Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/stils/trauku-mazgajama-masina/

Trauku mazgājamā mašīna

Gatavojos pirk trauku mazgājamo mašīnu un tāds jautājums - dzirdēju no kāda, ka trauki pirms likšanas mašīnā ir jānoskalo, bet tas škiet kaut kā neloģiski.

 • Ja šķīvis normāli izēsts un nav nekādi pārpalikumi, tad visus šķīvjus mierīgi pa taisno trauku mašīnā. Tikai kafijas krūzes ar biezumiem nevajadzētu likt, jo tad rezultātā visi trauki ir ar piekaltušiem biezumiem.
 • Trauku mašīnas lieta nepatika (kad dzīvojām ar mammu, viņai bija), dažas reizes pamēģinājām un izdomājām, ka vienkāršāk ir nomazgāt izlietnē vai ēst no plastmasas traukiem. Ja piekalst, tad bieži nenomazgājas nemaz. Un mums bija maz trauku, tāpēc katrreiz nemazgājām. Ja ir daudz trauku, tad, manuprāt, tam ir jēga.
 • Nu tad varbūt, neparezu režīmu izvēlējies, ja trauki palika netīri, jo mamma mazgā trauku mašīnā jau 3 gadus un reti kādam šķīvim kaut kas nenomazgājies. Visi šķīvji bez skalošanām nāk ārā karsti, tīri un spoži.
 • Izskaloju tik kafijbiezumus, mašīna izmazgā pati visu. Katliņus tik tīrus nebiju redzējusi jau sen. Lietoju gadu.
 • Lielos biezumus izmetu pirms. Bet neko papildus neskaloju. Arī piedegušu pannu izmazgā. 
 • Daļu trauku - kur ēdiena pārpalikumi - skaloju ( nepatīk man pēc tam kartupeļu gabalus no filtra tīrīt).
  Tabletes lieku tikai, ja bijuši zivju ēdieni vai katli, kur baigi trekna (jēra) gaļa taisīta. Lieliski mazgā bez jebkādiem līdzekļiem, uzliekot tikai lielāku temperatūru un katlu mazgāšanas režīmu.
 • Gabalus - izkasu ar karoti un visas mērces paliek. Kafiju, ja nu kāds dzer, tad nozskaloju biezumus. Mašīna darbojas ideāli, nu jau 2 gadi drīz būs.
 • Elektrolux - ir laba. Viņai, starp citu, ir skalošanas režīms piekaltušiem traukiem. Ja mazgā nākamajā dienā traukus, tad pirms tam var palaist, ka vienkārši ar ūdeni apslaka un neļauj piekalst. Nav man vēl bijis, ka trauki netīri.
 • Parasti izvēlos režīmu "automatic" , kad mašīna pati nosaka to pakāpi, cik netīri trauki un cik ilgi jāmazgā. Ja saliksi traukus tā, ka tie būs saspiedušies kopā, tad var palikt tās vietas netīras, jo ūdens netiek klāt. Bet citādi - vienmēr viss tīrs un kristālspīdīgs. Bet vajag izvēlēties pareizo līdzekli!
 • Mazgāju ar Yplon. Un vienā remontdarbnīcā man teica, ka apmēram 1x 2 mēnešos pie mūsu ūdeņiem vajag atkaļķot mašīnu. Pulverveida atkaļķotājs firma Eres. Neliela paciņa, domāta vienai reizei. Vēl ieteica labāk ņemt atsevišķi pulveri un skalojamo līdzekli nevis tabletes. Tad vēl teica, ka sāls jāber vienalga vai tabletes, vai pulveris, kaut arī instrukcijās ir, ka nevajag. Nezinu, kā citur, bet mums Jelgavā ūdens ļoti kaļķains.
 • Ļoti apmierināta, tāda sajūta, ka agrāk to vien darīju, kā mazgāju traukus. Laba gan tā manta!
 • Elektrolux 9 vietīga - nekādu sūdzību un nekas nepietrūkst. Īstenībā tāpat gandrīz vienmēr izmantoju vienu režīmu, vienu no vieglākajiem, nomazgā eleganti visu. 4 cilvēku ģimenei pilnīgi pietiekami. 
 • Bet ko darāt, ja ir trauku mazgājamā mašīna ne lielā, bet piemēram 6 komplektiem. Lietojat tabletes? Jautāju, jo tablete paredzēta lielajai mašīnai un man liekas, ka šī iemesla dēļ trauki pēc mazgāšanas ir ar tādām baltām nogulsnēm. Nu izmazgāti ir no iekšpuses, bet ārpuse tāda strīpaina.
 • Varu ieteikt BOSH mašīnu, lielo variantu. No mazgāšanas līdzekļiem liekas, ka ļoti labs Calgonit, bet jālieto atsevišķi gan pulveris, gan dzidrinātājs, gan arī sāls. Tad ir labāks rezultāts. Tabletes nav tik efektīvas.
 • Tabletes var lauzt arī uz pusēm.
 • Trauki pirms ielikšanas bija jāskalo vecajiem modeļiem.
 • Electrolux 9 vietīgā. Vienkārši super. Nekad nekas pēc mazgāšanas nav salipis- viss ideāli nomazgājas.
 • Dzīvi bez trauku mašīnas iedomāties nevaru. Ietaupās ūdens (trauku mašīna ir daudz ekoloģiskāks risinājums), laiks un netīrie trauki ir nost no acīm! Kam vēl nav, noteikti iesaku naudu šim pirkumam atvēlēt!

Komentāri

Musa:
29.09.08 16:12:38

Man skiet atkarigs no trauku mazgajamas masinas firmas un kvalitates ar tas vai trauki ir ar kaf biezumiem vai ne!!!
zoss:
16.02.09 17:12:18

AEG mazgā lieliski, sūdzību nekādu...
lasītāja:
29.09.09 14:08:33

aiii es ari gribu:) navaru sagaidīt kad būs:)
nevaru izturēt berzt un berzt...
trauki:
18.01.11 22:50:12

Pilnīgi par 100% vislabāk mazgā želeja - Somat želeja ir vienkārši super. Mazgā ideāli, nav nogulsnes, var dozēt un sāk jau tīrīšanu jau tiklīdz sāk darboties mašīna. Mēģināju arī Finish želeju, bet tā mazgāja ļoti švaki...
Slinkā:
27.09.11 17:20:39

Iegādājos 2 gadus lietotu Electrolux ESF66030 Impire trauku mašīnu.Instrukcijas protams, nav.Izmantoju Finish mazgājamos līdzekļus - sāli, tableti un skalotāju.Trauki īsti nenomazgājās, palika tādi miglaini.Varbūt kāds var pateikt iemeslu? Tā nav, ka galīga nejēga esmu, trauku mašīnas izmantoju jau sen, šī jau trešā, bet kautkas tāds atgadās pirmo reizi, trauki nebija piekaltuši vai ar kautkādiem pārpalikumiem, visu rūpīgi noskaloju.
Ivii:
08.03.12 21:33:57

Es arī iegādājos lietotu, no Anglijas. 12-vietīgo. Diemžēl pēc vairākām mazgāšanas reizēm atklājās, ka nevaru dabūt tīrus traukus, trauki apauga ar jau pieminēto"migliņu".Izmēģināju dažādus līdzekļus, no parastajiem lētākajiem Yplon līdz ekoloģiskajiem Somat. Tabletes, atsevišķi sāls, skalotāji... Tomēr beigās pati trauku mašīna no iekšpuses apauga ar migliņu, ko varēja dabūt nost tikai ar pamatīgu beršanu. Sanāca, ka man ne tikai jāpārmazgā trauki, bet arī pati trauku mašīna radīja lielas galvas sāpes, jo katru reizi kļuva aizvien netīrāka, "miglaināka", līdz beigās saņēmos, veselu dienu berzu, izberzu un pārdevu. Jā, mums ūdens ir ļoti kaļķains, bet cita ražojuma veļas mašīna kalpo jau 4 gadus bez problēmām. Vai tā būtu brenda problēma, vai tas, ka nopirku lietotu, vai ūdens, vai vēl kas cits?
alelujs:
02.05.12 13:13:12

lietoju Bosch mašīnu, cena ap 250Ls, 12 komplekti. Mazgāju ekonomiskajā režīmā (uz pogām rakstīts 50 grādi, bet reāli tas nozīmē, ka 60-65 grādu temperatūrā), mašīnā kaut kad iebēru sāli, lietoju Domol tabetes (drogās 60 gb. 3Ls maksāja), skalošanas līdzekli nelietoju. Esmu nenormāli apmierināts- sieva pie mazgāšanas netiek... :))Mazgā perfekti, ekonomiski, trauki ne smird,ne smaržo. Trauku mašīna super- iesaku. Ja pirktu otrreiz, skatītos Bosch, Electrolux, Aeg... Jāpiezīmē, ka iepriekš biju trauku mazgājamo mašīnu pretinieks...

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS