Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/gimenes-edienkarte-un-budzets/

Ģimenes ēdienkarte un budžets

 • pastāstiet man par virtuves lietām - jūs plānojat ko ēdīsiet - kad zivis, kad pākšaugus, zupas - noteiktās dienās vai kaut kā tā? Kā arī nav man skaidrības par ēšanas budžetu - jums ir noteikta summa tam atvēlēta? Mani tracina ik pa pāris dienām lielo rēķinu čeki Rimi un citos pārtikas veikalos... P.S. diezgan nesen sākam dzīvot atsevišķi (pirms tam ar vecākiem, tad man kaut kā šīs lietas nešķita aktuālas).
 • Lai arī nedzīvoju atsevišķi no vecākiem, tātad man šādu rūpju nav, bet varbūt kaut ko varu ieteikt. Vispirms un pats galvenais -  nepērc neko mazās paciņās - Rimi kartupeļus pa 1 kg, burkānus, utt. vislabāk ir nopirkt lielu maisu, lai stāv, ja ir kur glabāt. Pie tam labāk pirkt tirgū, no zemniekiem. Ja taisies nopietni gatavot ēst, aizmirsti visādus pelmeņus, u.c. pusfabrikātus. Cep, vāri pati, jo tā sanāk vislētāk. Viena mana draudzene, kad tikko sāka dzīvot kopā, ņēma vecmāmiņas pavārgrāmatu, un uz labu laimi šķīra vaļā un taisīja ēst. Protams, ja ēdiens neapmierina, šķir atkal - ar laiku iemanīsies, zināsi daudz vairāk recepšu, utt. Un necenties izdomāt, ko pirkt veikalā. Vienmēr mājās var atrast kaut ko ēdamu, ir tikai jākombinē kopā. Ja nu galīgi nav, tad gan jāiet uz veikalu. 
 • Rūpīgi ēdienkarti uz priekšu neplānojam, parasti vadāmies pēc tā, kas kārojas, lielākais 2 - 3 dienas uz priekšu apceram, ko taisīsim ēst. Gatavojam mājās un lielākoties iztiekam bez pusfabrikātiem. Nepieciešamo iepērkam ik dienas, netaisam vienu lielo iepirkšanās reizi, nav arī noteikta summa atvēlēta ēdienam - cik vajag, tik tērējam.  
 • Iepirkos par 20 - 30 Ls un nākošajā dienā skaties atkal nav tas un tas, un vēl kaut kas, tas ir klasiski, lai gan cenšos arī izplānot ko tieši ēdīsim, tik un tā nākas iet uz vietējo bodi! Vienmēr kaut ko piemirstu lielveikalā nopirkt, vai arī neapdomāju kārtīgi ko vajag! Ja būtu pagrabs vai aukstais skapis - pieliekamais, noteikti iepirktos lielākos apjomos, bet nākas pirkties neekonomiski!
 • Par šo tēmu aizdomājos, jo man draudzene stāstīja, ka viņu ģimenei (4 cilv., tūlīt būs piektais) pārtikai mēnesī ir noteikta summa, un viņa reizi nedēļā gatavo zivis, pākšaugus, griķus utt., jo arī es nezinu cik mēs tērējam mēnesī, bet esmu nolēmusi sakrāt čekus un saskaitīt. Vislielākās dusmas man ir uz sevi, ja kaut kas ir jāmet ārā - sapērc jogurtus, biezpienus un vēl viskaut ko, tad aizbrauc kaut kur - īpaši brīvdienās, neesi majās un - tiešais ceļš uz miskasti.
 • Īsti nezinu, cik tērējam pārtikai. Būs laikam jāorganizē tā visa ēšanas padarīšana, citādi liekas, ka esam dikti izlaidīgi. Vairāk jāpiedomā pie visādu našķu pirkšanas.
 • Nezinu precīzi cik iziet naudiņas, bet daudz  parasti neko neplānoju, veikalā ejam iepirkties katru otro dienu apmēram, pusfabrikātus nelietojam. Tā sanāk, ka pa dienu varbūt kautko izdomāju ko taisīšu vakarā vai arī veikalā eju un skatos, kāda gaļa veikalā normāla. Vienīgais, ko var nosaukt par plānošanu vismaz vienu reizi nedēļā vāru zupu.
 • Piemīt slimīga pieeja tiem termiņiem, ja parī tad pāri un cauri. Pārtikai nauda aiziet. Tas tā ir un viss. Ietaupīt var uz pusfabrikātiem un visādiem jogurtveidīdiem. Kefīram ne vaina. Pašam cept gardumus, taisīt saldos. Man iepirkšanās reizi nedēļā ir galīgi netaupīgs veids. Veca pārtika arī nepatīk. Patika tas padoms, ka jāpaskatās mājās, gan jau kaut kas ēdams; būs. Manās neatradīsiet. Tirgū mani apsver (neko nesaku, citus varbūt nē). Turklāt tie paši kartupeļi tirgū labi rudenī, bet šai laikā Rimī daudz labāki.
 • Ietaupīt var uz pusfabrikātiem un visādiem jogurtveidīdiem. Šausmīga nauda aiziet tieši par tiem!  Iepirkšanās reizi nedēļā ir galīgi netaupīgs veids. Cenšos izplānot, ko pa vīkendu ēdīsim, jo tad arī vīrs mājās un vīrieša cilvēks jau ar putriņām un zupiņām nepaēdīs. Mēs ar labprāt zupas visādas da sautējumus ēdam. Secināju, ka, ja galīgi nekā ledusskapī nav, tad ēst taisīšana prasa vairāk laika - tās pašas pankūkas ir diezgan laikietilpīgs process, tāpēc cenšos, lai vienmēr būtu rezervē spageti, kāda tunča bundžiņa, kāds siera gabaliņs, olas (omletei), baltmaize (karstmaizēm). Nu tā. Bet vienalga, mēnesī savi 200 Ls paikai aiziet - mums vīni pie ēdienreizēm nav retums + vīra nenormālā tieksme tonnām ēst saldumus - ak, vai!
 • Piekrītu šeit teiktajam, ka vienmēr var atrast kaut ko mājās, no kā pagatavot ēst, pat ja liekas, ka nekā nav, pat ja kartupeļu nav. Es vienmēr vāru zupu, jo vīram garšo un tas ir lēts un sātīgs ēdiens. Praktiski katru otro dienu, respektīvi, zupu ēdam katru dienu, jo kastrolis izēdas pa divām dienām. Mums garšo visādas gaļas, bet vienmēr der atcerēties, ka paēst var arī bez gaļas. Pagatavo kartupeļus (katru reizi citādāk, tad neapnīk), klāt liek kādus salātus (izmanto arī ziemas krājumus) un pilnīgi pietiek. Nekādus jogurtus un tamlīdzīgus naudas kāsējus nepērkam, tad jau labāk saldējumu. bet vispār ir tā, kamēr nauda atrodas, tikmēr tā tērējas, gan gaļu, gan sieru, gan visādus našķus pērkam. tikai ja naudas nav, tad mierīgi var bez tā visa iztikt. tikai ne ilgi
 • Man vēl mazā daudz aptērē piena maisījumu, kas jāpērk arī visai bieži, un katreiz 4 Ls! Tas ir viens no lielākiem ēdiena patēriņa veidiem mazulim! Un vēl selgas cepumi! Viena paka divām dienām! Diemžēl, mans vīrs ir izvēlīgs, bet nu jau vairs neprasu "vai garšoja" jo ja man un bērnam garšo tad ok, bet viņam jāpiecieš, es nevaru izpatikt netaisot zupas un sautējumus! Kā arī ļoti žēl, ka nevaru mājās vārīt zupas ar mādziņām un mērcīti no akniņām- vistas. Viens otrs vispār izlems gavēni taisīt…
 • Mēs joka pēc datorā vedam ģimenes budžetu un pārtikai mēnesī aiziet no 120Ls,  līdz pat 170Ls, neskaitot alkoholu un speciālo pārtiku bērnam, kas tiek rakstīta atsevišķi, jo ir dārga.
 • Sen jau esmu atmetusi paradumu iepirkt Rimi kartupeļus/ burkānus/ bietes, jo mums visbiežāk puse sasvērto dārzeņu ir iepuvuši un/vai nelietojami. Vislabāk dārzeņus iepērku tirgū, turpat arī gaļu. Našķiem naudas aiziet daudz (nemākam iebremzēt), bieži daudz iztērējam vakaros, ja veikalā iebraucam pēc darba un nepaēduši sapērkamies salātus un viskautko gatavu, ko atliek tikai uzsildīt. Tāpēc taupīšanas nolūkos - pirms veikala apmeklējuma  vajag uzēst.
 • Vislabāk dārzeņus izaudzēt pašam. Mēs nepērkam kartupeļus, burkānus, bietes, rāceņus, kāļus, rutkus, sīpolus, ķiplokus, kabačus, ķirbjus, kāpostus, sviesta pupiņas, pupas, zaļumus. (ja nu vienīgi uz ziemas beigām, ja krājumi beidzas). Nu tad rēķiniet paši, cik var ietaupīt. Ehhh, labi ir nedzīvot Rīgā.
 • Pagājušajā mēnesī vedu atskaites, sāku gan no pus mēneša, tad nu mums 5 cilvēku ģimenei pārtikā aizgājuši 67 Ls, tur iekšā ir arī jogurti, mazajai katru pārdienu Imunella un nedēļā reizi Nutrilona bundža, laikam māku iepirkties, bet nu tas arī bija tādā brīdī, kad naudiņas bija mazāk, parasti aiziet vairāk, bet nu 150Ls mēs iekļaujamies. Un tiek pirktas suliņas, sieriņi utt., nu kā jau kad mazi bērni mājās.
 • Sāku krāt čekus un neiet katru reizi pārtikas nodaļā, ja neko īpašu nevajag, man jau škiet, ka 150Ls 5 cilvēku ģimenei ir baigi OK, tikai mani māc nelabas aizdomas, ka mēs neiekļausimies tādā summā.Liekas, ka ekonomiskāk ir iepirkties vienreiz nedēļā. Kopš dzīvoju mājās ar  tā daru un liekas, ka tomēr mazāk naudas iziet - un tieši uz našķiem, jo apēd un miers - nav kādas dienas, a tā pērk katru dienu.
 • Vēl jau parasti gadās tā - taupa, taupa. Pēc tam kā sagribas visu ko garšīgu, tā iztērē vienā reizē tāāādu summu.
 • Nu, tā rupji rēķinot, eju uz veikalu 2 - 3 reizes nedēļā, jo piemēram, piens ir vajadzīgs svaigs un tas nedēļu nestāvēs. par ēdieniem - paskatos ledusskapī, kā trūkst no defaultā esošā ledusskapī un skapītī un pērku to, klāt piedomāju kādu zivi vai gaļu un viss.
 • Plānoju gandrīz visu nedēļu uz priekšu, iepērkos gan 2x ned., tā paša piena un piena produktu dēļ, kā arī gaļa, zivis. Speciālas zivju dienas utt. neplānoju - ēdam, ko sagribas. Nepērku principā - desas, pusfabrikātus, gatavos saldos.
 • Četriem cilvēkiem sanāk apmēram 150- 200 Ls robežās. P.S. Ja nav jubilejas.
 • Tāds jau ir lielveikalu mērķis, lai klients nopirktu gan to un to un vēl kaut ko. Un viņiem tas izdodas, jo man atliek tikai ieskriet pēc maizes un iziet ar piekrautu maisu. Tāpēc sastādu mājās sarakstu un cenšos pie tā pieturēties. Man tuvumā nav veikalu, tad nu izskriet kaut ko nopirkt nesanāk un kad pasūtu vīram vajadzīgo, viņš arī nopērk tikai to. Dārzeņus un gaļu pērku reizi nedēļā un tirgū.
 • Apskatot savu grāmatvedību, reizēm pasmejamies, cik labi būtu, ja nevajadzētu ēst.
 • Pagājušā gada septembrī- 163 Ls- uz 5 pieaugušo ģimeni-- vistrakāk ir ar augļiem- 32 Ls- un tas vēl ir par maz mums, piena produkti- 50 Ls, kaķim un sunim- 15 Ls. Šogad jūtu, ka ir 200Ls- paņemšu nākošo mēnesi paskaitīšu- pašai interese. Parasti iepērkos katru dienu, 1x mēnesī pērku- graudu produktus(algas dienā- auzas, pupiņas, miltus, zirņus visu veidu rīsus- Es Rīgā to darītu kādā no lētajiem veikaliem- ja ļoti jātaupa un " neaizraujas" ar veselīgu uzturu Superneto- makaronus 500g pa 0,04 Ls tirgo) , Piena produktus un saknes pērkam pie zemniekiem )pārējos dārzeņus pēc vajadzības)., gaļu- 2x gadā(cena pašlaik -1,35 kg) arī, tad tur mums to arī nožāvē. Ir nopirkta liela saldētava- ogām un gaļai, dārzeņiem(saldētiem)- tos arī sapērku 1x mēnesī - kaudzi- zaļās pupiņas, brokoļus, puķkāpostus. Nu kā jau visus mani arī tracina- lielās summas pārtikai.
 • Ēsam ģimenē 6 cilvēki. Iepērkamies lielveikalā. Esmu piefiksējusi, ka izdevīgāk ir iepirkties 1x nedēļā tā riktīgi. Tad nedēļas laikā iet veikalā pa vienam, lai nopirktu trūkstošo (pienu, maizi utml.) Ja ejam abi ar vŗu, vai nedo dies ar bērniem, tad rati piekraujas ar visu ko. Tajā vienā reizē nedēļa iztērējas 20-40 lati. Ieskaitot saimniecības preces. Veļas pulveri, tualetes papīru utml. Ēdienkarti sevišķi uz priekšu neplānoju. Bet cenšos, lai mājās būti makaroni un visādi graudveidīgie, dārzeņi. Lielākoties pērku veikalā, laukos vairs neaudzējam, jo sanāk nežēlīgi dārgi! Tirgu es ciest nevaru un tur parasti vai nu apsver, vai apšmauc naudās. Un tā burzma...Ja ir iespēja no laukiem dabūt gaļu, tad nopērku kādu cisku, sadalu pa maisiņiesm un saldētavā sabāžu. Ja nav, tad pērku veikalā. Iepriekšējā vakarā cenšos izdomāt, ko ēdīsim nākamajā un laikus izņemt atsaldējamo gaļu un apdomāt vai nevaig kādu sīkumu. Piem. ķiplokus, kas pa ceļam mājās jānopērk. Nu jā augļus un kaut ko garšīgu nopērkam. Tos cenšos "izlikt" uz galda pamazām. katru dienu pa bišķim. Saldumus nepērkam, tos ēd tikai bērni, tad viņiem pa končai (pa retam) Jogurtveidīgos neēdam. Jā, vakariņas gatavoju tikai vienu ēdienu. Ļoti reti kādu saldo. Ja nav laika vai "nekā nav" izvāru zupu.
 • Līdz 200 ls vajag pārtikai. Tur ieskaitu summu, ko vīrs notērē darbā ēdot pusdienas. Es neēdu darbā.
 • Ārprāc... beidzot saņēmos un visu martu krāju čekus par pārtiku... iztērējam ap 200 Ls . Nu tiešām biju domājusi, ka mazāk... un nevarēju saprast kur naudz paliek. Un vēl ,man likās, ka tik taupīgi saimniekoju , še tev - vilšanās. Mēs gan esam 2 lieli (dažreiz 3) un 4 mazi, bet nu vienalga daudz... jāsāk domāt kā ekonomēt.
 • Jau ļoooti ilgi pierakstam izdevumus. Un ja dažas dienas nesanāk pierakstīt, tad ir sajūta, ka tik baisi nepārtērējamies. Bet pateicoties izdevumu plānošanai, esam spējuši daudz kam sakrāt. Mums ēšanai ir paredzēti 4-5 Ls dienā. Tā kā bērni iet dārziņā, tas tad iet citā grupā. Tad kad visas dzīvojām mājās, tad bija grūti ar šo summu iztikt. Traki ir ja ir jubilejas. Esmu izmēģinājusi dažādus iepirkumu plānošanas variantus, bet nonācu pie secinājuma, ka pārāk sīkumaina sekošana pārtikas izdevumiem var izraisīt paniku, tādēļ tagad vienkārši pierakstu katu dienu izdevumus un ja sanāk pārtērēties, tad kādu dienu pērkam mazāk.
 • Maniakāli pierakstu izdevumus jau gadiem. Ne jau iekš tam ir sāls, ka izdodas ietaupīt- lai gan- paskatoties, cik naudas aiziet visādos štruntos kā mazās suliņas un kinderolas, esmu drusku piegriezusi šitos, sāls ir citur. Ja pieraksta katru kapeiku, man nav tās sajūtas, ka- nu pag, man tak vēl makā bij jābūt 10 latiem, kur nobāzu, nu kur... Jo pelnam labi, kur paliek? Tagad man ir skaidrs, un varu uzskatāmi demonstrēt arī vīram- tik aiziet tam, tik šitam. Secinājums, ko esmu izdarījusi no šī procesa- mums būtu nepieciešams kaut kur izmitināt govi  piena produkti ir tie, kas veido lieeeelu daļu pārtikas izdevumu.
 • Ar 1. aprīli sāku krāt čekus un uzskaitīt apēsto. Jo nu jau ir par traku, aizdomājos krājot punktus pannai, nedēļas laikā iztērēju 50 ls tikai RIMI, bet iepirkos arī citur.
 • Dzīvojam laukos un nav jāpērk kartupeļi, burkāni, bietes, kāposti, marinēti gurķi, ķiploki, sīpoli, piens, gaļa. Končas nepērku, desas arī ne. Laikam jau lielākā nauda aiziet jogurtveidīgajos un augļos, kā arī svaigos dārzeņos. Dzīvoju ar 2 meitām, vīrs pašlaik nav mājās. Un vēl pie vainas slinkums, jo atliek vien gatavot un viss būs krietni lētāk.
 • Līdz pārtikas čeku uzskaitei vēl neesmu tikusi, bet arī kādu laiku jau ekselī ir tabula, kur sarakstīti visi "lielie" izdevumi - kredīti, līzingi, komunālie, telefoni, internets, benzins, aukle u.t.t. jo savādāk arī senāk šķita, ka nauda vienkārši pazūd.. Laikam būs jāsāk likt arī pārtikas čekus tai sarakstā.
 • Iesaku brīvdienā braukt uz tirgu un notērēt 15-20Ls (uz 3 cilvēkiem). Tad citās dienās nekas vairs nebūs jāpērk tikai maize. Tas tiešām darbojas lieliski, tikai jāprot būt saimniecei un plānot. Ja nedēlas beigās ir tikai atlicis kautkas, tad no tā kaut kā arī ir jāpagatavo ēdiens. Nevis jājož pēc cīsiņiem. Piebildīšu, ka mana ģimene ir baigie izrijēji, kas parasti nesamierinās ar piena zupu vakariņās vai pankūkām. Esmu arī gājusi uz Rimi katru dienu un tad, katru dienu tur atstāju 3-8Ls. Tagad pavasarī lai burkāni un selerijas arī nedēļas beigās ir sulīgi, turu ledusskapī
  • 5 Ls tērēju dārzeņu paviljonā;
  • 5 Ls piena produkti + augļi, našķi
  • 5 Ls gaļveidīgie uz maizes liekamie
  • 5 Ls gaļveidīgie vakariņās gatavojamie.

Secinājums: pamēģini pati notērēt tirgū vairāk, būs grūti.

Iesaku: vistas šķinķīsus griezt uz pusēm, tādi māzāki, ātrāk gatavojas, labāk apcepas un mazāk noēdas. Tik jāapsver, kādā secībā ko ēdīsiet, jo žāvētos var atstāt nedēļas vidum un beigām, bet cīsiņus, pastēti sākumā. Ko likt saldētavā, ko atstāt tāpat, lai gatavotu nākamajā dienā. Daudz ko var taisīt 2 dienām. 1.dienā gulašs ar makaroniem. 2.dienā ar kartupeļiem. Katru dienu lielu bļodu ar salātiem:

 1. redīsi + salātlapas+ tomāti
 2. gurķu+ salātlapas
 3. burkāni + ķiploki (krējums/eļļa)
 4. skābi kāposti + krējums
 5. svaigi kāposti+ burkāni
 6. selerijas+ burkāni + krējums
 • šomēnes pierakstu visus izdevumus: + jau ir tāds, ka ļoti piedomāju pie visiem pirkumiem, vai man to vispār vajag, jo negribas atkal atķeksēt iztērēto. Secinu, ka vienai nedēļai mēs 3 cilv. ģimene pārtikai iztērējam apm. 30 Ls. Varētu tērēt arī mazāk, jo no tās summas salīdzinoši daudz tika tērēts našķiem (augļus pie tiem neskaitu) - 6.00 Ls.
 • Kā ir ar jubilejām, skaitat iekšā pie iztērētās paikas? Vai arī, piem., ja paredzēts tāpat vien aiziet pie draugiem, vai draugi pie mums, tāpat nopērku kādu sīkumu klāt, lai ir ar ko pacienāt.
 • Šomēness esmu apņēmusies beidzot skaitīt čekus, bet problēma, ka aizmirstu tos čekus, jo iepriekš neesmu vākusi, skaitījusi, tad nu nākošā dienā atceros un domāju galvā, cik ta tur bija. Bet jau tagad jūtu, ka, ejot caur lielveikalu, kad rociņa stiepjās pēc kaut kāda sū..., atceros, ka taču vajag ekonomiski.
 • Mēģināju pirkt visai nedēļai, bet tad jau otrdienas vakarā nav ko ēst. Mēs esam 5 cilvēki: es, vīrs, divi puikas un vīramāte. Dienā noteikti nepieciešams 1 litrs piena, 1 kukulis baltmaizes ( es piemēram pienu un baltmaizi nelietoju). Eju uz veikalu katru dienu, jo ļoti daudz apēdas. Prakstiski gatavoju pati. Augļus vispār varu tonnām nest - visi tiek apēsti... Piemēram vakar atnesu 2 kg abolu un 1.5 kg banānu - šorīt bija palicis 1 ābols un 1 banāns... Vienu gurķi uz nedēļu! Nezinu - es pērku uzrezi ne mazāk kā trīs... Vispār - jo vairāk atnes, jo vairāk apēd.
 • Daudz ir tādu produktu, kurus var nest mājās cik grib, tai pašā, labākajā gadījumā, nākamajā dienā tie pazūd. Es pavisam nopietni taisos ielikt vienam virtuves skapītim atslēgu. Bet ko ar ledusskapi darīt?
 • Tad es tagad daru šitā. Es nopērku banānus + saldētas zemenes + jogurts Lota (tai pakā 1l = 45 sant) + vēl kaut kāda sula. Un tad sakuļu blenderā...No 1l iznāk 3 lielās blendera krūzes. Citreiz jogurta vietā kefīru. Ja to banānu pieliek vairāk, tad ir izteikta banāna garša!!!
 • Nu es tai lietai pieeju šādi - mēnesī 30 dienas. Ja tērē 7ls dienā pārtikai = 210 ls. Nu mēs esam 2 lieli, viens pusliels( bet ēd vairāk nekā liels) viens mazs + kaķis + suns. 7ls : 4 = 1,75 ls dienā uz vienu ēdāju. Nu skolas ēšanai jau atseviški naudu dodam. Tad kaut kā cenšos iekļauties tais 7ls. Katru dienu jau uz bodi neejam. Bet kad iepērkamies tad arī uz vairākām dienām. Un tad vīram arī mūžam acis ieplešas, un viņš prasa vai mēs karam gatavojamies. Un tad es viņam savu formulu par 7ls dienā izstāstu, un saku , ka tagad iepirkāmies uz trim dienām tas ir 7ls reiz 3 = 21 ls. Mēneša beigās jau citreiz ir tā kā ir ar to naudiņu.
 • Bet nu vajadzētu jau paskaitīt tos čekus. Mēneša bilance => pārtikai iztērējām apm. 90 Ls (2 lieli + 1 mazs) ar visu to, ka pa vidu bija Lieldienas un 1 dzimšanas diena, turklāt no minētās summas nepilni 40 (!  ) Ls bija par našķiem (cepumi, šoko, tortes, limonādes utml. lietas).
 • Aprīļa čeku skaitīšana devusi sekojošu ciparu - Ls 160. Našķu tajā diezgan daudz, bet jāņem vērā, ka lielāko mēneša daļu bija gavēnis - nedzērām vīnu, kam naudas aiziet diezgan daudz... Esam divi pieaugušie un viens 4.5gadnieks. Gatavojam šo un to, bet tādas lielās, siltās vakariņas katru vakaru nē, vienkārši nesanāk laika, turklāt katrs esam mājās atsķirīgā laikā..
 • Mēnešā beigās sanāca 190 Ls - 2 lielie, viens 1,3 mēn. bēbis - bāc, tai bēbja paikai arī aiziet nauda (tas man bija pārsteigums) - nu, kā lai nepirksi viņai tos Kārumus, augļus, jogurtiņus utt. - 5 ēdienreizes dienā gribās jau dažādot. Vēl maisījums - njā, tam visam aizgāja ap 55 Ls , vēl vīra nenormālā tieksme uz saldumiem - vēl 35 Ls (užass, čutj nenositu šamejo vakardien, kad atstipās mājās ar torti :gigi. Vēl kāds alkohols (kā bez tā :gigi, tā arī sakrājās. Piedomāju par to, ka jāiet būs uz tirgu reizi nedēļā, citādi, kā iebrauc RIMi, bez 10-15 Ls pirkumiem neiztikt. Vispār es tos čeķiņus arī pagājušo gadu krāju - jāsaka, ka bija stipri mazāki izdevumi - cenas ir izaugušas pamatīgi! Toreiz man 150 Ls bija ļoooti leili izdevumi, a tagad - njāa.....Nu, pāmāciet mani - kā te daža laba par 90 Ls (!!!!!) mēnesi spēj ģimeni pabarot????? Vakuumā paiku vairs nepērku, pusfabrikatus arī - a bet menesī tāpat 200 vajag!
 • Parasti darba dienās taisu ēst 2-3 dienām, zupu noteikti 3 dienam, otro pēc situācijas. Katru dienu vāru putru, pie reizes arī vīram brokastīs. Parasti iebraucam Supernetto, nedaudz, bet tomēr lētāk sanāk, mums personīgi ir žēl maksāt lielāku naudu par to pašu pienu, kefīru utml. Protams, nekādu gaļu tur neņemu, parasti iebraucam kāda gaļas veikalā un ja gribas kaut ko īpašu vai kaut ko citu, ko nevaram dabūt supernetto, tad braucam uz citu veikalu. Vēl ir labs paņēmiens skatīties uz cenām, jo ļoti daudz mantas par atšķirīgu cenu  un vēl izmantot atlaides.
 • Mēs (pagaidām divi) daram tā, ka pirmdienā braucam iepirkties, tikai pirms tam veicam vienu pasākumu. Vispirms paņemam baltu lapu un sarakstam visas ēdienreizes ko un kā ēdīsim, tjip ēdienkarti uztaisam. Tad ņemam citu lapu un rakstam ko katrai ēdienreizei vajadzēs. To, kas mājās jau ir nerakstam, ierakstam tikai ko un cik daudz jānopērk, plus pierakstam vēl visas citas lietas, kas nedēļas laikā varētu beigties (trauku mazg. līdzeklis, pulveris, cukurs un tt. - lietas, ko visu laiku nav jāpērk). Tad ar to sarakstu braucam uz veikalu (atkosts jau kur mūsu galā vislētāk/ērtāk iepirkties), sakrāmējam ratus līdz augšai un dzīvojam visu nedēļu ar līkumu no veikaliem, jo mājās jau viss ir. Tādā veidā mēs smagi ietaupam naudiņu! Ja parasti vakarā braucot aiziet vismaz piečuks, tad tādā veidā mēs nedēļā iztērējam ap 20Ls. (atkarīgs cik daudz kas mājās beidzies un reizēm arī kaut kas paliek neapagatavots, kas pāriet uz nākamo nedēļu.) Turklāt tai summā ietilpst arī alko un visādi kārumi - esam diezgan izlepuši, ēdam katru dienu gaļu un nedzīvojam no pelmeņiem un putrām. Aizrunājos, bet nu šitas variants ir baigi labs - atkrīt arī mūžīgā problēma - ko ēst vakariņās - brauc mājās, paskaties ēdienkartē kas paredzēts, izvelc no ledusskapja produktus un lieta darīta.
 • Ģimene 2 pieaugušie, 4 bērni. Māte-svara vērotāja , kas nozīmē daudzveidību ēšanā. Vidēji mēnesī pārtikai tērējam 200-250 latu. Regulāri krāju čekus. Vislielākais šoks mani piemeklēja, kad izanalizēju, cik atstājam dažādos našķos (pasūtīt picu, vienmēr bērniem nopirkt kādu kārumu veikalā, utt.) Šī summa bija tuvu pie 80LS mēnesī!!!
 • Mūsdienās iepirkšanās pārtikas veikalos (supermarketos) ir kļuvusi par izklaides veidu (vismaz mums tā ir), diemžēl! Ja nav ko darīt, nolēmam aiziet uz veikalu un tad sākas, ka iet pēc piem.saldējuma, bet mājās nes veselu maisu ar visu ko! Baigā nauda aiziet nevis pamatproduktiem (gaļai, zivīm, dārzeņiem uttt.) bet gan visādai paikai bez kuras var iztikt! Ar to savu dārziņu un konservēšanu ir tā, ka varbūt ekonomijas nesanāks, bet toties ēdīsim veselīgus produktus, nevis maksāsim naudu par burkānveidīgu ķīmisko maisījumu!

 Apkopojums no FORUMA - 2006

Komentāri

Kristīne:
20.07.07 12:05:34

Ja parēķina to, ka abi esam uzņēmuma vadītāji katru dienu pusdienojam 1 reizi kafeinīcā + vakariņas, brokastis mājās dienā vidēji pārtikai iziet 10- 15 Ls
Mēnesī aptuveni 250
Marija:
04.08.08 20:30:36

laikam es nemaaku iepirkties,jo dziivojam divataa,un man meenesii iziet apmeeram 400-500 ls uz eedienu,ieskaitot saldumus un visaadas limonaades, jogurti.. katru eedienreizi eedam galju - obligaati, jo viirs need ne zupas, ne sauteejumus.. Vairs jau nezinu kaa ietaupiit.. Vieniigais mierina tas,ka dziivoju Daanijaa,te viss ir daargaak nekaa Latvijaa,bet vienalga - vienmeer iepeerkos tikai ar atlaideem,tad sanaak apmeeram taapat kaa Latvijaa.. Laikam peec so padomu izlasiisanas buus jaasaak nopietni domaat!!!

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS