Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/ka-letak-iepirkties/

Kā lētāk iepirkties?!

Ja iepērkas katru dienu vai reizi nedēļā.  Dzirdēts par ģimenēm, kas pērkas reizi mēnesi.

 • Daudz lētāk sanāk, ja iepirkties dodas labi paēdis.
 • Iepērkos katru trešo dienu, jo nonācu pie secinājuma, ka iepērkoties reizi nedēļā „po krupnomu”, diezgan daudz tomēr nākas izlidināt miskastē vai atdot suņiem.
 • Nu katru dienu, ja pērkas, tad viennozīmīgi sanāk dārgāk. Vismaz mūsu ģimenē tā ir. Vienu reiz mēnesī - tas man liekas mazliet nereāli, tad jau jādzīvo uz pusfabrikātiem, jo svaigumi diez vai mēnesi glabāsies.  Ja vien pašam nav savs dārzs, kur visus svaigumus izaudzēt.
 • Katru dienu - sanāk dārgāk, toties – svaigāk. Nekas nav jāmet ārā vai jāatdod sunim, kas to beigu galā tāpat neapēd. Mēģināju reizi nedēļā - miskaste pilna un maz prieka.
 • Reizi nedēļā lētāk, ja katru dienu - tiek pirkti dažādi sīkumi, kas varbūt nebūtu vajadzīgi. Nedēļas vidū var 1x ieskriet pēc maizes, svaigiem zaļumiem, piena - tādiem produktiem, kas nestāvēs nedēļu.
 • Tēju, kafiju, makaronus, rīsus, miltus, putras, cukuru , sāli, kaut kādus ievārījumus, kakao, sulas, sviestu, margarīnu, olas,  olīveļļu un tam līdzīgus produktus iepērku vienu reizi mēnesi, bet maizi, pienu, dārzeņus utt. iepērku katru otro dienu, citreiz katru dienu  Sierus, desu, kartupeļus un gaļu iepērku reizi nedēļā. Nevajadzīgus sīkumus un gardumus iepērku gan reizi mēnesī, gan reizi nedēļā, gan katru otro, citreiz katru dienu.
 • Parasti dodos iepirkties tad, kad ledusskapī vairs tikai palikušas tādas nepieciešamākās lietas, nerēķinu, kad iepirkos un nespīdzinu ģimeni sakot, ka vēl nav pagājušas 3 dienas, ka uz veikalu nedrīkst. Kad vajag, tad iepērkos - nu sanāk 2 reizes nedēļā, tā, ja grib svaigus salātus un lai nav jārēķina cik dienām pietiks un ko taisīs visas nedēļas garumā ēst.
 • Reizi nedēļā un ar sarakstu rokās, kur iekļauti gan ēdieni ēdienreizēm, gan našķi un augļi. Bet jāplāno našķi tā, lai pietiek nedēļai. Citādāk ieejot nedēļas vidū pēc pakas piena, kurš izbeidzies, iznāc laukā ar pilnu iepirkuma tīkliņu uz latiem 10, kur 90% ir kārumi.
 • Viens brauciens nedēļā uz lielveikalu - pēc smagajiem produktiem - piens, augļi, makaroni utt., daļa dārzeņu. Parasti to darām piektdienā, tad nu atvēzējamies uz visādu draņķu pirkšanu - saldējumi, sulas, ļeļeļe. Ko parasti brīvdienās arī notērējam. Savukārt pa nedēļu katru otro - trešo dienu piepērku tirgū ( man pa ceļam uz dārziņu) svaigu gaļu, dārzeņus, maizi ( Āgenskalna tirgū lielisks maizes piedāvājums, praktiski visas lauku maiznīcas, ne vien neēdamā Hanza, kā lielākoties lielveikalos).  Ja visu sapērkam vienā reizē, kaut ko noteikti izmetam ārā, kaut ko esmu spiesta saldēt utt. Tā kā pa nedēļu iepērkos viena, nekādi našķi pirkti netiek.
 • Piekrītu  saraksts arī ir būtiska sastāvdaļa, lai iepirktos ekonomiski un apņemšanās no tā stipri neatkāpties.
 • Sanāk tā: reizi mēnesī (algas dienā) iepērku kafiju, miltus, putraimus u.t.t. (ilgspēlējošos produktus), reizi nedēļā - gaļa, zivis, dārzeņi un tad tiešām sanāk tik maizi, pienu un našķus iepirkt - garām skrienot.
 • Ir mēģināts dažādi, nekādu būtisku atšķirību nav - ja pērkos ar domu, ka reizi nedēļā - tiek nopirkt daudz kas bezjēdzīgs un tiek neapēsts. Tik un tā pa nedēļu rodas nepieciešamība pēc papildinājuma (piens, dzērieni, svaigi dārzeņi). Pērkoties katru dienu - protams padārgi.
  Man visoptimālākais ir apmēram 1x3 dienās.
 • Nu es esmu konstatējusi, ka labāk/izdevīgāk ir tomēr iepirkties katru dienu - nopirkt to, kas nepieciešams svaigu. Jo ja brauc 1x nedēļā un izpērk lielveikalu ar domu, ka „vienu vakaru tādas vakariņas, citu tādas", līdz vakariņu taisīšanai ne vienmēr nonāk, produkti sabojājušies, slinkums uznāk utt. un nauda izgāzta. Tiesa - kad biju bez bērna, ārkārtīgi strādājoša, tad ērtāk bija iepirkties vienreiz nedēļā, nekā katru vakaru vēl pa veikaliem burzīties. A tagad, pastaigas ietvaros var pa dienu aizcilpot un ir arī laiks domāt kā un uz ko ekonomēt.
 • Katru dienu būtu lētāk, jo tad, kad ir sapirkts uz nedēļu daudz, tad arī ēd vairāk, vismaz es. Bet tomēr sanāk dārgāk, jo ieejot nedēļas vidū pēc pakas piena, kurš izbeidzies, iznāc laukā ar pilnu iepirkuma tīkliņu uz latiem 10. 
 • Sanāk pa nedēļu viens divi lielie gājieni uz Rimi - gaļas, zivis, dārzeņi utt., bet nu tādus sīkumus, kā maizi un pienu nopērkam pa ceļam no darba (pareizāk vīrs nopērk) tādā mazā būcenī. Nu tā mums arī sanāk lētāk. Jo nu iet uz veikalu katru otro dienu, it kā ar domu ka vajag tikai šito un šito nu galīgi nav izdevīgi, jo beigās tiešām sanāk nevis pirkums, kurš būtu uz 3 Ls, bet uz visiem 10 Ls. 
 • Ar domāju, ka baigi gudrā esmu, ka reizi nedēļā braucam iepirktie , bet izrādās kā jau te minēja - sanāk daudz izmest, kaut liekas - viss tiek kontrolēts. Man jau liekas, ka iepirkšanās ir katras pašas ģimenes ziņā un atkarīgs tas no ēšanas reizēm, daudzuma un paradumiem.
 • Neciešu iepirkšanos, tāpēc reizi mēnesī sapērkos visu, kas ilgi glabājas (zirņi, pupiņas, graudi utml.) un gaļu, ko sasaldēju, un vēl tā pa vairāk saldētus dārzeņus. Papildus tam pie vajadzības šad un tad piestaigāju uz veikalu pēc piena produktiem un olām, svaigiem dārzeņiem un augļiem. Tas sanāk kādas 1-2 reizes nedēļā. Ārā nekas nav jāmet un, retāk ejot uz veikalu, ietaupās nauda. 
 • Izdevīgāk sanāk 2x nedēļā un sīki izplānot, kas tiks ēsts kurā ēdienreizē.
 • Sanāk reizi nedēļā lielie pirkumi un tad skatos, kādus dārzeņus vai, ja ko sevišķu gribas, tad ieskrienu veikalā.

Komentāri

***:
19.01.09 16:28:56

es cenšos 3x nedēlā, bet kad iepērkos, pievēršu uzmanību akcijas precēm,piem.rīsi ,griķi, cepumi, utt.un tad arī nopērku, arī šampūniem un pulveriem, kuriem ir akcijas, sanāk tomēr lētāk.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS