Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/noderigi/svaigesana/nedaudz-par-maizi/

Nedaudz par maizi

Cik saprotu, tad maize, arī graudu neietilpst "labo" ēdienu sarakstā, jo satur raugu. Arī pilngraudu maizes. Bez rauga ir teiksim lavašs, bet tas atkal ir no attīrītajiem miltiem, tad ko labāk izvēlēties?

  • Ja izvēlas mazāko kaitīgumu, tad protams labāk ēst tās pilngraudu maizītes, kas ir sausmaizītes. Vēl arī labāk cept mājās nekā pirkt, jo šodien reti kura maize nav ar sazinkādām piedevām irdināšanai, garšas uzlabošanai, nesakalšanai utt. Manām abām kreisajām rokām lieliski izdevās izcept maizi. Sastāvdaļās: pilngraudu milti, olīveļļa, sāls, raugs, medus (un piespricē pēc vēlēšanās - rieksti, žāvēti augļi). Un tās maizes nesakalst nākamajā dienā pēc izcepšanas, tās ir aromātiskas un mīkstas, irdenas. Viss noslēpums pareizā sagatavošanā. Veganu receptēs (internetā, angļu valodā) esmu atradusi arī kēksu receptes bez rauga, bez dzīvnieku produktiem - garšīgi un mazāk kaitīgi kā pirktie vai tradicionāli gatavotie.
  • Ja pastudē literatūru ko par to saka dažādi svaigēdāju „guru" tad īsumā graudaugu ietekmi uz organismu varētu raksturot kā skābinošu - un tad iet ķēdes reakcija, lai to skābumu neitralizētu organisms ķer ātrumā kalciju no kauliem un zobiem, bez tam skābā vide veicina patogēno baktēriju un sēnīšu veidošanos. Daudzos graudaugos esošais glutens sabojā zarnu iekšējo pārklājumu, mainās zarnu mikroflora un tam visam sekas ir savādāka uzturvielu asimilēšana nekā vajadzētu. Graudaugu lietošana uzturā sekmē arī locītavu saslimšanas (par to starp citu `Ievā` Dr. Ullis arī rakstīja).
  • Krievu valodā par maizi pamatīgāk izskaidrots un par zarnu mikrofloru.
  • No graudaugiem neskābinoši ir griķi un prosa (un vēl dažādi, ko neesmu vēl pārtulkojusi un atkodusi), tos var nevārīt bet vienkārši uzbriedināt.

Komentāri

Gundega:
07.04.11 12:41:27

Ak vai, tikai tagad uzzinu par to kalciju. Ar viiru abi paargaajaam uz svaigeeshanu pirms dazhiem meeneshiem, bet jaasaka, ka pamataa paartiekam no paarslaam- auzu, chetrgraudu. Diedzeetaas lietas, rieksti, daarzenji- retaak. Jo meerceetaas paarslas ir vnk aatri un vienkaarshi, nekas nav jaagriezh, jaamizo, jaaskalo... Pieber garshvielas utt un gatavs. Bet kalcijs manii ir pamaz, tas gan :(

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS