Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/padomi/ko-est-celojuma-laika/

Ko ēst ceļojuma laikā

Bērns, dosies ceļojumā. Autobusā jāpavada 3 dienas, bet ko ņemt līdzi ēst? Kādus kulinārijas brīnumus jūs ieteiktu? Kas neiztecētu vai nesasmirdētu jau pirmajā dienā?!

 • Cieti žāvēto desu, čipsus, sausās zupas, burkānus (notīrītu), ābolus, kādu banānu, sieru, maizi, sausiņus, barankas. 
 • Vispirms uzzini, kas tas par autobusu. Pārsvarā tagad visos autobusos ir pieejams karstais ūdens. No tā aparāta, kur kafiju un tēju taisa. Līdz ar to problēmas atkrīt. Sapērcies ātrās zupas, kartupeļu putru un ko tur vēl aplejamu var uztaisīt.
 • Sacepam kaudzi tostermaizes vai parastās sviestmaizes desu un sieru iekšā. Noteikti - NĒ -visādiem tomātiem, banāniem u.c. mīkstiem augļiem.
 • Mazie jogurtiņi, kuriem ir ilgs glabāšanas termiņš, tādus ceļojumus tie panes, arī atpakaļceļam var palikt.
 • Ātrās zupas, putras, trīsstūrmaizes ar desu un sieru iekšā, banāni, āboli - labs variants.Nevajadzētu ņemt tādus ēdienu, lai arī garšīgus, kas kūst un smērējas, piemēram, šokolādes sieriņus utml., jo, lai arī ir mitrās salvetes, tīras rokas un muti grūti saglabāt. Noder kožļājamās gumijas vai ledenes bez cukura - zobubirste ne vienmēr būs izmantojama, tad vismaz kaut kas.
 • Labs risinājums tomēr ir, tos pašus tomātus, sagriezt un iedot līdzi kādā plastmasas trauciņā, ko pēc iztukšošanas var izmest.
 • No autobusu ceļojumiem ļoti labā atmiņā palicis gadījums, kad kādai meitenei mamma līdzi bija iedevusi vārītas un nolobītas olas, pirmajā dienā neapēda, otrajā aizmirsa, bet ārā vasara, autobuss karsts - smaciņa, ka maz neliekas, kamēr atradām vainīgās olas, visādas versijas izdomājām. Tāpēc vārītām, mizotām olām viennozīmīgi nē.
 • Nedaudz cieti žāvēto desu dod līdzi, tad labi sagriezt un ielikt izmetamā plastmasas trauciņā. Tāpat var mazos ķirštomātiņus ielikt trauciņā. Maniem ļoti patīk mazi marinēti gurķi tāpat plastmasas trauciņā (bet bez piles šķidruma, jo tad būs smaka, ja iztecēs). Vēl kādus saldumus garlaicības kliedēšanai, dzert labāk vienkārši ūdeni. Var vienreizējās karotes, lai pēc uzlejamās zupas trauciņa iztukšošanas var abus izmest ārā. Tās zupas ļoti daudz vietas aizņem. Atpakaļceļam paredzetās gandrīz var atsevišķā maisiņā pievienot bagāžniekā liktām mantām.Tās trīsstūrmaizes labas.  Pa ceļam droši vien būs iebraukšana lielveikalos, tad bērnu var noinstruēt nopirkt jogurtu vai ko nu viņš grib. Kādus pāris ābolus paņemu, jo kaut ko svaigu gribās. Var nomizotus mandarīnus trauciņā mazliet. Pirmai dienai. Un lai slauka rokas mitrās salvetēs.
 • Garenie piknika sieriņi.
 • Lai neaizcietētu vēders, es ņemu līdz Actimel. Parasti nelietoju, bet ceļā ir tomēr glābiņš. Un pirmai dienai var ieliet kefīru plastmasas pudelē. Dārzeņus ir labi, bet cietus - gurķi.., ja ēd, burkānu. Notīrītu  Ja kas, aplejot, uzliekot vāciņu un paturot kādu laiku, var ēst parastos griķus...ā, laikam arī tie tvaikotie ir, tad vēl vieglāk.  Auzu pārslas no rīta var apliet ar karstu ūdeni un apēst. Nevārītas.
 • Lāses piens (var mazās paciņas tās, kur pa 200 ml) + pārslas= labas brokastis. Ja ir kompānija, var ņemt lielāku Lāses piena paku un ēst visiem kopā.
 • Ātrās putras un zupas utt. ieteiktu mājās tomēr patestēt uz garšu un "ātrumu" - cik ātri piebriest un ar cik karstu ūdeni, jo dažām putrām "prasās", lai tās pavāra vai pievieno pienu, tomēr. P.S. Piena vietā var piebērt sauso pienu, bet laikam jau bērnam tā būs pārāk liela ķēpa.
 • Vakumiepakojumi ar sieru vai desu, rupjmaize (ilgāk svaiga).
 • Nazis, virtuves dvielītis un/vai papīra dvieļi, mitrās salvetes roku notīrīšainai pēc treknas desas ēšanas, plastmasas karotes/dakšas, plastmasas bļodiņas/glāzītes (katrai ēdienreizei, lai ir un var izmest pēc tam).
 • Pirmajai dienai var iedot līdzi kādus salātus ar labu majonēzi vai eļļu.
 • Ilgtermiņa jogurti, musli, ātrās auzu pārslas putras, banāni, gurķi, tomāti, maize, siers šķēlēs.
 • Mazos jogurtus un kukurūzas pārslas. Trauciņos aplejamās zupas, kādus mazāka izmēra konservus paņem.

Komentāri

etoile:
23.05.06 14:37:32

Nu es gan savam bērnam nekad un nekādos apstākļos nekādus čipsus, aplejamās zupiņas un tamlīdzīgu draņķību iekšā nelaistu.
etoile:
23.05.06 14:38:12

Un vēl desu! man bērna veselība un dzīvība dārgāka!
marite:
12.07.06 09:18:06

trijstūrveida maizes ar desu karstā autobusā...prātiņ māc mājās- kādas tās būs jau pēc 4-5 stundām?
Nora:
09.11.06 02:11:27

es padomātu arī, pirms ieteiktu dot līdzi salātus ar majonēzi, kaut vai tikai pirmajai dienai... jo īpaši vasarā tas var bēdīgi beigties
koko:
20.04.11 09:41:23

LAI Need neko,ilgak dzivos! tris dienas nav nekas briesmigi! lai dzer tikai un skatas dabas jaukumus! mierigaks bus! :)

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS