Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/receptes/pamatedieni/galas-edieni/jers/marineta-jera-ciska-ar-merci-un-kartupeliem/

Marinēta jēra ciska ar mērci un kartupeļiem

Apstiprina Jūsu balsi...
Sastāvdaļas:
jēra ciska
kartupeļi
malti melnie pipari
sāls
Marinādei:
baltie piparu graudiņi
lauru lapas
ķiploki
oregano
jūras sāls
olīveļļa
Mērcei:
2 vārīti olas dzeltenumi
2 ĒK angļu sinepes ar sēklām
Extra virgin olīveļļa
1 laims
Gatavošana:
Miezerī saberžu (var arī blenderī vai ar mietmikseri) baltos piparus, lauru lapas, ķiplokus, raudeni (oregano), jūras sāli un visu samaisu ar olīveļļu. Paņemu šauru nazi un sadurstu jēra cisku un tajās dūruma vietās pieštopēju marinādi. Ietinu folijā un atstāju uz nakti iemarinēties, ja iemarinē laicīgi, tad vēl pāris reizes nu apmēram reizi stundā apgriežu uz otru sānu, lai labāk savelkas.
Nākamajā dienā visu pačku ietinu vēl vienā kārtā folijas un lieku cepeškrāsnī 200*C uz kādu stundu, tad izņemu, iztinu no folijas un lieku uz plāts un cepu vēl ~ 20-30 minūtes šad tad aplaistot ar cepeša sulu un apgriežot otru sānu. Tad ņemu ārā fiksi ietinu jaunā folijā un ļauju atpūsties līdz padzisusi.
Sagriežu kartupeļus 4 daļās iemetu verdošā sālsūdenī uz 5 minūtēm, izberu uz nedaudz ietaukotas plāts, pārkaisu ar maltiem baltajiem pipariem un cepu 180*C līdz zeltaini. Cisku sagriežu šķēlēs un pārleju ar mērci: 2 vārīti olu dzeltenumi izberzti caur sietu, 2 labas karotes Angļu sinepju ar sēklām, Extra virgin olīveļļa (es lietoju Borxes) uz izjūtu, viena laima sula, visas sastāvdaļas jāsagatavo, lai maisot kopā nepārtrauktu maisīšanu, mērcei jāsanāk smuki viendabīgai ar sinepju sēkliņām pa vidu. Mēri pārleju pāri jēra šķēlītēm.
* cepšana folijā ir tā, ka pārcept nevar un ja lielāka ciska, tad jāpacep ilgāk, un kamēr viņa folijā arī šad tad apgriežu uz otru sānu.
Iesūtījis:
Laima

Komentāri

Nav komentāru

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS