Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/cukgalas-galerts/

Cūkgaļas galerts

Kādas "viltības" būtu jāzin, lai sanāktu garšīga? Jāvāra uz lēnas uguns?

  • Obligāti pieliec maltu ingveru - tas dod vienreizēju garšu. Uz lēnas uguns jāvāra, lai būtu dzidrs buljons. Buljonā, protams - lauru lapas, pipariņus, garšvieliņas kādas patīk. Es parasti pēc noputošanas uzreiz iemetu sāli, piparus, lauru lapas un tad pēc kādas stundiņas citas garšvielas. Un jāvāra tik ilgi, kamēr gaļa sāk no kauliem atdalīties - tad ar garantiju labais sanāks.
  • Patīk, ja tomēr kāds liellopa gabaliņš ar ir bišķi klāt. Noteikti tad, kad viss jau savārījies un sagatavots bļodiņās liešanai, katrā bļodiņā iespiežu bik ķiploku. Tad tāda feina garša sanāk. Tas gan ķiploku cienītājiem.

Nekad nevaru atcerēties, kurai gaļai vajadzēja likt klāt želatīnu, a kura tā pat sarecēja? 

  • Skatoties kādu cūkas gabalu vārīsi. Ja būs kāda kājiņa klāt, galva vai aste, pats saželēs. Ja tīru šķiņķi liksi, vajadzēs želatīnu. Vistai želatīns būs vajadzīgs vienmēr, manuprāt.
  • Lieku klāt veselus burkānus un sīpolus, kurus pēc tam izmakšķerēju. Tie dod pilnīgu garšu.
  • Parasti cenšos gaļu samalt, nedaudz ķiplociņš. Tā sanāk viendabīgāk un garšīgāk. Ja pa daudz esi pielējis ūdeni vārot, tad var pielikt nedaudz želatīnu cūkgaļai, bet vistai tas obligāts pasākums.
  • Ja vāra ar daudz vistu spārniņiem vai šķinķīšiem, nevis pārsvarā vistas fileja, tad vajadzētu sanākt ļoti normālam vistas galertam bez želatīna.

Komentāri

Kicha:
28.01.07 19:53:16

sīpolus sagriežu ripiņās un apcepu-būs brūnīgāks buljons
acs:
08.05.07 14:07:56

Lai pavisam būtu garšīgi- lieku vistu, cūku un liellopu. Visu pārējo, kā visi.
mario:
03.04.09 03:34:20

no tītara gaļas , kā labāk pagatavot galertu.
Less:
14.06.09 17:04:21

Skaista krāsa galertam ir, ja pieliek veselu sīpolu ar visu miziņu(pēc tam izņem), var arī nelielu gabaliņu bietes, vai tīru biešu sulu jau gatavam šķidrumam. Ir pārbaudīts! Gaļu galertam gan nevajag malt, bet smalki sagriezt(ētiskāk izskatās!). Kurzemē maltu galertu sauc par ķopķēzi...un tā arī izskatās, kā padomju gados kulinārijā suņa prieku...Ir jau garšīgi, bet uz galda tādu nepasniedz!

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS