Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/stils/keramiskas-plits-plusi-un-minusi/

Keramiskās plīts plusi un mīnusi

Jautājums par keramisko plīts virsmu uz elektrību. Vēlamies tādu iegādāties un tāpēc interesē atbildes uz šādiem jautājumiem:

 1. Cik manāmi ir palielinājies elektrības rēķins pēc šādas virsmas iegādes?
 2. Kādām funkcijām vajadzētu pievērst uzmanību pērkot? 
 3. Kādu varētu ieteikt, jo piedāvājumš ļoti plašs, gribētu kaut kādu vidēju, ne dikti lētu un ne dikti dārgu?

 Atbildes:

 1. Elektrības tēriņi nav palielinājušies būtiski - kopējais elektrības rēķins par dzīvokli ir ap 6 – 7 - 8 Ls. 
 2. Lai silda  Īstenībā vajag pievērst uzmanību vai riņķu diametri sapas ar katlu izmēriem. Nākamajai plītij es skatītos arī lai attālumi starp riņķu malām būtu lielāki, jo man ir panna kurai malas ir platākas par dibenu un tad ir grūti uz blakus esošā riņķa uzlikt katliņu.
 3. Principā es nesaredzu ne mazāko atšķirību starp plītīm, kas maksā 150-180Ls un 350Ls. Goda vārds.
 1.  Neko jau nesadārdzina. Man gan mājās gāzes nemaz nav. Slīdzinot ar iepriekšējo elektrisko plīti, elektrības patēriņš pat mazliet samazinājies.
 2. Man ērtāka likās tāda, kurai vadības panelis ir atsevišķi, nevis augšā blakus pašai virsmai. Vieglāk notīrīt un pogu rinda uz virsmas netraucē. Taču tas ir mīnuss, ja mazs bērns mājās. Augšas kloķiem būtu grūtāk klāt tikt. Par citām funkcijām - man svarīgi, lai strādā indikators, kas norāda uz virsmas temperatūru arī pēc izslēgšanas.
 3. Gribi maksāt par vārdu, ņem no dārgā gala, bet nez vai tāpēc zupu ātrāk un garšīgāk izvārīsi.
 1. Neko nesadārdzina.
 2. Riņķu izmēriem, lai būtu pēc iespējas dažādi.
 3. Gadus 5 ir Gorenje - ne dikti lēta, ne dikti dārga. Un galvenais jau virtuvē ir saimnieces čujs, ņuhs un poņa, ne plīts navaroti.
 1. Neko nesadārdzināja, jo ļoti ekonomiska tāda plīts - pat, ja cepeškrāsni un grillu bieži lieto - kādi 6 – 7 Ls tāpat pa visu dzīvokli mēnesī sanāk, agāk bija 5, bet tas pirms cenu celšanās. 
 2. Patika, ka virsma ir pilnīgi gluda - viegli notīrīt, man ļoti noder karstuma signāluguntiņas, kas ziņo, ka riņķis vēl karsts, lai kaut ko neuzlieku virsū.
 3. Beko plīts, skaitījās no palētā gala - iet jau 2,5 gadus uz urrā! Man bija svarīgi, lai arī cepeškrāsns ir elektriskā, jo tos gāzu garaiņus nespēju izturēt ēdienā. Forši, ka ir grills, bet bez ventilatora tam var iztikt mierīgi.

Pašlaik taisāmies mainīt balonu gāzi uz keramisko plīti. Ko nozīmē Hi-light silšanas zonas?

 • Hi-light silšanas zonas man šķiet, ka tas bija ekonomiskāks un arī nedaudz dārgāks variants. Kaut gan tagad jau pārsvarā visas plītis ir ar šitiem riņķiem. Man vēl svarīgi liekas maināmi sildvirsmu laukumi, var piemērot jebkuram katliņam. Jā, un sensorā vadība ar man patīk, viss gluds un tīrs...

Dažādi

 • Pērkot savējo, noteikti gribēju taimerus, sensoru vadību - bez izvirzītiem kloķiem - vieglāka kopšana. Pie plusiem tas laikam galvenais, kā arī var turēt ēdienu siltu, sasildīt šķīvjus, kausēt želatīnu ar minimālo siltumu. Var arī nobloķēt taustiņus, lai bērni nedarbojas - bet tas nav aktuāli, jo tāpat tuvumā netiek laisti. Mīnusi - nav dzīvās uz uguns liesmas un uzsilst lēnāk nekā gāzes plīts. Nevar lietot čuguna traukus, jo saskrāpēs virsmu, vecus ar saskrāpētiem dibeniem. Iespējams, ka nāksies nomainīt katliņu ģimeni.
 • Varbūt der kombinētais variants ar gāzes degļiem? Un ar šī brīža skatu droši vien paņemtu kombinēto, pluss vēl grilla virsmu un platāku izmēru, jo sanāk gatavot daudz un lielajos katlos.
 • Elektriskā keramiskā - kad ievācāmies dabūju berzt iepriekšējo saimnieku atstātos gāzes pleķus no virtuves sienām, paliku gandrīz bez nagiem... Tad arī sapratām, ka mums nemūžam nebūs gāzes plīts. Tas arī bija galvenais apsvērums par labu elektriskajai.
 • Nevar lietot čuguna traukus?! Var lietot un nekādu problēmu, galvenais, lai pannas vai katla dibens ir līdzens. Nezinu - maz, daudz? Kopējais rēķins ir raksturojams ar krievu vārdu - līdz loceklim, tb vairāk nekā daudz.
 • Cepu čuguna pannā uz keramiskās plīts, un nekas! Ne plītij, ne pannai. Sensoru vadību - bez izvirzītiem kloķiem - vieglāka kopšana - šo es ar laikam gribētu. Nav jau it kā milzīgi grūti apslaucīt tiem kloķiem apkārt, bet ja var neķibināties, to vajag izmantot!
 • A man sensori nepatīk - ja kaut kas uzpil, vai sakarst - nevar ieslēgt, paregulēt. Nemaz nav sarežģīti ar tiem kloķiem. Mūsmāju virsmas instrukcijā bij piekodināts čugunu nelietot, es ij neiedrīkstējos, man nemaz nav... 
 • Kautrīgs jautājums - ar ko jūs tīrat keramiskās plīts virsmu. Man meistars pie uzstādīšanas teica, ka šo virsmu tik vienkārši sakrāpēt nevarot, tāpēc berzt varot uz nebēdu. Bet man kaut kā roka neceļas.. Ir kādi efektīvi tīrīšanas līdzekļi?
 • Ir baigi labs - saucas Skaidra. Rakstīts gan, ka abrazīvas pastas nedrīkst, bet manam Elektroluxam nekāda vaina nu jau 5 gadus.
 • Plīts virsmas tīrīšanai izmantoju HG ikdienas tīrītāju (kas gan īstenībā der tikai putekļiem un nopilējušam ūdenim) un HG plīts intensīvo tīrītāju kā smago artilēriju pāri pārgājušām zupām un piedegumiem.
 • Ir speciāla lāpstiņa elektrisko plīšu tīrīšanai, izskatās pēc spakteļlāpstiņām, pajautājiet veikalā, ļoti labi nokasa visus piedegumus.
 • Es tīru ar Ajax pastu un sūklīti - visus piedegumus noņem ļoti labi un neskrāpē, bet saskrāpēt drusku man izdevās ar vienu jaunu pannu, kam bija kaut kāds defekts - asumiņša dibenā  nu, pannas dibenam bija asumiņš. un tagad man uz plīts virsmas pāris švīkas, bet tas uztrauca tieši pirmās 2 dienas.

Komentāri

Ilze:
24.10.06 19:31:33

Man nav izdevies savu ZANUSSI plīts virsmu ne ar Ajaksiem, ne Cifiem ne pat ar HG - ne iekdienas ne arī piedegušām virsmām. Tad es Tērbatas ielas Electrolux veikalā par aptuveni 5 Ls nopirku speciālu līdzekli un tagad gan ir O.K.
IneseB:
29.10.06 11:03:33

Man ir ARDO elektriskā plīts.Nu jau otro gadu.Elektrības patēriņš minimāls.Bez izvirzītiem kloķiem, gluda virsma.Ideāla tīrīšana - piedegumus ar speciālo,aso lāpstiņu; pēc tam ar NORWEX lupatiņu un šad tad ar speciālo keramisko virsmu tīrīšanas līdzekli.Skaidras,Ajax utml virsmai nelietoju.Mīnusus vēl neesmu atradusi.
Kika:
06.07.08 17:32:21

Es, savu gāzes plīti gribētu nomainīt uz elektrisko, bet mani biedē viens fakts, par cik man palielināsies rēķins par elektrību? Tagad maksāju kādus 15,-Ls mēnesī.
i:
19.03.09 12:39:25

Ļoti labs ir universālais tīrīšanas līdzeklis Super 10 no GNLD
bize:
08.09.09 11:28:52

Dzīvoju laukos,tātad- konservēšanas arī neizpaliek. Ir gāzes vads,tātad,arī neciešamie izgarojumi uz nosūcēja un sienām.Jautājums pieredzējušākām-kādu virsmu izvēlēties,ņemot vērā iepriekšējos nosacījumus? Bet varbūt tomēr pāriet uz elektrisko-baidos par nesamērīgiem rēķiniem vasaras vidū.
krispapsx:
24.06.10 12:58:24

kura vieta var leti iegadaties elektriskas plitis ar keramisko virsmu?
PIPARS:
22.10.11 20:03:18

Sakiet, kura tad būtu pareizākā el. plīts ar keramikas virsmu, pensionāra maciņam.
P.S.Plīts platums: 50cm
tāda nu esmu:
09.01.12 19:29:36

laukos gāzes plīts būtu labāka,nejietekme elektrības padeves traucējumi
elvimali:
02.02.12 11:04:43

Keramiskās plītis ir laba lieta.lietoju jau 3 gadus

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS