Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/receptes/pamatedieni/putnu-galas-edieni/piles-galas-edieni/pekinas-pile/

Pekinas pīle

Apstiprina Jūsu balsi...
Sastāvdaļas:
1 pīle
2 ēdamkarotes cukura
2 saldie sīpoli
1,5 tējkarotes sāls
100 g milti
2 ēdamkarotes eļļas
400 g puravu
3 ēdamkarotes sojas mērces
Gatavošana:
Cukuram uzlej nedaudz ūdens, izšķīdina un ar to ieziež pīli. Ādiņu vairākās vietās iegriež. Sīpolus sagriež un iepilda pīlē. Aizšuj ciet un uz 12 stundām pakarina, lai apžūst.
Cepeškrāsni sakarsē līdz 180 grādiem, pīli liek iekšā ar muguriņu uz leju uz režģa, apakšā paliek cepešpannu, kur taukiem satecēt.
30 min pēc cepšanas sākuma, apgriež pīli otrādi. Pēc min 15 palielina temperatūru līdz 220 grādiem un kādas 10-20 min apbrūnina.
Tie milti esot vajadzīgi pankūkām. (milti, sāls, ūdens - samīca, izveltnē un izcep pankūkas. Cep karstā pannā, kur pieliets arī nedaudz ūdens, vāks virsū un sutina 20 min).
Pekinas pīli ēd ar šīm pankūkām, klāt liek puravus un sojas mērci.
Iesūtījis:
kristii

Komentāri

Timurs:
06.11.07 15:40:19

Gandrīz jau pareizi. Tikai dažas nianses - pīles fileju sagriež strēmelēs pa 5-6 cm garas un izkārto kā pīli. Padod - 1 šķīvis pīle, 2 šķīvis - puravi ( sagriezti smalkās strēmelēs pa 4-5 cm), 3 šķīvis svaigi gurķi (sagriezti strēmelēs 4-5cm),4 šķīvis - plānās pankūkas 15-17 cm diametrā, 5 - mērce (ne sojas) tā ir lidzīga sojas,bet stipri biezāka!!! Kur ņemt? Nezinu, es atvedu no Pekinas!!!

Pīli ēd - paņem uz plaukstas pankūku, ar irbulišiem uzkrāme tai virsū puravus, gurķus, pīli. Tad visu sarullē un mērcējot mērcē ēd!!!
zane:
28.03.09 14:52:48

Vēl viena nianse par Pekinas pīli. Esmu ēdusi to smalkā ķīniešu restorānā (ne Latvijā). Vismaz tur kā galveno pīles delikatesi pasniedz ādu, kas ir nogriezta no izceptās pīles un tāda kraukšķīga un pacieta. Šo ādu rullēja kopā ar pankūkām, gurķi un mērcēm. Pati par sevi āda nebija īpaši garšīga, bet tajā kombinācijā - ņamm. Pēc tam nesa pārējo pīli, kas bija sagatavota dažādos ēdienos kā iepriekš bijām pasūtījuši. Tā ka veselu pīli redzējām tikai pa gabalu :)
Une:
28.11.09 01:36:15

Tagad tieši gatavoju. Rimi bija akcija saldētajām Pekinas pīlēm, par 5 LVL atļāvos nopirkt, redzēs kā būs :)Bet - paldies par recepti, jo Pekinas pīles receptes LV lapās praktiski NAV.
mandarin:
14.02.11 06:51:59

Mērci, ko pasniedz pie pekinas pīles sauc Hoi Sin un tā ir pieejama gandrīz visos lielveikalos Āzijas produktu stendos.

Mans komentārs:
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS