Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/ka-cinities-ar-partikas-kodem/

Kā cīnīties ar pārtikas kodēm

Domāju virtuves tēmai ir piemērota sadaļa šādai problēmai, esmu atklājusi ka man ir pārtikas kodes. Atklāju to tā, nopirku cukuru, jau 2 dienā skatos tajā mīt tārpi - nevaru saprast, kurā ēdienā tās kodes ir pirmkārt metušās, lai varētu iznīcināt perēkli: kā jūs ar to tiekat galā.

 • Met ārā visu kaut nedaudz aizdomīgo, visu tīri un vaktē. Jaunos produktus likt iekšā noslēgtos traukos (maisiņi nelīdz). Bet dažkārt var jau arī nopirkt ar kodēm - varbūt tai cukurā jau bija.
 • Izmest visu (tēju, putraimus, miltus utt.), kas ir papīra vai polietilēna maisiņos, kastītēs. Pārējo salikt stikla vai plastmasas traukos ar cieši aizveramu vāku. Uztaisīt ģenerālrevīziju skapī un visu izslaucīt un pārcilāt.
 • Pāris mēnešus atpakaļ arī man tāda sērga virtuvē bija iemetusies - izmetu ārā visu, kas vien pārtikas skapī bija - miltus, kellogšus, putraimus utt. Un, ņemot vērā Cālī ieteikto, skapī saliku ķiploka daiviņas, lauru lapas, kā arī kādu brīdi jauniepirktos produktus tur neliku (turēju ledusskapī).
 • Līdzēja visu produktu izmešana miskastē, saliku lauru lapas plauktiņos, sapirku stikla burkas, kurās tagad glabājas milti, rieksti, putraimi utt., un uzbēru nedaudz tabakas uz šķīvja un noliku augšā uz skapīšiem.
 • Cik taisīju ģenerāltīrīšanu un visa kā izmešanu, vienmēr viņas parādījās no jauna. līdz brīdim, kad pēc tīrīšanas izliku tasītē tabaku - nu jau vairākus mēnešus nevienu neesmu redzējusi.
 • Skapītim bija nepieciešama ģenerāltīrīšana - visas putras, putraimus, miltus, tējas, zāļu tējas - lidināju miskastē. Ļoti patika maizes kaste, no tās atteicāmies, un likām maizi ledusskapī, visur tās paspēj ieperināties pat konfektēs. Tagad kādu laiku ir miers, putraimi u.c. stāv noslēgtos traukos, nav manītas! 
 • Visu saberu noslēgtos traukos.
 • Nezinu, cik tas pareizi, bet es miltus, mannu, makaronus, putraimveidīgos u.c. līdzīgos pēdējā laikā glabāju ledusskapī. Visu tur nevar salikt, bet vismaz daļa produktu ir glābti. Pirms tam stikla burkas un trauki neglāba ne no kukaiņiem, ne tārpiņiem.
 • Kodēm nepatīk aukstums, visu glabāju pieliekamajā, tagad ziemā ir labi. Viņām ļoti patīk žāvētie augļi, tāpēc tie ir īpaši jāuzmana.
 • Ļoti pazīstama situācija, arī es ne pārāk sen saskāros šīm kodēm.Ar etiķūdeni iztīrīju plauktus un visas ēdamlietas izmetu ārā.
 • Izmest visu laukā, pie viena atrodot perēkli, ja tur nav, tad jāmeklē citur, kur vēl varētu būt kādas "zanačkas" - cepumi, milti, tējas..... maitas ēd visu un fig no viņām tiksi vaļā  un galvenais, ka ar laiku sāk ēst arī drēbes. Vairs nepērku produktus uzglabāšanai, jo īpaši putraimus, grūbas, prosu, auzu pārslas un ja pērku, tad glabāju ledusskapī.
 • Jāmet viss ārā, bet pie šīs nelaimes vainīgs ir kāds ražotājs vai tirgotājs. Es piemēram no Rimi atnesu rupjmaizi (Daugavpils) ar tārpiem Miltu kodes tārpiem. Pēdējā laikā baigi daudziem šitie ir! 
 • Nezinu, kur tās pēkšņi uzradās, bet tagad pilna māja - ne tikai virtuvē, bet pat istabās uz sienām tup. Situ uz nebēdu, bet ko gan tas līdz. Kellogšos un mušļos bija salīdušas - izmetu. Šovakar ķeršos pārtikas skapim klāt un laikam jau visu bez žēlastības lidināšu ārā. Pagaidām visus jauniepirktos produktus - maizi utt. - krāmēju ledusskapī, cerot, ka tās maitas tur netiks. Bet ko tālāk? Labi, visu izlidināšu, bet vai ar to būs līdzēts? Mēģināt ķiploku? Vai varbūt var vēl ko citu?
 • Uzrodas no veikaliem - jo nebija vispār, bet tagad pēdējo mēnešu laikā kā sērga! Lien pa sienam, griestiem fui. Vai tie stikla trauki der? Ja tā ola, jau iedēta veikalā, tad jēga no traukiem nekāda.
 • 2x atnesu mājās tos mošķus ar grūbām. Vairs tās nepērku un , ja arī nopērku, tad fiksi kādā slēgtā traukā iekšā un ir ok.
 • Regulāri visu izmetu un nopirkto glabāju hermētiskos traukos, bet tā pat tajos traukos pat neatvērtie iepakojumi ir pilni ar kodēm. Pāris reizes ir gadījies redzēt, veikalā pie sveramajiem riekstiem, augļiem lidinās tās kodes un rozīnes bija ar tārpiem. Tā ka problēma ir veikalos vai ražošanas procesos, jo mājās jau tiek atnesta pārtika ar kodē.
 • Vecmāmiņas ieteikums (pagaidām darbojas jau apmēram 3 mēnešus) ir lauru lapa katrā paciņā, nav tik uzbāzīga smaka kā ķiplokam. Bet sākotnēji izmetu visu skapja saturu laukā.
 • Jālidina ārā viss, kur tās ir iekšā. Kārtīgi jāizrevidē visi pieliekamie. Izlasīju, ka var likt tabaku. Paņēmu 1 tējkaroti vīra pīpei domāto ar ķiršu aromātu - ieliku trauciņā un atvilktnē iekšā - nu jau nedēļas 2 nevienu kodi neesmu redzējusi - kaut arī pirms tam i pa sienām, i pa griestiem rāpoja.
 • Putraimus, miltus u.c. "miltu kodēm draudzīgus" produktus lieku Bodum burkās ar koka vākiem, tiem ir labi noslēdzoša silikona blīve.

Cāļa Virtuves forums 2007

Komentāri

Jolanta:
01.10.08 14:26:50

Ka lai tieku gala ar tam kodem, sodien pamaniju, ka ir paradijusies tadi mazi tarpini uz griestiem, ka lai ar viniem cinities un ka iznidet lai vairs nebutu??
Ziga:
05.11.08 11:35:19

Vai nebūtu laiks uzsūtīt virsū šīm fabrikām un veikaliem sanitāro inspekciju. Kādreiz makten visi baiidījās no tām- iedomājietes cep maizi no tādiem miltiem vai tur tādus produktus veikalā, lai cilvēki pērk. tad arī veikals skatīsies, kādu preci iepērk savā veikalā un būs jāaizklapē , lai iztīrīa ar KOBRU!!!!
Ziga:
05.11.08 11:44:16

Varbūt tie rodas no caurspīdīgajiem, kas uz gaismu lido un uz griestiem vasarās pulcējas? parasti ar putekļu sūcēju karoju ar tām- iesūcot tajā. Būs palikusi kāda mušīņa siltumā un tagad pēcnācējus grib atstāt.... pelēkajām kodēm citādas tās kūnas un tārpi, parasti tomēr kautkur pamestā apģērbā. Nebija ne vienu , ne otru, bet šoruden kautkāda kaitēkļu mafija uzdarbojas...:) mēs karosim, bet veikals atkal piegādās...?
anna:
27.06.09 17:18:50

Jā, bet ja tik un tā viņas ir!
Mums piemēram lai arī ko darītu viņas paliek!
Izmetām visu ārā, bet tik un tā!
karina:
22.07.09 19:55:50

Mums arī visur kodes, pa sienām, gristiem, skapjos u.t.t. Nu jau drēbju skapī salīdušas. Fui
Aura:
04.08.09 15:24:01

šodien taisīšu ģenerāltīrīšanu - kaut gan šaubos vai no viņām var tik viegli tikt vaļā.. varbūt lauru lapas vai tabaka palīdzēs, lai nelīstu pārtikas turzās un kur nu vēl burkās, bet mitekļus viņas atrod visur. Pirms pusgada kad krāsoju virtuves sienas bija jānoņem sienas skapis, kur glabājas pārtika un iedomājaties viņas pat iemitinājušās skapja aizmugurē tajā mazajā caurumiņā kur vieta naglai, lai var uzkārt.. esmu dzirdējusi ka kodēm nepatīk lavandas eļla.. es vienu buteli nopirku izmēģināšu kā darbojas..katrā gadījumā ir jāiztīra viss, pat ventilācijas lūkas.
Kristīne::
24.08.09 18:32:23

Tā ir viena riktīga sērga,cinos jau ilgi ,bet tās maitas tikuntā iemetinās mnā pārtikā.šodien iztīriju skapīti ar terpentīnu.ļoti ceru ka palīdzēs.
Laura:
14.10.09 16:16:19

Pilniigi iespējams, ka kodes ieperkam jau veikala.Atverot konfeksu karbu, tie jau prieksa.Atradu jaunu sleptuvi- pulvera pakaa. Tapec izbrina, ka tabaka vai lauru lapas palidz. Esmu lasijusi, ka tiesi lauru lapas vinjam pat ljoti simpatizejot.
Iznīcinātāja:
20.10.09 19:44:29

Nudien nezinu, kā pārtikas kode iedzīvojās manā virtuves skapītī, bet tiku no vaļā ātri gan no jaunās, gan vecās paaudzes.. :) Brīnumlīdzeklis - vaivariņi - aug purvā un mežā ar paretam sastopams. Saliku tos VISR
sandra1001:
24.11.09 13:15:45

gribetos dzirdet kada specialista viedokli par sim kodem un ka no vinam tikt vala.Cinos jauu divus gadus.
Kārlis:
30.11.09 09:47:24

Tas ir neiespējami!
vika:
15.12.09 23:22:49

Pārtikas kodes ir jau veikala iepakojumā! Atnesu jaunu iepakojumu, tūlīt pārberu hermētiskā stikla traukā...bet kas tev deva, pēc kāda laika veru vaļā mannu, vai miežu putraimus , tur viss jau notiek... Secinājums: veikalos tirgo nekvalitatīvu preci!Esmu jau izbērusi vairākus kilogramus mannu, miežu putraimus, miltus u.t.t. Šķiet, ka tīru preci vairs nav iespējams nopirkt!
Irina:
31.01.10 09:22:11

Man arī pagājušogad bija tāda problēma1Nezināju ko darīt!Visu izmetu no skapīšiem arā, izmazgāju un izpūtu ar KOBRU!Pazuda!
Saule:
22.07.10 14:21:35

Es arī šodien visu izmetu un izsmidzināju ar kaut kādu pretparazītu līdzekli, tagad visu glabāšu ledusskapī, nav vairs glābiņa...
sika:
20.08.10 08:31:39

Mums šīs maitas parādījās ziemā, netālu no plīts pie sienas skapītī - izlidināju visu ārā, domājām, ka viņām tur baigi patīk siltums - pārlikām skapīšus tālāk no plīts, bet še tev - viņas ir atkal klāt! Paldies Dievam, vēl drēbēs nav, bet skaties, kur gribi - kāda ir pie sienas, kāda uz griestiem... Pretīgi!
Ņemšu vērā šeit rakstītos ieteikumus un cīnīšos!!!
Līga:
10.09.10 09:51:59

Tiešām šī sērga ir uzbrukusi, laikam, daudziem. Šovasar arī manā virtuves skapītī savairojusies šie kukaiņi. Pašlaik domāju, kā cīnīties. Patika ideja par vaivariņiem. Noteikti izmantošu.
māsa2:
11.10.10 14:39:23

Paldies par vaivariņiem-Nomocījos 2 gadus - pa laikam visu metu ārā, jauno uzreiz burkās ar skrūvējamu vāku-nelīdzeja nekas.Šoruden sēņojot salasiju vaivariņus-saliku visās malās-nu jau menesi nav redzētas.
vc:
20.02.11 10:32:43

Man parādfās pa retam, bet arī taisu tīrīšanu utt. Vienreiz kūniņas atradu, kad vēru vaļā griķu maisiņu iepakojumu...tā lūk!
māsas:
30.05.11 15:36:26

Vaivariņi tiešām palīdz vislabāk.
Zala:
14.08.11 10:53:12

Mums majas ir kamitis un tas loti palidz tikt gala ar kodem. Silti iesaku.
pomarbo:
02.12.11 15:43:43

nevaru izprast, kas taisa tos caurumiņus plastmasas maisiņos, to dara lidojošā kode vai kāpurs lienot laukā?
TUpiņš:
19.02.12 00:24:50

Nepērciet Lietuvas ražojumus , Valdo produkcijai visur ir kodes Izmetu visu ārā , iznesu aukstuma 3 nedēļas nostāvēja mīnusos produkti . Ar Kobru visus plauktus nošpricējam , ar etiķ ūdeni mazgājam plauktus , bet nekā kodes atkal sākušas lidot . Pat etiķa pudelēs paradijušās Nepērku vairs lētajos veikalos absolūti neko , jo baidos , ka tur ir apšaubāma kvalitāte .Pēku STOKMANĪ UN VĀCU VEIKALOS Valdo produkciju nedrīkst pirkt , jo patiešām tur jau sēž tās kodes.
Arī man:
05.09.12 00:02:54

Man arī tāda nelaime tagad ir. Agrāk nezināju, kāds tas mošķis izskatās. Pārcēlos uz jaunu dzīvokli citā rajonā, vasarā parādījās dzīvoklī visādi lidoņi. Starp tiem arī tādi neredzēti "taurenīši". Nodomāju, kādi nakts lidotāji, lai jau lidinās. Bet, kad reiz no rīsu pārslu pakas man tāds taurenis izšāvās gandrīz acīs, radās aizdomas par kodēm. Un arī neatvērtā mannas pakā, rīvmaizē (kas bija iebērta stikla burkā ar vāku) bija iekūņojušās. To, kas acīmredzams, izmetu ārā un skapi mazgāju ar etiķi. Pēc tam domāju, no kurienes šie nezvēri rodas. Varbūt mantoti no virtuves pieliekamā? Vai atnesti no BETA veikala, kur praktiski visi sausie produkti ir pirkti (tas man tagad tuvākais "dienišķais" veikals).
Paldies par padomiem, būs jāpamēģina vēl kāds "ierocis".

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS