Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/receptes/miltu-izstradajumi/maize/receptes-maizes-masinai/merkaku-maize/

Mērkaķu maize

Mērkaķu maizes recepti es atradu krievu saitā, tur to sauc" obezjaņņij hļeb", īsti gan nezinu kāpēc. Mīkla tiek gatavota pēc imperatorbulciņu receptes:

Apstiprina Jūsu balsi...
Sastāvdaļas:
500 g milti
300 ml silts piens
40 g svaigs vai 7 g sausais raugs
1 ĒK cukurs
1 ĒK sāls
75 g kausēts vai mīksts sviests
Gatavošana:
Ja cepat imperatorbulciņas, tad vēl vajag 1 sakultu olu pārsmērēšanai un sezama sēklas vai magones pārkaisīšanai. Vienkārši veido bulciņas, pārsmērē ar olu un pārkaisa ar sēkliņām. Cep.
Uzreiz teikšu, ka man tur gribējās vairāk cukura un mazāk sāls, bet rakstīju jums oriģinālo recepti.

Tagad pie mērkaķmaizes. Tātād, mīklas sastāvdaļas liek maizes mašīnā, režīms "mīkla". Manā mašīnā tas ir 1 stunda un 30 minūtes.
Kamēr rūgst mīkla, ņemam apmēram 100 g sviesta vai labas eļļas, sviestu izkausē. Tajā ieliek 3 ķiploka daiviņas, izspiestas, ļoti sīki sasmalcinātas un visādus zaļumus, sasmalcinātus lociņus, dilles, pētersīļus, baziliku un var likt klāt arī visādas kaltētas zālītes, arī būs ļoti garšigi, Kamēr mīkla rūgst arī sviests būs savilcies.
Kad mīkla gatava, veido nelielas bumbiņas, nu 3-4 cm diametrā. Katru bumbiņu apviļā aromātiskajā sviestā, liek kārtām maizes mašīnas spainīti. Man sanāca 2 kārtas. Katru bumbiņu var arī pildīt, ar ceptu malto gaļu ar kartupeļiem, ar sieru, ar desu vai šķiņķi, kas nu kuram labāk patīk. Var arī nepildīt. Var starp kārtām iekaisīt rīvētu sieru.
Nu lūk, kad visa mīkla salikta spainītī, to liek, lai uzrūgst uz 30 minūtēm un tad režīms "tikai cepšana" 1 stundu.
Raksturīgs šai maizītei ir tas, ka to nav jāgriež, jo katra bumbiņa bez problēmām atdalīsies no kukulīša, tā teikt, kaudze ar bulciņām.
Iesūtījis:
Žurkulis

Komentāri

Nav komentāru

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS