Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/cik-ilgi-jabriedina-zelatins/

Cik ilgi jābriedina želatīns

  • Kamēr uzbriest - uz paciņu želatīna apmēram 1/2 krūzīti ūdens, nu drusku vairāk. Ja man citreiz ūdens par maz, tad uzleju vēl nedaudz. Ūdenim jābūt aukstam. Un ja ūdens man gadās par daudz, tad vai nu noleju, vai tāpat atstāju, jo man liekas, ka tam nav nozīmes. Želatīns izskatās tāds kā uzburbis - nu grūti uzrakstīt, kādam viņam jābūt. Un laiks atkarīgs no tā, kādas firmas želatīns. Man liekas, ka es minūtes 20 uzbriedinu, nemāku pateikt pulkstenī nekad neskatos. Želatīns jākausē karstā ūdens peldē.
  • ~ 10 minūtes. Briedināšanas laiks atkarīgs arī no tā, cik smalki želatīns samalts, - jo smalkāk, jo īsāku laiku. Dažkārt lielveikalos gadās atrast arī tādu, kas vispār nav jābriedina. Mērīt ūdens daudzumu tikai pēc paciņas lieluma - nu, var arī nošaut greizi, jo veikalos dabūjamas dažāda izmēra paciņas. Želatīns izksatās tāds kā uzburbis, t.i., ja paņem pirkstos tādu uzbriedušu graudeli, tad šams ir viendabīgs, nav vidiņš vairs ciets un necaurspīdīgs.

Komentāri

kiky:
01.04.09 22:02:17

Macos profesiju par sho....
ja per veikalos zelatinu tad uzlej aukstu udeni un bridina 15 min. pa daudz arii nevajag,tad var sanak gala rezultata tapeshu liime. Un tad karstaa udens peldee kausee.
lasma:
14.01.12 19:23:02

preciizaak nevareeja kaa pacinas un kruzites? tam visam meedz buut dazaadi izmeri un tilpumi.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS