Cāļa virtuve

http://virtuve.calis.lv/receptes/tex-mex-receptes/tradicionala-meksikanu-maize-par-godu-miruso-dienai-pan-de-muerto/

Tradicionāla meksikāņu maize par godu Mirušo dienai - „Pan de Muerto”

Apstiprina Jūsu balsi...
Sastāvdaļas:
50g sviests
¼ glāze piens
¼ glāze ūdens
2 olas
1 tēj.k ar kaudzīti sausais raugs
Ap 3 glāzes milti
1 apelsīns
¼ glāze cukurs mīklā + 2 ēd.k sīrupam + 2 ēd.k dekorēšanai
½ tēj.k sāls
1 tēj.k anīsa sēklas
Gatavošana:
Ielejam pienu trauciņā, pievienojam sviestu, uzsildam līdz sviests izkūst. Pielejam vārītu, atdzesētu ūdeni. Izmaisam. Olas viegli sakuļam ar sāli. Bļodā beram 1glāzi miltus, sajaucam ar raugu, cukuru, sasmalcinatām anīsa sēklām. Pielejam šķidrumu, kas jau nedaudz padzisis un ir ap 37 grādiem silts. Izmaisam. Apelsīnam norīvējam miziņu, pievienojam mīklā. Pielejam viegli sakultās olas, izmaisam. Beram klāt atlikušos miltus, mīcam mīklu līdz tā nelīp pie rokām. Liekam raudzēties ieeļotā traukā, ko apsedzam ar dvieli. Raudzējam ap 1 stundu, līdz mīkla dubultojas apjomā. No uzrūgušās mīklas izveidojam apaļu maizi, ko dekorējam ar mīklas detaļām. Var izveidot skeletgalvas, kaulus, vai lāsītes-asaras-par godu mirušajiem.
Cepam maizi iepriekš uzsildītā cepeškrāsnī ap 180 grādiem ap 30 minūtēm, līdz maize brūna. Pa to laiku izspiežam no apelsīna sulu, pievienojam cukuru un vāram sīrupu. Kad maize izcepta, to kārtīgi ar otiņu samitrinam, piesūcinam, tad apberam ar cukuru.
Bildes:
Iesūtījis:
Nataša Rogova
 

Noderīgas adreses

Viss saraksts »

Copyright © 2001–2010 SIA "CĀLIS"

Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana bez www.calis.lv administrācijas rakstiskas atļaujas ir stingri aizliegta.
Rakstiet administrācijai | Reklāma | Noteikumi | Saistību atruna

Facebook Twitter RSS