Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/receptes/miltu-izstradajumi/maize/receptes-maizes-masinai/kartupelu-universala-mikla/

Kartupeļu universālā mīkla

Universālā mīkla pīrādziņiem, picai u.c. no hlebopechka.ru

Apstiprina Jūsu balsi...
Sastāvdaļas:
300 ml piens, sūkalas, paniņas, ūdens vai citi pārpalikumi (es liku 160 ml, kur 50 ml kartupeļu novārījums, 50 ml saskābis saldais krējums (lauku), 60 ml dienu siltā vietā nostāvējis kefīrs)
15 g sausais vai 2 TK presēts raugs
1 ĒK cukurs (liku 2,5 ĒK)
1,5 TK sāls
2 ĒK eļļa
5 ĒK sausais kartupeļu biezenis (liku 150 g vārītus kartupeļus)
400 g milti
Gatavošana:
Novārīt kartupeļus. Ļaut tiem atdzist tajā pašā ūdenī. Izņemt un saspaidīt biezenī. Šķidrumu klāt neliet vai arī paņemt no kopējā škidruma daudzuma. Saliek visas satāvdaļas spainītī kā parasti. Moulinexam programma rauga mīkla. Maisīšanas sākumā mīkla ir ļoti sausa, bet ar laiku kartupeļi sāk izdalīt škidrumu un maisīšanas beigās mīkla paliek normāla (par to arī var izlasīt hlebopechka.ru).
Varbūt lieku maz miltu, bet man gatavā mīkla sanāk ļoti ķēpīga un bez miltiem strādāt nav iespējams. Mīklu nerullēju. Sadalu 24 daļās un sanāk man 24 palieli pīrādziņi ar pildījumu. Tieši vienai cepšanas reizei!
Iesūtījis:
ND

Komentāri

Feja:
27.06.09 12:24:14

Tiešām laba recepte.Es šķidruma vietā lieku kartupeļu novārījumu,ļoti laba manta,tad mazāk jāliek sāls,un var nelikt vārītos kartupeļus.Nu maizīte sanāk vienkārši super!Pāri ja paliek kartupeļu novārījums-burkā un leduskapī iekšā,Lai izdodas!

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS