gramiem. Ja trīs veidu salāti, tad ar 100 - 150 g gaļas vajadzētu pietikt, vēl taču arī lasis un citi minētie labumi būs.
  Ja ļauj viesiem tādu izšķērdību kā pašiem lašmaizes taisīt, rēķini droši 30 - 50 g uz cilvēku. Ja taisīsi pati, tad ar 1/2 kg pietiks.
  Šampi sagaidīšanai rēķina 150 g (glāzi) uz cilvēku. 30 cilvēki = 6 pudeles 0,75 l.
  Viss vēl arī atkarīgs no viesību ilguma un satura. Šie faktori mēdz nozīmīgi ietekmēt apēstās pārtikas daudzumu.
 • Torti rēķina 1 personai = 100-150 g

Komentāri

maira:
01.06.07 22:28:37

patika jūsu konkrētās un lakoniskās atbildes.pārsteidzoši, jo parasti nākas lasīt lappusi garu vispārēju izklāstu, no kura neko nevar izlobīt.Paldies!

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS