Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/ja-salitam-senem-pa-virsu-pelejums/

Ja sālītām sēnēm pa virsu pelējums

Tāds mans bēdu stāsts. Kaut kad septembrī sasālīju sēnes. Pēc prātīgu ļaužu padomiem - vienkopus lielā stikla traukā, rupjo sāli labi daudz, virsū šķīvis, uz tā slogs, visu ledusskapī. Teorētiski vajadzētu stāvēt, praktiski - pa virsu sēnēm uzradies pelēki pūkains pelējums. Ko tagad darīt - lidināt visas sēnes ārā? Vai varbūt, ja noņem nopelējušās, tad tās apakšējās vēl ir glābjamas? Tik lielu darbu ieliku tās sēnes tīrot un gatavojot... Ko izdarīju nepareizi?

  • Eļļas kārtiņu neuzlēji. Noņem puvušās sēnes, pārējās ēd, tikai noskalo
  • Visu esi izdarījusi pareizi. Atceros, sīka, kad biju, vecāmātes sālītajām sēnēm ar retu reizi tā gadījās. Un nekas, esmu dzīva un iekšas man nepelē. Pārējās riktīgi sacepināju, saliku burkā, pārlēju ar eļļu. Nu redz, tu taču viņas jau termiski apstrādāji.  Liec tik ledusskapī un gaidi nākamo sēņu pielietošanas reizi. Es gan laikam viņas labāk apceptu cūku taukos. 
  • Tās pelējušās vajag normālu kārtu noņemt nost un uzliet pa virsu aukstu sālsūdeni. Sēnēm jābūt nosegtām ar škidrumu, kā arī- nedrīkst palikt gaiss starp vāku un sēni. Tad pelēs atkal. Sāli es sabēru daudz un pat pārāk daudz - pagaršoju saceptās. Parasti jau pirms gatavošanas viņas nomērcē tīrā ūdenī, lai to lieko sāli dabūtu nost un ārā.

Komentāri

Sarmīte:
27.07.07 22:20:03

pelējušās sēnes noņem nost novāri un lieto salātos

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS